PDA

View Full Version : سه تا سوال در مورد LPT

amir master
شنبه 30 آبان 1388, 15:48 عصر
با عرض سلام و احترام
من توي اسمبلي ميخوام با پورتLPT کار کنم ولي گويا ويندوز ايکس پي اجازه کار کردن با پورتها رو نميده خواستم ببينم آيا راهي براي حل اين مشکل هست يا نه
يه سوال ديگه که دارم اينه که وقتي که چند تا از پينهاي پورت LPT رو تغير وضعيت ميديم اين تغيير تا کي روي اون پينها باقي ميمونه آيا تا وقتي که دوباره تغييرشون بديم اون تغيير اول باقیه يا نه
و آخرين سوال اينکه اگه به پورت داده از پورت LPT يه عدد مثلAH رو بفرستيم آیا پينهاي D4تا D7 صفر ميشن

tdkhakpur
شنبه 30 آبان 1388, 16:38 عصر
من توي اسمبلي ميخوام با پورتLPT کار کنم ولي گويا ويندوز ايکس پي اجازه کار کردن با پورتها رو نميده خواستم ببينم آيا راهي براي حل اين مشکل هست يا نه
فكر نكنم ويندوز براي برنامه هاي 16 بيتي كه براي داس طراحي شده باشند مزاحمتي ايجاد كند.

يه سوال ديگه که دارم اينه که وقتي که چند تا از پينهاي پورت LPT رو تغيير وضعيت ميديم اين تغيير تا کي روي اون پينها باقي ميمونه آيا تا وقتي که دوباره تغييرشون بديم اون تغيير اول باقیه يا نه

ببينيد اساس يك پورت سواي از پين ها به سخت افزار و گيتهايي هست كه پورت سخت افزاري بوسيله انها عمل ميكند مربوط ميشود كه يكي از اين گيتها داراي لچ ‌يا نگهدارنده بوده و تا زماني كه داده يا سگنهالي براي مثلا پين 12 فرستاده نشده باشد همان مقدار باقي مي ماند. كه هما +5 ولت اختلاف پتانسيل براي كار اينگونه گيتهاست.

و آخرين سوال اينکه اگه به پورت داده از پورت LPT يه عدد مثلAH رو بفرستيم آیا پينهاي D4تا D7 صفر ميشن
خوب روشن يا خاموش بودن پين داده به عددي بستگي دارد كه به عنوان داده براي خروج از پورت فرستاده ميشود. ولي منظورتان از AH‌ چي هست؟

amir master
شنبه 30 آبان 1388, 20:07 عصر
فكر نكنم ويندوز براي برنامه هاي 16 بيتي كه براي داس طراحي شده باشند مزاحمتي ايجاد كند.

احتمال میدید یا مطمئنید؟

ببينيد اساس يك پورت سواي از پين ها به سخت افزار و گيتهايي هست كه پورت سخت افزاري بوسيله انها عمل ميكند مربوط ميشود كه يكي از اين گيتها داراي لچ ‌يا نگهدارنده بوده و تا زماني كه داده يا سگنهالي براي مثلا پين 12 فرستاده نشده باشد همان مقدار باقي مي ماند. كه هما +5 ولت اختلاف پتانسيل براي كار اينگونه گيتهاست.

من منظورتونو درست نفهمیدم بالاخره LPT لچ داره یا نه؟

خوب روشن يا خاموش بودن پين داده به عددي بستگي دارد كه به عنوان داده براي خروج از پورت فرستاده ميشود. ولي منظورتان از AH‌ چي هست؟
AH خوب همون A هگزه دیگه. ببینید من سوالم اینه که اگه این عدد رو به پورت Data بفرستیم پینهای D4 تا D7 روی عدد صفر تنظیم میشن (0V) ؟ ولی فک کنم همینطوری باشه.
به هر حال از جوابتون ممنونم

tdkhakpur
یک شنبه 01 آذر 1388, 00:53 صبح
من منظورتونو درست نفهمیدم بالاخره LPT لچ داره یا نه؟

خوب لچ نباشه كه كار ها درست در نمي آيد .
ولي در مورد اينكه ويندوز دخالت دارد مطمئن نيستم ولي براي من ايرادي از لحاظ دسترسي به پرينتر توسط برنامه هاي داس تا به حال نگرفته.