PDA

View Full Version : انتخاب cms

iliamatin
دوشنبه 11 آبان 1388, 12:48 عصر
با سلام
من ميخام يه سايت طراحي كنم كه يه سري از دانشجويان بتونند بيان و ثبت نام كنند و اطلاعات را در يه جدول ذخيره كرده و بعدا از اين اطلاعات جهت دسته بندي اين دانشجويان استفاده كنيم.
در ضمن استان محل زندگيشونم برام مهمه و....
به نظر شما از كدوم cms موجود (دروپال، جوملا، وردپرس، ميترا،.....) استفاده كنم كه اجازه بده من بتونم يه جدول جديد در ديتا بيس اضافه كنم و.....

meysamm
دوشنبه 11 آبان 1388, 13:26 عصر
به نظر به سایت هر کدوم که یه سر بزنید کلی اطلاعات در مورد امکانات پایه و نحوه ساخت ماژول های جدید داده شده...

با یه جستجوی ساده به معایب و مزایای هر کدوم پی می برید.

ضمنا برای هر کدوم از این سیستم ها که نیاز داشته باشید میتونید کامپوننت های جدید طراحی و نصب کنید بدون اینکه مشکلی برای کارکرد عادیشون پیش بیاد.

iliamatin
دوشنبه 11 آبان 1388, 13:40 عصر
تشكر
من قبلا با cms ها كار كردم و چند تا سايت هم زدم اما سوال اصلي من اينه كه:
آيا ميشه توي اين cms ها من يه جدول جديد با فيلدهاي دلخواه خودم به ديتا بيس اضافه كنم تا اطلاعات فرم مخصوصي كه طراحي ميكنم توي اين جدول ذخيره بشه؟؟

meysamm
دوشنبه 11 آبان 1388, 14:30 عصر
چرا نشه این کار به راحتی ممکنه!
شما میتونید به دو روش این کار رو انجام بدید!
1. در روش اول که روش استانداردی به حساب میاد شما باید با توجه به محدودیت های سیستم یک پکیج نصب می سازید و اسکریپت نصب رو اجرا می کنید
با این کار دیتا بیس ساخته میشه و فایل هایی که شما برای کار با این کامپوننت طراحی کردید به فولدرهای مخصوص کپی میشه. پیشنهاد می کنم از این روش استفاده کنید

2. در روش دوم شما باید جداول رو در پایگاه داده سایت به صورت دستی ایجاد کنید منظورم import کردن کدهای sql برای ساخت جداول هست که به کمک کنترل پنل هاست میتونید این کار رو انجام بدید!

maysamscript
دوشنبه 11 آبان 1388, 15:08 عصر
به نظر من بهتره شما برنامه تون رو مستقل از cms بنویسید و iframe اونو در cms قرار دهید

mojtaba00
دوشنبه 11 آبان 1388, 15:14 عصر
من با cms جوملا کار کردم. به نظر من iframe خوبه ولی روش بهتر استفاده از کامپوننت های جوملاست. بهتره اونا رو یاد بگیری. در زمان نصب کامپوننت می تونی یه جدول ایجاد کنی و در زمان حذف می تونی اونو حذف کنی. به طور کلی جوملا امکانات زیادی برای این کار در نظر گرفته ولی باید وقت بگذارید و یاد بگیرید.