PDA

View Full Version : تبدیل یونیکد عربی به فارسی

amir30000
دوشنبه 11 آبان 1388, 07:12 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید
من یه مشکلی با یونیکد دارم و اونم اینه که فکر میکنم وقتی داده ها به زبان فارسی و با یونیکد فارسی به SQL داده میشن SQL یونیکد داده ها رو عوض میکنه . بخاطر اینکه تو سرچ اطلاعات چیزی پیدا نمیکنه .در ضمن من از N هم استفاده کردم ولی فایده نداشت Collation هم روی Arabic_CI_AS هست . و همه اطلاعات قبل از ورود به بانک به یونیکد استاندارد زبان فارسی تبدیل میشن .سوال دیگم اینه که اگه اشکال از Collation هست باید از چه Collation ی استفاده کنم
ممنون میشم زود جواب بدین

h.jaza
دوشنبه 11 آبان 1388, 12:20 عصر
همه اطلاعات قبل از ورود به بانک به یونیکد استاندارد زبان فارسی تبدیل میشن
اولا، من متوجه این جمله نشدم، این یعنی چی؟
مگه از Arabic_CI_AS استفاده نمی کنی، پس این جمله که گفتی منظورت چی بود؟؟؟
دوما، هنگام ارسال داده ها از Code Behind چیکار می کنی و یا ساختار خاصی استفاده می کنی؟
ضمنا غیر از Arabic_CI_AS، کولیشن Arabic_bin2 هم برای فارسی مناسبه، این رو هم چک کن.
در نهایت دادها تو دیتابیس رو هم از تایپ nvarchar گرفتی دیگه؟

amir30000
دوشنبه 11 آبان 1388, 15:40 عصر
اولا، من متوجه این جمله نشدم، این یعنی چی؟
مگه از Arabic_CI_AS استفاده نمی کنی، پس این جمله که گفتی منظورت چی بود؟؟؟
دوما، هنگام ارسال داده ها از Code Behind چیکار می کنی و یا ساختار خاصی استفاده می کنی؟
ضمنا غیر از Arabic_CI_AS، کولیشن Arabic_bin2 هم برای فارسی مناسبه، این رو هم چک کن.
در نهایت دادها تو دیتابیس رو هم از تایپ nvarchar گرفتی دیگه؟

کل مسئله اینه که من یه AddIn برای Word2003 نوشتم که یه سری اطلاعات کتاب رو مثل نام مولف ، نام کتاب و ... رو از فایل ورد میخونه و به دیتابیس وارد میکنه که بعدا بشه اونها رو سرچ کرد اول برنامه رو معمولی نوشتم بصورتی که اطلاعات مستقیم وارد دیتابیس بشه ولی اطلاعات بصورت یونیکد عربی از ورد وارد دیتابیس می شد و طبعا در دیتابیس هم همونطور دیده می شد.
بعد از تو سایت یه dll پیدا کردم که اطلاعات رو به یونیکد استاندارد فارسی تبدیل میکرد که بعد از استفاده از اون مشکل عربی وارد شدن اطلاعات حل شد ولی همچنان سرچ هیچ جوابی نمیده در ضمن هم از Collation Arabic_CI_AS و هم از Persian100_CI_AS هم استفاده کردم ولی جوابی نگرفتم . تمام فیلد ها هم از نوع nvarchar هستند.

S_O_S1982
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 22:56 عصر
ببخشید میشه آدرس Dll کی گرفتین و بزارین ؟