PDA

View Full Version : تغيير كلي در برنامه قديمي

Judy abbott
دوشنبه 09 آذر 1388, 12:33 عصر
سلام
من يه برنامه قديمي دارم كه در ويندوز نوين و با Delphi 6 نوشته شده ، حالا به خاطر ارتقا مي خوام در ويندوز xp قابل استفاده باشه ،‌ولي متاسفانه فرم هام به صورت ناخواناست و بيشتر علامت سواله ...
كارهاي زير رو انجام دادم :
Advance بخش Language در كنترل پنل فارسي است
از كد ActivateKeyboardLayout($00000429,KLF_ACT استفاده كردم
فونت رو Tahoma تعريف كردم

ولي فايده اي نداشته ،‌ وقتي فرم جديدي به پروژه اضافه مي كنم مشكلي ندارم ولي من مي خوام همون برنامه رو فارسي كنم .

اگه ممكنه راهنمايي كنيد.

دلفــي
دوشنبه 09 آذر 1388, 13:23 عصر
سلام
من يه برنامه قديمي دارم كه در ويندوز نوين و با Delphi 6 نوشته شده ، حالا به خاطر ارتقا مي خوام در ويندوز xp قابل استفاده باشه ،‌ولي متاسفانه فرم هام به صورت ناخواناست و بيشتر علامت سواله ...
كارهاي زير رو انجام دادم :
Advance بخش Language در كنترل پنل فارسي است
از كد ActivateKeyboardLayout($00000429,KLF_ACT استفاده كردم
فونت رو Tahoma تعريف كردم

ولي فايده اي نداشته ،‌ وقتي فرم جديدي به پروژه اضافه مي كنم مشكلي ندارم ولي من مي خوام همون برنامه رو فارسي كنم .

اگه ممكنه راهنمايي كنيد.

شما ابتدا دلفي رو ببنديد ، بعد به قسمت تنظيمات زبان در كنترل پنل برويد و در آنجا فرمت زبان رو به English تغيير بديد .
سپس دلفي رو باز كرده و پروژه خودتون رو Open كنيد اگه نوشته ها واضح بود در اين صورت بدون بستن دلفي دوباره به قسمت تنظيمات زبان مراجعه كرده و فرمت زبان رو در حالت فارسي قرار دهيد و با اعمال يك تغيير در پروژه خودتون اون رو ذخيره كنيد ،
اگر با روش ذكر شده زبان هاي ديگر را نيز تست كنيد به نتيجه مي رسيد ، براي مثال عكس توضيح بالا را اين بار از زبان فارسي به انگليسي انجام دهيد .