PDA

View Full Version : اندازه صفحه در Silverlight

sunn789
یک شنبه 24 آبان 1388, 23:15 عصر
سلام نظر شما در مورد اندازه صفحه در طراحی چیه و طراحی یک صفحه رو در چه رزلوشنی توصیه مکنید

araz_pashazadeh
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 16:40 عصر
به نظر من صفحه اول طوری باشه که اسکرول بخوره خیلی بهتر
حدودا 700*800

yaserjvani
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 23:16 عصر
با سلام
یه سوال کاملا مبتدیانه دارم
من تازه شروع به کار با سیلور لایت کردم می خواستم ببینم چه جوری می تونم عناصر رو روی فرم تنظیم کنم که تمام فرم رو بگیره من هر چی دکمه می ندازم رو فرم تمامشون گوشه سمت چپ بروزر جمع می شنو بقیه صفحه خالی یه
ممنون از جوابون

d_derakhshani
جمعه 28 مرداد 1390, 21:18 عصر
با سلام
یه سوال کاملا مبتدیانه دارم
من تازه شروع به کار با سیلور لایت کردم می خواستم ببینم چه جوری می تونم عناصر رو روی فرم تنظیم کنم که تمام فرم رو بگیره من هر چی دکمه می ندازم رو فرم تمامشون گوشه سمت چپ بروزر جمع می شنو بقیه صفحه خالی یه
ممنون از جوابون

عزیز، ابتدا یه توضیح کوچیم در مورد دو کنترل Grid و Canvas بدم. کنترل هایی در Canvas قرار می گیرند مثل Win App خصوصیت بالا/چپ مطلق می گیرند و همیشه در نقطه تعیین شده می مونن. اما در Grid با Margin، HorizontalAlignment و VerticalAlignment کار دارید.
با قرار دادن HorizontalAlignment یک کنترل در داخل Grid روی Center کنترل همیشه به صورت افقی در وسط Grid می مونه، حالا اگه Margin بگیره نسبت به وسط صفحه می تونه نسبت به چپ یا راست کنارتر بره.
اگر HorizontalAlignment روی Stretch باشه کنترل همیشه به صورت افقی کش اومده و کل فضای افق رو می گیره، حالا اگه margin بگیره می تونه از کل فضای افق به اندازه margin چپ یا راست کمتر فضا اشغال کنه.
HorizontalAlignment می تونه روی Left یا Right قرار بگیره و margin روی آن تاثیر بزاره.
در مورد VerticalAlignment داستان به همین شکله فقط این بار به جای افق در ارتفاع تاثیر می زاره.
حالا با گذاشتن VerticalAlignment و HorizontalAlignment روی حالت Stretch می تونید از کل فضا استفاده کنید. شما باید لایه بندی هاتون رو با Grid و Canvas طوری انجام بدید که بتونید به کل فضا به صورت پویا دست پیدا کنید(کنترل های Container دیگری هم مثل WrapPanel,StackPanelو .. هم برای لایه بندی موجود هست) که این به مهارت شما بستگی داره

yaserjvani
سه شنبه 01 شهریور 1390, 17:31 عصر
باسلام
اساتید محترم اگر ممکنه من روراهنمایی کنید
من توی بخش طراحی یه چیزی رو طراحی کردم وقتی وب رو اجرا می کنم بدون خطا اجرامی شه ولی هیچی نشون نمیده نمی دونم مشکلش چیه لطفا کمک کن
مرسی

sunn789
سه شنبه 01 شهریور 1390, 18:19 عصر
سلام
من به این مشکل زیاد بر خوردم معمولا ناشی از تعریف بد Style هاست به نخویکه در اجرای کد اصلی تاثیری نداره به این صورت که شما در تعریف کنترل ها مشکلی ندارید اما در تعریف style و یا ارجاعات بیشتر دقت کنید