PDA

View Full Version : نصب یک برنامه با دلفی

shirinjoon
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:16 عصر
سلام دوستان
من یه سوال داشتم میشه یه برنامه با دلفی نوشت که چک کنه یک برنامه (مثلا acrobat )، رو سیستم طرف هست یا نه اگه نبود نصبش کنه
تو رو خدا یکی جوابم بده

Felony
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:47 عصر
باید ببینی برنامه ی مورد نظرت وقتی نصب میشه چه تغیراتی تو سیستم کاربر اعمال میکنه ( مثلا چه کلیدی تو رجیستری ثبت میکنه ) بعد با دلفی چک کنی اگر اون کلید تو رجیستری وجود نداشت پس برنامه ی مورد نظرت نصب نیست و فایل Setup اون رو اجرا کنی .

hadisalahi2
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:49 عصر
شما دو تا روش برای این کار دارید ، اول اینکه مسیر نصب هر نرم افزاری رو بدونید کجاست و بعد دنبال فایلهای اون برنامه داخل اون مسیر بگردید.
راه دوم استفاده از رجیستری ویندوزه
در این مورد فکر کنم چند تا تاپیک در سایت وجود داشته باشه.
ولی اگه میخوای برنامه ای نصب کنی که قبلش حتما باید Acrobat نصب باشه ، میتونی از نرم افزار های ساخت Setup مثل InstalAware استفاده کنی

shirinjoon
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:54 عصر
با دستور shellexecute نميشه اين كارو كرد اين دستور فقط exeهاي داخل programs file رو اجرا ميكنه يا هر exeي ديگه اي هم اجرا ميكنه
اگه يه دستور باشه كه exe رو اجرا كنه كار من حله

hadisalahi2
پنج شنبه 21 آبان 1388, 18:01 عصر
با دستور shellexecute نميشه اين كارو كرد اين دستور فقط exeهاي داخل programs file رو اجرا ميكنه يا هر exeي ديگه اي هم اجرا ميكنه

من که نفهمیدم آخر ShellExcute اجرا میکنه یا اجرا نمیکنه؟
در کل برای باز کردن هر فایلی میتونید از همون ShellExcute استفاده کنید . از دستور WinExec هم میتونید برای اجرای یک فایل Exe استفاده کنید.

Felony
پنج شنبه 21 آبان 1388, 18:03 عصر
خیر شما میتونید فایل مورد نظرتون رو در هر مسیری که باشه اجرا کنید ، یه نگاهی به پارامترهاش بندازید .

همون ShellExecute این کار رو انجام میده ، البته تابع Winexec هم هست که استفاده ازش منسوخ شده .