PDA

View Full Version : پردازش تصویر و MATLAB

marzbannia
دوشنبه 11 آبان 1388, 23:42 عصر
من یک مقاله خوب در مورد پردازش تصویر می خواهم همچنین اگر اطلاعاتی راجع به پردازش تصویر در نرم افزار MATLAB در اختیار من بگذارید خیلی ممنون میشوم.

shask00l
جمعه 15 آبان 1388, 03:15 صبح
موضوعی که مطرح کردید خیلی گسترده تر از این حرف هاست . مثل این میمونه که بگید "من یه مقاله خوب در مورد کامپیوتر میخام."

برای DIP در matlab هم پیشنهاد میکنم کتاب image processing using matlab نوشته ی gonzales رو دانلود کنید . کتاب کاملیه . جعفر نژاد ترجمه کرده ولی بدرد نمیخوره . ترجمش نیاز به ترجمه مجدد داره .:گیج:

موفق باشید

مصطفی ساتکی
جمعه 06 آذر 1388, 19:54 عصر
وضوعی که مطرح کردید خیلی گسترده تر از این حرف هاست . مثل این میمونه که بگید "من یه مقاله خوب در مورد کامپیوتر میخام."

برای DIP در matlab هم پیشنهاد میکنم کتاب image processing using matlab نوشته ی gonzales رو دانلود کنید . کتاب کاملیه . جعفر نژاد ترجمه کرده ولی بدرد نمیخوره . ترجمش نیاز به ترجمه مجدد داره .:گیج:

موفق باشید
به نظر من که تخصصی تو این فیلد کار می کنم اگر بخای با matlab کار کنی help خودش از کتاب فوق بهتره
البته اگه بخای تجاری فکر کنی با Delphi (c#) یا C++ کار کنی بهتره

SystemAnalyst
چهارشنبه 11 آذر 1388, 17:18 عصر
کتاب jain بهترین کتابه اما سخته. کتاب گنزالس بهتره .ترجمه هم شده.

مصطفی ساتکی
سه شنبه 17 آذر 1388, 14:46 عصر
با matlab راه بیفتید دستون بیاد که اوضاع از چه قراره بعداً کتاب هاب تخصصی تر براتون قابل هضم میشه.
آخه از اون طرف شبکه عصبی هم باید بلد باشین که برای اون هم می تونید از matlab کمک بگیرد بعداً این 2 کتابی که جناب SystemAnalyst (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=34265) فرمودند رو تهیه کنید تا base تون قوی تر شه
موفق باشید

Batman
چهارشنبه 18 آذر 1388, 06:09 صبح
بهترین کمک help خود matlab هستش.تمامی کتابها هم تقریبا فقط همین help رو ترجمه کردن.البته همه میدونن که مهمترین چیز برای یادگیری, تمرین و ممارست هستش.چون همه چیزهارو تو کتابها نمیگن.
موفق باشید

shask00l
پنج شنبه 19 آذر 1388, 00:56 صبح
بهترین کمک help خود matlab هستش.................. همه چیزهارو تو کتابها نمیگن.

با این حرفتون 50% موافقم . تنها نکته ای رو که فراموش کردید اینه که help مربوطه فقط ابزار ها رو معرفی میکنه و چنتا مثال ساده در مورد کاراییشون میزنه تا کاربر با قابلیتها آشنا بشه ولی برای پیاده سازی مفاهیم سنگین تر کاربر نیاز داره تا تکنیک دقیق ترکیب و استفاده از این ابزار ها توی موارد خاص رو یاد بگیره که اینجا کتابا وارد عمل میشن . البته کتابایی که توی بازار ما هست چیزی فراتر از همون help و syntax رو نگفته .

saebeh
دوشنبه 21 دی 1388, 15:06 عصر
سلام
کسی از مهندسین میدونن من چتور باید این فالیو داخل متلب پیاده سازیش کنم؟

saebeh
دوشنبه 21 دی 1388, 15:35 عصر
کسی درباره پیاده سازی پنهان سازی تصویر در متلی میتونه کمکم کنه؟

مصطفی ساتکی
دوشنبه 21 دی 1388, 17:27 عصر
تو همین سایت هم سرچ کونی یه چیزایی گیرت میاد.رو فیلم یا تصویر.تصویر گیر خاصی نداره و لی تصویر هنوز اول راهه

koorosh4
دوشنبه 17 خرداد 1389, 20:51 عصر
a=imread('icy man.tif');
imshow(a),figure
y=imnois(a,'salt&pepper'.0/2);
imshow(y);

koorosh4
یک شنبه 04 مهر 1389, 18:07 عصر
كتاب الكترونيكي متلب رو كجا ميشه دانلود كرد؟
هيشكي نميدونه ؟

zabet67
دوشنبه 11 بهمن 1389, 09:24 صبح
سلام دوستان , منم ميخواستم تو حوزه شناسايي واترمارك كار كنم ولي هنوز مبتدي هستم اگه كسي مرجعي سراغ داره كه منو راهنمايي كنه ممنون ميشم , خاصه تو حوزه شناساگر(مخصوص تصوير) مبتني بر آزمون فرضيه hypothesis testin .

BORHAN TEC
یک شنبه 29 اسفند 1389, 10:59 صبح
دوست عزیز، به نظر من برای یادگیری Help مربوط به matlab از همه چی بهتره.