PDA

View Full Version : نصب برنامه

yaas
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 12:35 عصر
سلام
آقایون و خانو ما من به یه مشکل بر خوردم اساسی! ( :shock: ) :
در حال حاضر که شما این متن رو می خونید من چند تا برنامه دم بخت دارم( :تشویق: )
که با این وضع عمراً نمی تونم شوهرشون بدم.( :roll: )
یکی از این برنامه ها پایان نامه دانشگاست. بعد کلی(1 ماه) دنگ و فنگ(علافی) ما پایان نامه رو تمومش کردیم. اما تو حین کار پروژه اصلا فکر نمی کردم Install ی کردن برنامه اینقدر مشکل باشه . خلاصه سرتونو درد نیارم هر چی با نرم افزار InstallShild دلفی که صلواتی رو نرم افزاراش به مردم میده، کار کردم نشد . که نشد.
آما ......
10 خط بعد
.....برای اینکه فایلEXE روی یه سیستم اجرا بشه نیازمند اینه که یا دلفی رو اون سیستم نصب شده باشه و یا:
1- چند خط دستور اول پروژه اضافه شه
2- یه سری فایل و دی ال ال روی سیستم کلاینت ریخته شه.
من نه دستور رو می دونم چیه و نه اون فایلا رو می شناسم. خیر امواتتون هرکی هر فقره کمکی میتونه به ما بکنه.اکنون که ترم تابستان در حال تمام شدن است. نیازمند کمک سبزتان هستیم.

اینم آدرس میل منه هرکی اطلاعات بیشتری خواست به من میل بزنه (بی زحمت) :?:
yaas135@yahoo.com]

Kambiz
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 14:03 عصر
اگر گزینه <span dir=ltr>Project/Options/Packages/Build with runtime packages</span> را علامت نزنید٬ EXE برنامه نیازی به هیچ یک از کتابخانه‌های دلفی ندارد.

فراموش نکنید که در صورت تغییر دادن گزینه بالا باید پروژه خود را با انتخاب <span dir=ltr>Project/Build</span> دوباره بسازید.

houshmand
جمعه 07 شهریور 1382, 05:55 صبح
[b]سلام
اما تو حین کار پروژه اصلا فکر نمی کردم Install ی کردن برنامه اینقدر مشکل باشه .

:wink:
این برنامه چه جیزایی داره ؟
یک بانک اطلاعاتی است؟
ایا از اکتیو ایکس استفاده کردید؟
...

اگه شما از چیز خاصی استفاده نکرده باشید معمولاً دلفی احتیاج به نصب نداره+توجه به گفته آقای DelphiArea
یک کم در مورد اینکه چه چیزی استفاده کردید توضیح دهید؟

(امید)
جمعه 07 شهریور 1382, 06:22 صبح
سلام

در مورد installshield دقیقا بگو کجا مشکل داری؟

فکر کنم از بانک اکسس استفاده می کنی . در این صورت باید در خود اینستال شیلد BDEdatabase component رو انتخاب کنی . با این وجود روی بعضی از سیتمها ( بطور تجربه سیستمهای سلرون :!: )که دلفی باید نصب شود بخاطر MDAC می باشد. که با نصب دلفی و تیک زدن گزینه گزینه مورد نظر این مشکل رفع می شود.
این تاپیک بهانه ای شد که از دوستان بپرسم چطور MDAC رو با برنامه SETUP بر روی کامپیوتر نصب کنیم؟

با تشکر

دلفی زاده
جمعه 07 شهریور 1382, 10:18 صبح
متاسفانه این MDAC مرا حسابی کلافه کرده لطفا راهنمایی کنید چطور رد هنگام نصب برنامه آن را نصب کنم :cry: :x :?: :?: :?: :?: :?:

جمعه 07 شهریور 1382, 11:39 صبح
سلام
mdac رو نمیتونین تو setup نصب کنین ولی میتونین طوری نصب کنین که کاربر هیچ پیغامی نبینه
silence mode

yaas
شنبه 08 شهریور 1382, 09:52 صبح
دوستان عزیز
DelphiArea و ali11ali112000 و (امید) و دلفی زاده و McMilad از لطف و توجه همه شما ممنونم.
اما ....
مثل بنده باید اطلاعات کاملتری را راجع به برنامه خدمتتان ارائه کنم.
1- بنده از بانک پاراداکس 7 استفاده کردم.
2- در برنامه علاوه بر عکس از فیلم نیز استفاده کرده ام.

yaas
شنبه 08 شهریور 1382, 10:01 صبح
اگر گزینه Project/Options/Packages/Build with runtime packages را علامت نزنید٬ EXE برنامه نیازی به هیچ یک از کتابخانه‌های دلفی ندارد.

فراموش نکنید که در صورت تغییر دادن گزینه بالا باید پروژه خود را با انتخاب Project/Build دوباره بسازید.

سلام
اگر امکان دارد در این مورد توضیحاتی را بفرمائید

Microsoft
شنبه 08 شهریور 1382, 13:51 عصر
دوست عزیز اگر از پاراداکس استفاده میکنی . احتیاجی به نصب دلفی برای اجرای برنامه روی کامپیوتر مقصد نداری . فقط باید فایلهای درون پوشه ( BDE ( Borland Database Engine رو بروی کامپیوتر مقصد در همان فولدر برنامه تان کپی کنید .

این کار رو به راحتی با InstallShield میتونی انجام بدی .
موفق باشید .

houshmand
شنبه 08 شهریور 1382, 14:06 عصر
اگر امکان دارد در این مورد توضیحاتی را بفرمائید
دوست عزیز شما اگر گزینه
Build with runtime packages check box
را تغییر نداده اید مشکلی ندارید
برای اطمینان بیشتر می توانیدبه Project|Information for project
مراجعه کرده و اگر Package Used مقدار (None) را داشت شما مشکلی ندارید
/××××××××××××××××××××××××× ××××××××
اما در مورد بانک اطلا عاتی پاراداکس
این برنامه احتیاج به یک سری dll دارد که دوستان در بالا یاhttp://www.delphishop.com/portal/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3 روش کار را توضیح دادند
در ضمن اگر شما از alias استفاده می کنید باید همان alias را در مسیر مقصد بسازید
/××××××××××××××××××××××××× ×××××××××××××××××××××
یک را دیگر من قبلاً برای یک برنامه بانک اطلاعاتی پاراداکس که فقط از Table و Query استفاده می کرد
(دلفی 5)‍
برای اینکه مجبور به استفاده از برنامه های نصب نشوم
و کل برنامه کوچک بماند (حد اکثر 2 فلاپی 1.44) این کار را کردم
1-فایلهای جدول بانک اطلاعاتی را به داخل پوشه برنامه کپی کردم
2-درTable مقدار پروپرتیDatabaseName را خالی کردم
3-پس از بررسی و آزمایش متوجه شدم که اگر این Dll ها داخل پوشه برنامه وجود داشته باشد
احتیاجی به نصب موتور بانک اطلاعاتی نیست
یا حداقل برای آن برنامه)‍)

IDSQL32.DLL BANTAM.DLL IDPDX32.DLL IDDR32.DLL IDAPI32.DLL
IDR20009.DLL

که معمولاُ این فایلها را در مسیر زیر روی دستگاهی که دلفی نصب شده است می توان یافت
\Program Files\Borland\Borland Shared\BDE

ـــــــــــــــــــــــــ ـــ
برای اطلاعات بیشتر می توانید به فایل
bdedeploy.txt
مراجعه کنید

موفق باشید