PDA

View Full Version : شروع به کار با j2ee

! Time
شنبه 07 آذر 1388, 15:06 عصر
سلام
یه مقدارJ2SE کار کردم و می خواهم شروع کنم با J2EE کار کنم، مخصوصاً tomcat و spring
منبعی برای یادگیری غیر از کلاس می شناسید که معرفی کنید؟
ممنون.

cups_of_java
شنبه 07 آذر 1388, 23:13 عصر
اینترنت! تو گوگل بگردید کلی مطلب آموزشی پیدا می کنید.

در مورد تامکت (http://tomcat.apache.org/tomcat-6.0-doc/index.html)

در مورد اسپرینگ (http://www.theserverside.com/tt/articles/article.tss?l=SpringFramework)

trustmiracle
شنبه 07 آذر 1388, 23:30 عصر
میشه سر فصل های j2ee رو به ترتیبی که برای یادگیری بهتره بنویسید.
ممنون

cups_of_java
یک شنبه 08 آذر 1388, 02:55 صبح
میشه سر فصل های j2ee رو به ترتیبی که برای یادگیری بهتره بنویسید.
ممنون

ببینید نسخه سازمانی جاوا یا Java EE (همون J2ee) یک مجموعه ای از تکنولوژی ها و استاندارد هاست توی همینه زمینه ها... یک بستر هست. پس نمیشه یک سرفصل مرتب و جمع و جور ازش داد که تو یک کتاب جا شه. این همیشه یاد دوستانی که دنبال نسخه سازمانی جاوا هستن باید باشه.
به طور کلی و با محاسبه پیش نیاز هایی که باید داشته باشید میشه این لیست رو داشت:

1. آشنایی با Core Java یا همون Java SE که شامل زبان جاوا و کتابخانه های مهم استاندارد میشه.

2. آشنایی با JDBC و بعدن آشنایی با مدل Java Persistence API

3. آشنایی با مفاهیم برنامه های تحت وب و مدل Client/Server

4. یادگیری مفاهیم Java EE در وب: Servlet&JSP Programming که در این حین شما از مثال هایی کار کردن با یک سرور Java EE رو یاد می گیرید و کم کم با مدل Application Serverها آشنا میشید.

5. آشنایی با مدل مولفه گرای JSF برای نوشتن برنامه های تحت وب

6. از اینجا شما می تونین فریم ورک های مختلف جاوایی رو یاد بگیری، این فریم ورک ها در واقع پیاده سازی هایی از همون استاندارد هایی هستند که شما در 2 مورد قبلی یاد گرفتید.
به عنوان مثال میشه به Struts یا RichFaces یا JBoss Seam یا ... اشاره کرد.

7. آشنایی با XML Programming تو جاوا

8. از این جا می تونین سراغ وب سرویس ها و استاندارد هاش و چگونگی پیاده سازیشون در جاوا برید... Java WebService Programming

8. آشنایی با RMI

9. آشنایی با EJBها، انواع اون ها، نیاز به اون ها و ...

10. سرویس های پیشرفته مثل: امنیت در Java EE، مدیریت تراکنش ها، سیستم های مبتنی بر مدل ارسال پیام (JMS)، اتصال سیستم های سازمانی به یکدیگر (RCA، ESB، ...)

موارد 1 تا 5 و یا 6 رو می تونید تو کتاب های مختلفی پیدا کنید. مطالب 7 و 8 هم که مربوط به برنامه نویسی وب سرویس ها هستند. موارد آخر هم در کتاب های EJB Programming پیدا میشن. کتاب تو این زمینه زیاده. من خودم کتاب هایی رو ترجیح می دم که به جای آموزش یک فریم ورک خاص، مفاهیم و استاندارد ها رو درس میدن. البته می دونم مطالعه این کتاب ها در ابتدا و برای شروع واقعن سخته! شما بگید تو کدوم زمینه، من و بقیه دوستان بهتون کتاب معرفی می کنیم.

trustmiracle
دوشنبه 09 آذر 1388, 22:37 عصر
شما بگید تو کدوم زمینه، من و بقیه دوستان بهتون کتاب معرفی می کنیم.
بابت راهنماییتون ممنون
من می خواستم ببینم که از چه مراحلی باید شروع کنم و پله پله چه چیزهایی رو باید یاد بگیرم که متوجه شدم.
فعلا تو همون مسائل ابتداییش اطلاعاتم رو کامل کنم بعدا که با بقیش بیشتر آشنا شدم ازتون کمک می گیرم.
بازم ممنون