PDA

View Full Version : یک سایت یا مقاله در مورد نصب تمام چیزهای لینوکس معرفی نمایید

rezaTavak
یک شنبه 21 فروردین 1384, 21:50 عصر
سلام

به نظر من اگر کسی بخواهد لینوکس را یاد بگیرد بایستی تمام چیزهایش را مرحله به مرحله یاد بگیرد. یکی از چیزهایی که وجود دارد LinuxCore است که فقط شامل عناصر اصلی است و بقیه را باید خود کاربر نصب کند منظور من چیزی شبیه این است اما کاملتر.

من یک لینوکس می خواهم که هیچ چیزی نداشته باشد!

و در آن بتوانم خودم چیزهایش را یکی یکی نصب کنم.

لطفا چیزی به من معرفی کنید که این کار را من بتوانم انجام دهم در ضمن دارای راهنمایی هم باشد.

shaniaki
یک شنبه 21 فروردین 1384, 23:47 عصر
با عرض ادب:
به نظر من هم اگر کسی بخواهد لینوکس را یاد بگیرد هیچ وقت نمی شه به او منبع یا نسخه ای رو معرفی کرد که سعادتش رو در دنیای لینوکس تضمین کنه. تا اون جایی که من ملتفت شده ام تنها راهش اینه که هر چیزی که به نظرت می آد مهم هست رو از هر جایی که می تونی مطالعه کنی. حتی اگه این کار برات مفهوم نداره باز هم باید ادامه بدی. احتمالا با بعضی چیز ها مدتی سر و کله می زنی و باز هم چیزی متوجه نمی شی ولی همین طور باید ادامه بدی. ناگهان یه روز یه جایی یه مسئله لینوکسی پیش می آد و تو می تونی حلش کنی و بقیه می گن بابا ای ول این یارو عجب خوفه! اون وقت می فهمی که تازه یه چیزهایی بلد شدی. این روش شاید به رهنمود های عطار یا دستورات آیین ذن شبیه باشه ولی حقیقتش اینه که 90% آدم های درست و حسابی در زمینه لینوکس و bsd (و در درجه کمتری solaris) که من دیدم و ازشون پرسیدم همین روش رو پیشنهاد کرده اند. اگر هم پول داری می تونی بدی به یه نفر که این کارها رو کرده ولی پول نداره که اون ها رو بهت یاد بده :mrgreen:

برگردیم به سوال شما: اگر بخواهید خودتان همه چیز را بسازید رجوع کنید به منابعی که استاد مسلم «حسین زاده » در خصوص چگونگی ساخت یه distro جدید معرفی کرده اند. اما شما می توانید یه نسخه از لینوکس رو (که احتمالا سورسش نسبت به سورس اصلی کمتر دستکاری شده باشه) مانند slackware گیر بیارید و خالی نصبش کنید و بعد بشینید از اول همه چیز رو روش بریزید. که البته بعید می دونم ارزش وقتی که صرفش می کنید رو داشته باشه.

یه ... خفن

rezaTavak
سه شنبه 23 فروردین 1384, 18:25 عصر
سلام

فکر کنم منظورم را درست نرسانیده ام.

من از روی سی دی های RedHat را نصب کردم و MySQL را هم انتخاب کردم اما یک خطا میدهد و آن مربوط به MySQL.socket است.

یا مثلا برای خواندن درایوها بایستی fstab را تغییر داد.

در LinuxCore و سایت مربوطه چند چیز مانند Apache هست من کاملتر میخواستم.

نمیدانم منظورم را رسانیده ام؟

hosseinzadeh
سه شنبه 23 فروردین 1384, 22:49 عصر
سلام
اینجا می تونی تعدادی توزیع کوچک پیدا کنی.
Category را Minimalist و Platform را Intel Compatibleانتخاب کن.

http://www.linux.org/dist/list.html

rezaTavak
جمعه 26 فروردین 1384, 09:42 صبح
سلام

نظر دوستان راجع به این سایت چیه؟؟

http://www.ibiblio.org/pub/Linux/docs/HOWTO/

hosseinzadeh
جمعه 26 فروردین 1384, 12:12 عصر
سلام
سایت خوبی است .لیست کامل Howto ها در این سایت است:
www.tldp.org

rezaTavak
شنبه 27 فروردین 1384, 12:58 عصر
سلام

آیا colinux که در کنار ویندوز به عنوان ماشین مجازی نصب میشود خوب است؟

من نتوانستم X آنرا نصب کنم! لطفا کمک کنید.

sh_roohani
دوشنبه 02 خرداد 1384, 18:31 عصر
سلام،
ببخشید نمی دونم این (http://www.linuxfromscratch.org/) به دردتون می خوره یا نه.