PDA

View Full Version : سوال: درج مختلط عدد و حروف فارسي در textbox

royasaz
دوشنبه 25 آبان 1388, 13:49 عصر
سلام

جستجو كه كردم نتوستم تاپيكي مشابه اين پيدا كنم .

مشكل اينه كه من يك تكست باكس دارم كه كد مجوز رو در اون وارد مي كنم . اين كد مجوز مخلوطي از حرف و عدد هستش چيزي مثل

2/17/ت21/81
كه همچي درست پيش ميره تا وقتي حرف رو وارد مي كنم و ترتيب همه به هم مي ريزه . اگه حرف انگليسي باشه مشكلي پيش نمياد ولي با زدن حرف فارسي بهم ميريزه .

دايركشن فرم و خود تكست باكس رو هم چندين بار عوض كردم . زبان سيستم رو هم عوض كردم ولي نشد .

كسي راه حلي براي اين مشكل نداره .

Mani_rf
دوشنبه 25 آبان 1388, 13:59 عصر
اگر قالب کلی شما به همین صورتی است که در نمونه (2/17/ت21/81) فرموده اید؛ بهتر است از MaskEdit به جای TextBox استفاده نمایید.

Navid Asadi
دوشنبه 25 آبان 1388, 16:30 عصر
نمیدونم میشه یانه ولی righttoleftlayout و righttoleft رو دست کاری کن شاید درست شه

royasaz
سه شنبه 26 آبان 1388, 10:37 صبح
ممنون از پاسخ هاتون

اما هيچ كدوم مشكل رو حل نكرد

viper2009
سه شنبه 26 آبان 1388, 20:07 عصر
سلام

جستجو كه كردم نتوستم تاپيكي مشابه اين پيدا كنم .

مشكل اينه كه من يك تكست باكس دارم كه كد مجوز رو در اون وارد مي كنم . اين كد مجوز مخلوطي از حرف و عدد هستش چيزي مثل

2/17/ت21/81
كه همچي درست پيش ميره تا وقتي حرف رو وارد مي كنم و ترتيب همه به هم مي ريزه . اگه حرف انگليسي باشه مشكلي پيش نمياد ولي با زدن حرف فارسي بهم ميريزه .

دايركشن فرم و خود تكست باكس رو هم چندين بار عوض كردم . زبان سيستم رو هم عوض كردم ولي نشد .

كسي راه حلي براي اين مشكل نداره .

دوست عزیز من هم همچین مشکلی واسه تایپ کردن اندیکاتور ها داشتم و با این روش مشکلم رو حل کردم

ابتدا از سمت راست می خونیم
و اول اعداد رو وارد می کنیم چون ممیز داره پس عدد دوم بعد از ممیز رو می نویسیم یعنی
2 و بعد / و بعد 17 و بعد / و بعد حرف ت و حالا چون دو باره بین دو عدد ممیز هست این بار عدد اول یعنی 81 و بعد / و بعد 21 رو وارد می کنیم
ولی اگه بجای ممیز فاصله باشه مثل - اول عدد بعد - و بعد هر چیزی دیگر
باید کار کرد

راه دیگری پیدا نکردم واسه این مشکل
امیدوارم یک راه بهتر و آسون تری پیدا کنیم

fateme65
دوشنبه 25 مهر 1390, 08:55 صبح
منم این مشکل رو دارم ! مشکل من اینه که قالبهام یکی نیست یعنی مثلا یک جا 111/111ح دارم یکجا 111/222ح/333 یکجا 111/ح222/333 یکجا 111-ح-444
تنها راهی که پیدا کردم این بود که یک اسپیس بذارم قبل از ممیز یا دش . برای این کارم توی key down یا key press باید خودم وقتی ممیز و دش رو میزنه خودش یه اسپیس قبلش بذاره . یعنی اصلا ممیز و دش رو تبدیل کنه به اسپیس ممیز و اسپیس دش . اما مشکل دیگه ای دارم حالا . اینکه وقتی تبدیل رو انجام داد کرسر میاد قبل از نوشته! هر کاری میکنم کرسر نمیاد بعد از آخرین کاراکتر بشینه!!! کسی نمیدونه باید چه کنم؟؟؟؟؟