PDA

View Full Version : فارسی در sql

ranjbar
چهارشنبه 14 اسفند 1381, 09:45 صبح
سلام ؛
من sql را تازه شروع کردم؛ موقع ورود اطلاعات در جدولها فارسی رو با حروف بزرگ و از چپ به راست می نویسه البته در مراجعه بعدی درست نمایش می ده می خواستم بدونم ایا راهی نداره که از همون اول درست نمایش داده بشه؟

با تشکر

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 14 اسفند 1381, 18:24 عصر
اگر از دستور Insert در اس کیو ال سرور استفاده می کنید باید برای ثبت
صحیح فارسی یک n قبل از مقدار خود اضافه کنید تا عبارت شما را یونیکد
ثبت کند. برای مثال 'مقدار فارسی'n

ranjbar
شنبه 24 اسفند 1381, 08:27 صبح
با سلام و تشکر
من با Open table می خواستم ورود اطلاعات کنم.
راستی در sql راهی برای ایجاد form مثل اکسس برای ورود اطلاعات وجود دارد؟
یا باید از یک زبان برنامه نویسی برای ایجاد form استفاده کرد.

با تشکر مجدد

kamran123
شنبه 08 شهریور 1382, 08:55 صبح
سلام
من از روش N در Sql 2000 استفاده کردم ولی باز هم فارسی رو علامت سئوال نشون میده اگه ممکنه یه مثال بزنین

vadood
شنبه 08 شهریور 1382, 21:01 عصر
1- اسکوئل چیزی به نام فرم ندارد. برای وارد کردن دیتا به اسکوئل سرور بهتر است از اکسس به جای open table استفاده کنید (اگر نمی خواهید کد بنویسید)

2- برای اینکه بتونید فارسی وارد کنید (با N) باید نوع فیلد nchar, nvarchar با ntext باشد.

kamran123
چهارشنبه 12 شهریور 1382, 13:50 عصر
سلام
تفاوت nchar با nvarchar چیست؟

vadood
چهارشنبه 12 شهریور 1382, 14:35 عصر
<span dir=ltr>char[(n)]

Fixed-length non-Unicode character data with length of n bytes. n must be a value from 1 through 8,000. Storage size is n bytes. The SQL-92 synonym for char is character.

varchar[(n)]

Variable-length non-Unicode character data with length of n bytes. n must be a value from 1 through 8,000. Storage size is the actual length in bytes of the data entered, not n bytes. The data entered can be 0 characters in length. The SQL-92 synonyms for varchar are char varying or character varying.
</span>