PDA

View Full Version : سوال: دسته بندی اطلاعات

night star
سه شنبه 05 آبان 1388, 14:57 عصر
با سلام
من مقداری اطلاعات دارم داخل یک بانک اطلاعاتی ، می خوام این اطلاعات رو فراخونی کنم به طوری که دسته بندی بشن .
مثلا اطلاعاتی که مربوط به یک روزه در یک جدول نمایش داده بشه و به طور اتومات اگه روز دیگه ای وجود داشت یه جدول دیگه ساخته بشه و اطلاعات داخل اون نمایش پیدا کنه
به نظر شما این کار با آرایه امکان پذیره ؟

aryaei2000
سه شنبه 05 آبان 1388, 18:13 عصر
منظورتون از اطلاعات مربوط به یک روز چیه؟
لطفا سوالاتون رو واضحتر بپرسید.

kashaneh
سه شنبه 05 آبان 1388, 22:00 عصر
دوست عزیز انواع گزارشگیری و نمایش داده ها امکان پذیر است به شرط اینکه ابزار و شرایط آن موجود باشد! شرایط این نوع نمایش مورد نظر شما در طراحی بانک اطلاعاتی نهفته است... شما اول ساختار و نوع پایگاه داه خود را برای ما تشریح کنید و سپس منتظر همیاری سایر دوستان باشید... موفق باشی

night star
چهارشنبه 06 آبان 1388, 08:28 صبح
ببخشید از اینکه سوالم و مبهم پرسیدم
من یه time sheet طراحی کردم که کاربریکسری اطلاعات وارد می کنه در یک روز چه کارهایی انجام داده(فیلدهاش شامل : روز ،ماه ، سال ، ساعت شروع ، ساعت پایان ، نوع فعالیت و...) .
حالا ممکنه واسه یک روز یک گزارش وارد کنه ممکن هم هست چند تا گزارش وارد کنه
من می خوام این اطلاعات از هم تفکیک بشه و به این شکل نمایش بده :(مثال)
25/4/1388
از ساعت 8 الی 10 پروژه X
از ساعت 10 الی 12 پروژه y
26/4/1388
از ساعت 1 الی 5 پروژه X
و
....

kashaneh
چهارشنبه 06 آبان 1388, 14:19 عصر
دوست عزیز با توجه به نوع فیلدهایی که شما ذکر کردید، یک نمونه شبیه پایگاه داده احتمالی شما ساختم و در قسمت کوئری آن وقایع هر روز به ترتیب لیست می شود... برنامه نمونه را دریافت و از آن الگو بگیرید...
** پایگاه داده ساخته شده توسط من به هیچ عنوان بهینه نیست و از نظر فنی پر از اشکال است. اما برای تست کفایت می کند! ***
موفق باشی