PDA

View Full Version : سوال: كد اسكي Delete چیست؟

Alipersia
چهارشنبه 13 آبان 1388, 11:02 صبح
سلام دوستان كسي كد اسكي delete رو ميدونه ،با دستور asc چجوري ميتونم كد اسكي رو بدست بيارم؟

viper2009
چهارشنبه 13 آبان 1388, 12:59 عصر
سلام دوستان كسي كد اسكي delete رو ميدونه ،با دستور asc چجوري ميتونم كد اسكي رو بدست بيارم؟

ببین درسته؟

TextBox1.Text = Asc(Keys.Delete)

Alipersia
چهارشنبه 13 آبان 1388, 13:32 عصر
سلام
تشكر از اينكه جواب دادي ،واضح تر بگم اينكه مثلاً اگه delet زدم توي تكست باكس پيام بده

pourang_us
چهارشنبه 13 آبان 1388, 15:02 عصر
دوست عزیز
http://i36.tinypic.com/5k2fpw.jpg

این هم جدول کدهای قابل پرینت Ascii

Hossis
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:07 عصر
به نظرم کد اسکی نداره اگر داشته باشه 46 هست

viper2009
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:14 عصر
به نظرم کد اسکی نداره اگر داشته باشه 46 هست

46 درسته
ولی وقتی از ASC استفاده می کنیم میشه 52

Hossis
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:35 عصر
ببین کلید دیلیت، کد اسکی نداره بلکه کد کنترلی فقط داره،‌ بنابراین نمی تونید به اسکی اون دسترسی داشته باشید.
فقط کلید BacKspace و Enter هست که از میان کلیدهای عملیاتی ، کد اسکی داره و بقیه فقط کد کنترلی دارند.

viper2009
چهارشنبه 13 آبان 1388, 22:43 عصر
سلام
تشكر از اينكه جواب دادي ،واضح تر بگم اينكه مثلاً اگه delet زدم توي تكست باكس پيام بده

بطور مثال کدم روً در KEYPerss تکست باکست استفاده کنی

If e.KeyChar = Chr(46) Then

MsgBox(" DELETE ")
End If

اما متآسفانه جواب نمی ده واسه Enter جواب میده ولی برای این کلید ها نه

Saeed Hamed
شنبه 16 آبان 1388, 10:29 صبح
فکر کنم مشکلت با این پروژه که برات گذاشتم حل بشه.
موفق باشی

nima898
دوشنبه 18 آبان 1388, 19:11 عصر
سلام
کد اسکی بعضی از کلیدها دو عددی هستند تمام کلید های ترکیبی نیز همچنین
کد های اسکی دو عددی همیشه کد اولی صفر هست
کد اسکی delete برابر 46 نیست کدش میشه: 83+0
به عبارت دیگه "Null+"S
ولی یه مشکل داره مشکلش اینه که جواب نمیده
الان تو keypress چک کردم جواب نداد:گریه:

Mani_rf
سه شنبه 19 آبان 1388, 09:18 صبح
دوستان عزيز، کد اسکي (يا ASCII) يا American Standard Code for Information Interchange ؛ کدهاي 8 بيتي استاندارد شده است که در بيشتر نرم نرم افزارها کامپيوتر از آن به عنوان استاندارد استفاده مي شود؛ اين کد ها 256 عدد مي باشند که از عدد 0 (صفر)شروع و به 255 ختم مي شوند. هر يک از اين کد ها بيانگر يک کاراکتر است، 32 کاراکتر ابتداي آن کاراکتر هاي کنترلي مانند Enter , Beep ، UP ، Left و... است و مابقي آن کاراکتر هايي مانند حروف ، اعداد ، کليدهاي مانند Home يا PageUp و... مي باشند.
اين مطلب را هم به خاطر داشته باشید که هر کليد برروي صفحه کليد داراي کدي اسکي است ، هنگامي که شما آن کليد را مي فشاريد ، کد معادل آن به سيستم فرستاده می شود و عمل مربوط به آن انجام مي گیرد. در نتيجه همه کليد ها از جمله Delete داراي کدي اسکي هستند.

براي اينکه هنگام فشرده شدن کليد Delete تکس باکس شما پيغام خاصي را نمایش دهد بايد از رويداد KeyDown و يا KeyUp براي انجام اين کار استفاده نماييد.
مثال :

Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e _
As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown

If e.KeyCode = Keys.Delete Then TextBox1.Text = "Delete Pressed!"

End Sub
'

ali_ahr7
دوشنبه 03 اسفند 1388, 09:18 صبح
سلام دوستان يه سوال من نميتونم از رويداد e.keycode استفاده كنم يعني vb2008 همچين امكاني نداره يا من بايد namespace خاصي رو وارد كنم.راستي e.keychar رو ميشه ولي e.keycode رو نشون نميده.

amin_iman82
دوشنبه 03 اسفند 1388, 13:43 عصر
سلام دوستان يه سوال من نميتونم از رويداد e.keycode استفاده كنم يعني vb2008 همچين امكاني نداره يا من بايد namespace خاصي رو وارد كنم.راستي e.keychar رو ميشه ولي e.keycode رو نشون نميده.

علی جان vb.net 2008 داره ، این دوتا پروپرتی باهم فرق دارن

پروپرتی e.keycode برای رخدادهای KeyDown و KeyUp هستش

پروپرتی e.keychar برای رخداد KeyPress

موفق باشید.

Navid Asadi
دوشنبه 03 اسفند 1388, 20:34 عصر
دوستان عزيز، کد اسکي (يا ASCII) يا American Standard Code for Information Interchange ؛ کدهاي 8 بيتي استاندارد شده است که در بيشتر نرم نرم افزارها کامپيوتر از آن به عنوان استاندارد استفاده مي شود؛ اين کد ها 256 عدد مي باشند که از عدد 0 (صفر)شروع و به 255 ختم مي شوند. هر يک از اين کد ها بيانگر يک کاراکتر است، 32 کاراکتر ابتداي آن کاراکتر هاي کنترلي مانند Enter , Beep ، UP ، Left و... است و مابقي آن کاراکتر هايي مانند حروف ، اعداد ، کليدهاي مانند Home يا PageUp و... مي باشند.
اين مطلب را هم به خاطر داشته باشید که هر کليد برروي صفحه کليد داراي کدي اسکي است ، هنگامي که شما آن کليد را مي فشاريد ، کد معادل آن به سيستم فرستاده می شود و عمل مربوط به آن انجام مي گیرد. در نتيجه همه کليد ها از جمله Delete داراي کدي اسکي هستند.

براي اينکه هنگام فشرده شدن کليد Delete تکس باکس شما پيغام خاصي را نمایش دهد بايد از رويداد KeyDown و يا KeyUp براي انجام اين کار استفاده نماييد.
مثال :

Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e _
As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown

If e.KeyCode = Keys.Delete Then TextBox1.Text = "Delete Pressed!"

End Sub
'

امید وارم ناراحت نشید ولی این یعنی پاک کردن صورت مساله