PDA

View Full Version : برای توسعه کرنل لینوکس ( خلق یک توزیع ) چه چیزی نیاز هست ؟

heeeva
یک شنبه 01 آذر 1388, 08:37 صبح
برای نوشتن یک توزیع بر پایه لینوکس به چه چیزی نیاز داریم ؟

مثلا :
سورس کرنل لینوکس با چه زبان یا زبانهای نوشته شده ؟
سطح آشنایی برنامه نویس با سیستم عامل و عملکرد کرنل تا چه هد باید باشد ؟
آگاهی از کدام زبان یا زبانها ؟
سورس کرنل لینوکس را از کجا میتوان تهیه کرد ؟
چگونگی شروع کار ؟
آیا میتوان از رابط کاربری توزیع های دیگر استفاده کرد یا فقط هسته به صورت Open source موجوده ؟
و . . .

بنده هیچ شناختی از این کار ندارم اگر سوالات صحیح مطرح نشده عذر میخوام ، در هر صورت Start کار رو به چه شکل باید زد ؟

blue_lotus
پنج شنبه 26 آذر 1388, 00:01 صبح
سلام دوست عزیز

پیشنهاد میکنم اول یکمی درباره ی توزیع های مختلف تحقیق کنید بعد اگر خواستین کاری بکنین.

کرنل لینوکس بیشترش با زبان c هست. از سایت kernel.org قابل دریافت هست.

در حد عالی باید با سیستم عامل گنو/لینوکس آشنایی داشته باشین! وگرنه دچار مشکل میشین! البته اگر مثل بعضی ها میخواین برنامه های دلخواهتون رو نصب کنید و بعد ایمیج بگیرید و اسم روش بذارید در حد ضعیفم قابل قبوله!

یک تیمی رو جدیدا تقریبا از نزدیک اشنایی دارم که دارن توزیع چاکرا رو میسازن، شما باید shell scipt و مقداری c رو بلد باشین حتما. البته شل اسکریپت رو حد عالی. مثلا بعضی از توزیع ها نصابشون با همین شل اسکریپت نوشته شده.

از همه ی رابط های کاربری میتونین استفاده کنین! اما قبلش پیشنهاد میکنم درباره ی فلسفه ی گنو/لینوکس مطالعه کنید و مجوز هاشون بخونین که مثلا gpl , lgpl یعنی چی و چطور میشه ازشون استفاده کرد. میزکارهای gnome , kde از نوعی هستن که میتونید تغییرشون بدید و ازادانه ازشون استفاده کنید. سورس هر کدوم هم داخل سایت مربوطه هست در گوگل سرچ کنید.

در ضمن باید زبان انگلیسیتونم در حد خیلی خوبی باشه چون نیازه کمپایل کردن های مختلف و توضیح های مختلف چه برنامه نویسی چه آموزشی به زبان اصلی بخونید.

سوالی کنید از خودتون: ایا با وجود این همه توزیع نیازی به توزیع جدیدی هست؟ یا بهتره به بقیه ی تیم های توسعه بپیوندم؟

اگر برای اطلاعات شخصیه که بحثش جداست.