PDA

View Full Version : مشکل عجیب با Sql Express

a.maleki
جمعه 08 آبان 1388, 16:31 عصر
سلام دوستان
من یه برنامه نوشته ام که تمامی عملیاتهای سه گانه (درج و ویرایش و حذف ) در خصوص تمامی جداول به صورت پروسیجر هستش
مشکلم اینه که وقتی می خواهم با Sql Expres کار کنم نه میتونم اطلاعاتی به جداول اضافه کنم نه ویرایش و نه حذف ولی موقعی که از sql Express استفاده نمی کنم یعنی به صورت اینکه بانک اتچ شده باشه هیچ مشکلی ندارم
نمی دونم مشکل از چی هستش حتی چند بار sql رو مجدد نصب کردم ولی نشد که نشد
جالب اینکه اطلاعاتی که قبلا در بانک ذخیره شده رو تو دیتاگرید نمایش می ده و جالبتر اینکه موقعی که مثلا یک رکورد بهش اضافه می کنم تو دیتا گرید همون لحظه نشون می ده که به بانک
اضافه شده ولی وقتی از برنامه خارج میشم و دوباره وارد میشم هیج رکوردی اضافه نشده

ولی هیچ کدوم از این موارد در حالت غیر Express به وجود نمی یاد و اطلاعات کامل هم درج و حذف و هم ویرایش میشه

ببخشید که کلی نوشتم
دوستان اگر راهنمائی کنند ممون میشم

mn_zandy63
شنبه 09 آبان 1388, 13:36 عصر
سلام دوست من، این مشکل عموما برای کاربران وقتی پیش میاد که دیتابیس با هر بار اجرا و کامپیال مجدد برنامه دوباره در فولدر BIN کپی میشه. و بنابراین شما حس میکنید که اطلاعات درج و حذف شده اعمال نشده است.
آیا به این مشکل آشنایی دارید و مطمئنید که این موضوع در خصوص شما اتفاق نیافتاده است؟
منظورتون از وقتی که بانک اتچ شده باشه چیه؟ یعنی منظورتون از عکس این حالت چیه؟ حالت اتچ نشده؟!! آیا منظورتون اینه که وقتی که با Connection String دیتابیس رو اتچ میکنید این مشکل پیش میاد؟ منظورتون از اینکه با غیر SQL Express این مشکل پیش نمیاد چیه؟ یعنی با SQL Server Enterprise مشکلی ندارید؟ یا منظورتون چیز دیگه ایه؟
اگه جوابم ربطی نداره به مشکل شما، بیشتر توضیح بدید تا بتونیم دقیق تر کمک کنیم. موفق باشی.

a.maleki
شنبه 09 آبان 1388, 14:20 عصر
با تشکر از توجه تون دوست عزیز

آیا به این مشکل آشنایی دارید و مطمئنید که این موضوع در خصوص شما اتفاق نیافتاده است؟

در مورد این مسئله هیچ اطلاعاتی ندارم و اگر توضیح بدید ممنون میشم

منظورتون از اینکه با غیر SQL Express این مشکل پیش نمیاد چیه؟ یعنی با SQL Server Enterprise مشکلی ندارید؟ یا منظورتون چیز دیگه ایه؟

دقیقا منظورم اینه که زمانی که باSQL Server Enterprise کار می کنم هیچ مشکلی نیست و همه چیز درسته ولی با اکسپرس که میخواهم کار کنم مشکل دارم

آیا منظورتون اینه که وقتی که با Connection String دیتابیس رو اتچ میکنید این مشکل پیش میاد؟

من برای اکسپرس از کانکشن فوق استفاده می کنم

Public con As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db_yas.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")

mn_zandy63
شنبه 09 آبان 1388, 23:31 عصر
با تشکر از توجه تون دوست عزیز

در مورد این مسئله هیچ اطلاعاتی ندارم و اگر توضیح بدید ممنون میشم

دقیقا منظورم اینه که زمانی که باSQL Server Enterprise کار می کنم هیچ مشکلی نیست و همه چیز درسته ولی با اکسپرس که میخواهم کار کنم مشکل دارم

من برای اکسپرس از کانکشن فوق استفاده می کنم

Public con As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db_yas.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")

سلام دوست من
خب امتحان کن، برو داخل پوشه bin و فایل exe برنامه ات رو اجرا کن، بعد ببند و دوباره اجرا کن، ببین باز هم مشکلت پابرجاست؟
اگه نه، معنیش اینه که مشکلی نداری اصلا، فقط هر وقت با F5 برنامه ات رو کامپایل و اجرا میکنی، فایل خام دیتابیست کپی میشه جای قبلی، و بنابراین فکر میکنی که اطلاعات ثبت نشده. این مورد خیلی برای برنامه نویسا پیش میاد به این خاطر شده یه مشکل عمومی.

در صورتی که این بود مشکلت، احتمالا دیتابیس رو توی پروژت داری، روی فایلش کلیک کن، و در پنجره Properties مقدار مشخصه Copy to Output directory رو بزار روی Do not copy یا Copy if newer.

در مورد Connection String ت، وقتی که از SQL Enterprise استفاده میکنی، از چه Connection String ی استفاده میکنی؟
داخلش از AttachDB استفاده نمیکنی؟
اگه اینطوره، مشکلت از SQL نیست از نوع کانکشنت هست.

موفق باشی

araz_pashazadeh
پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 10:23 صبح
با عرض سلام خدمت دوستان
همین مشکلی را که دوستم گفتن منم دارم ولی من از برنامه فایل ستاپ درست کردم و نصب میکنم وبعد اجرا میکنم.
وقتی می خوام درج کنم میگه که شما اجازه درج ندارین:متفکر:
ممنون میشم اگه من را راهنمایی کنین....

araz_pashazadeh
شنبه 18 اردیبهشت 1389, 23:14 عصر
من جواب سئوالمو پیدا کردم
دوستان دلیلش این بود که درایو من NTFS بود و اجازه ویرایش به من نمی داد ولی با اضافه کردن مجوزها مشکل من حل شد.