PDA

View Full Version : استفاده از SDK در دلفي

MOJTABAATEFEH
شنبه 30 آبان 1388, 23:02 عصر
دوستان عزيز من جستجو كردم ولي چيزي پيدا نكردم لطفا راجع به SDK كه اصلا چي هست و طريقه استفاده از SDK در دلفي رو توضيح بديد

با تشكر

vcldeveloper
یک شنبه 01 آذر 1388, 03:40 صبح
کدوم SDK؟
SDK مخفف Software Developer Kit هست. یعنی مجموعه ایی از ابزارها و مستندات که در اختیار یک برنامه نویس قرار داده میشه تا برای یک محصول خاص برنامه بنویسه. مثلا ویندوز یک SDK داره؛ یعنی یک مجموعه ابزار و مستندات داره که به برنامه نویسان ویندوز میگه چطور باید برای ویندوز برنامه بنویسند. یک نرم افزار، فرضا AutoCAD میتونه برای خودش SDK داشته باشه که برای برنامه نویسان مشخص میکنه چطور می تونند برنامه هایی بنویسند که با AutoCAD ارتباط برقرار می کنند.

شما هم باید مشخص کنید منظورتون SDK چه محصولی هست.

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 01 آذر 1388, 22:25 عصر
کدوم SDK؟
SDK مخفف Software Developer Kit هست. یعنی مجموعه ایی از ابزارها و مستندات که در اختیار یک برنامه نویس قرار داده میشه تا برای یک محصول خاص برنامه بنویسه. مثلا ویندوز یک SDK داره؛ یعنی یک مجموعه ابزار و مستندات داره که به برنامه نویسان ویندوز میگه چطور باید برای ویندوز برنامه بنویسند. یک نرم افزار، فرضا AutoCAD میتونه برای خودش SDK داشته باشه که برای برنامه نویسان مشخص میکنه چطور می تونند برنامه هایی بنویسند که با AutoCAD ارتباط برقرار می کنند.

شما هم باید مشخص کنید منظورتون SDK چه محصولی هست.

ممنون آقاي كشاورز تا حدودي متوجه شدم من چندتا SDK داشتم يكي مال فتوشاپ هست و يكي مال 3D Game Studio مي خواستم بدونم اصلا چي هستن و چطوري بايد ازشون در دلفي استفاده كنم ممنون ميشم اگر توضيح بدين

با تشكر

vcldeveloper
دوشنبه 02 آذر 1388, 03:18 صبح
مي خواستم بدونم اصلا چي هستن و چطوري بايد ازشون در دلفي استفاده كنم ممنون ميشم اگر توضيح بدين
چی هستند را در پست قبل توضیح دادم. چطور میشه در دلفی از آنها استفاده کرد را باید از خودِ SDK متوجه بشید. اون SDK ها اصلا برای این هست که شما با مطالعه مستندات آنها متوجه بشید چطور میشه در با استفاده از آنها، در یک زبان برنامه نویسی خاص، برای نرم افزار مربوطه (مثلا فتوشاپ) برنامه نوشت (مثلا پلاگین)، یا با آن ارتباط برقرار کرد.