PDA

View Full Version : چگونگی تهیه clone از یک گرید

tefos666
دوشنبه 04 آبان 1388, 08:14 صبح
چطوری میتونم از یک رکورد تو گرید clone تهیه کنم یعنی یک کپی بگیره و فرمم رو پر کنه ولی insert نکنه ؟ فرض کنید ما یک فرم داریم که مثلا اطلاعات اشخاصی رو توش داره مثل دفتر تلفن و کاربر میخواد اطلاعات پایه وارد کنه حالا مثلا یکجا همه اطلاعات چند نفر که مال یک شرکتند یکی فقط نامشون فرق داره ، میخوام یک گرید باشه که کاربر از روش روی هر سطری کلیک کرد اطلاعات هون سطر فرم منو پرکنه تا کاربر فقط نامش رو تغییر بده و با زدن یک دکمه insert جدید رخ بده ، نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه ، لطفا کمک کنید.

فقط توجه داشته باشین من نمیخوام اطلاعات موجود گرید رو تغییر بدم بلکه میخوام یک کپی از اون سطر که روش کلیک میشه تهیه کنه ، مثل clipboard

pourang_us
دوشنبه 04 آبان 1388, 08:40 صبح
من خیلی واضح متوجه منظور شما نشدم
اما اگر میخواهید کاربر با کلیک کردن بر روی سطری از دیتا گرید اطلاعات آن سطر در Text Boxو یا سایر کنترل های مشابه قرار بگیره با فرض اینکه نام دیتاگریدویو ما DgSample باشه و بخواهیم محتویات ستون دوم سطر انتخاب شده در تسکت باکسی به نام TxtSample قرار بگیره میتونی از کد

TxtSample.text = DGSample.CurrentRow.Cells(1).Value.ToString() کنید

موفق باشید

tefos666
دوشنبه 04 آبان 1388, 11:46 صبح
TxtSample.text = DGSample.CurrentRow.Cells(1).Value.ToString()

تقریبا درسته ولی اگر این فرم ما با فرمی که اطلاعات رو نشون میده متفاوت بود چی ؟ یعنی اگر یک فرم گرید ما بود و فرم دیگر تکست باکس ما ؟
به همین خاطر دنبال چیزی مثل clipboard بودم که یه نسخه از رکوردم رو تو خودش کپی کنه

alimanam
دوشنبه 04 آبان 1388, 13:06 عصر
با سلام

ساده ترین روشش استفاده از یک آرایه ازنوع String میتونه باشه .
http://img10.imageshack.us/img10/5136/2332d.png

یا علی