PDA

View Full Version : حرفه ای: لطفا کمک کنید: خیلی گیر کردم

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 14:49 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من برنامه هایی که دوستان توسایت برای پشتیبان گیری از SQL سرور تو سایت گذاشتن و همین طور تو سایت های دیگه رو هم دیدم اکثرشون هم درست کار میکنن ولی من با همشون یه مشکل دارم انوم اینکه هر آدرسی رو که واسه مسیر فایل پشتیبان میدم قبول نمی کنه و ارور میده به جز آدرس بک آپ خود SQL Server که تو پوشه نصب برنامه قرار داره وقتی اون آدرس رو وارد می کنم عملیات پشتیبان کیری انجام میشه والا ارور میده
در ضمن من برنامم تو #C هست و ورژن SQL Server هم EXperss هست که همراه با Visual Studio 2008 نصب میشه
می خوام بدونم چیکار می تونم بکنم که کاربرم مسیر فایل بک آپ رو مشخص کنه
پیام خطا هم اینه که فایل در مسیر وارد شده پیدا نمیشه
لطفا کمک کنید؟:عصبانی++::عصبانی++::اشت اه::افسرده: دیگه گیج شدم از بس راه ها و برنامه های مثال مختلف رو دیدم.

Arash_janusV3
چهارشنبه 04 آذر 1388, 14:54 عصر
سلام
پیغام را بگذار

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 16:23 عصر
سلام
پیغام را بگذار
منظورتون رو نمی فهمم من همچی رو گفتم

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 16:39 عصر
یعنی کسی نیست کمک کنه؟
پس کجایین؟:گریه::گریه::گریه::گر ه::گریه:

saied_genius
چهارشنبه 04 آذر 1388, 17:13 عصر
اگر درايو مورد نظر براي backup از نوع NTFS است اين راه رو امتحان کن: (بر اساس تجربه هميشه جواب داده!)

1- My Computer رو باز کن
2- به قسمت tools برو و سپس بر روي folder options کليک کن.
3- به آخرين گزينه در پنجره برو (use simple file sharing) و تيک آن را بردار.
4- apply و ok

5- حالا در my computer بر روي درايو مورد نظر براي backup گيري کليک است کن.
6- بر روي properties کليک کن و سپس بر روي (tab) سربرگ security کليک کن.
7- از user هاي موجود بر روي everyone کليک کن و از قسمت پايين گزينه full control را انتخاب کن.
8- apply و ok

انشا ا... که مشکلت حل ميشه.

اگر باز هم مشکل داشتي ديگه صد در صد مشکل از backup گيري است.

براي مراحل پيکر بندي و backup گيري از Sqlserver هم به آدرس زير يه سر بزن. (براي دوستاني که با backup گيري مشکل دارند)

پيکر بندي sql server
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=149074

backup و restore کردن ديتابيس sql server
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=120434&page=3

سوالي بود در خدمتم.

موفق باشيد.

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 17:32 عصر
خیلی ممنون مشکلم حل شد
اینجا هم می نویسم تا دیگران استفاده کنن:
همونطور که دوستمون گفت اگه نوع درایو NTFS باشه دو کار میشه انجام داد:
1- اجازه دسترسی رل Everyone را به درایو یا پوشه مورد نظر بدیم (حالت کلی)
2-اجازه دسترسی به یوزر SQL server بدیم که به نظر من تو حالت کار توی شبکه بهتره (این یوزر هنگام نصب SQL Server اتوماتیک ایجاد میشه)

علت مشکل هم اینکه هنگام پشتیبان گیری از پایگاه داده توسط #C یا حتی خود SQL Server برنامه با اجازه دسترسی کاربر جاری عمل نمیکنه و کار رو به موتور SQL Server ارسال میکنه و SQL Server هم با یوزر های خودش این کار رو انجام میده حالا اگه یوزر SQL Server اجازه دسترسی به مسیر انتخاب شده رو نداشته باشه برنامه ارور میده.:لبخندساده::قلب:

saied_genius
چهارشنبه 04 آذر 1388, 17:37 عصر
اولين تشکر را هم من ازت کردم، چون بعد از حل مشکلت به فکر حل مشکل ديگران هم هستي.

موفق باشيد.

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 17:47 عصر
یه سوال دیگه؟
این طوری کاربر باید تو درایو های NTFS عملیات بالا رو به صورت دستی انجام بده حالا اکثر کاربرا هم که بلد نیستن چیکار کنن یه راه اتوماتیک واسه این کار وجود نداره؟ یعنی کاربر هر کجا که دلش خواست بک آپ رو ایجاد کنه؟ میشه راهنمایی کنین؟

saed2006
چهارشنبه 04 آذر 1388, 17:54 عصر
میشه اول چک کرد اگه درایو NTFS نبود اونو NTFS کرد و بعد ادامه داد

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:02 عصر
میشه اول چک کرد اگه درایو NTFS نبود اونو NTFS کرد و بعد ادامه داد
خوب درسته ولی اونوقت دوتا مشکل داره:
1- کاربر باید این کار رو بکنه که معمولا بلد نیست
2-برنامه این کار رو انجام بده که اگه اطلاعات درایو زیاد باشه وقت گیره و کاربر به کار برنامه شک میکنه و خدایی نکره اگه وسط کار سیستم رو ریست کنه که دیگه همه چی خراب میشه

بعدشم باید یوزر مربوط به SQL Server رو هم باید به اون محل معرفی کنیم و اجازه دسترسی به اون بدیم که به نطر من از دست یه کاربر غیر حرفه ای بر نمیاد

من خودم یه فکری به ذهنم رسید ولی خوب بهینه نیست:
میشه بک آپ گیری رو تویه محل خاص که قبلا تعریف کریدم انجام بدیم بعد فایل رو به محل مورد نظر کاربر کپی کنیم البته فکر کنم کار جالبی نباشه چون یه جورایی دوباره کاریه

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:17 عصر
کمممممممممممممممممممممممم مممممممک

saed2006
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:42 عصر
همون روشی که گفتی بهتره به نظر من