PDA

View Full Version : سوال: پیداکردن کلاینت ها در یک شبکه

sayan
شنبه 14 آذر 1388, 19:05 عصر
سلام دوستان من میخوام یه برنامه بنویسم که در سرور اجرا بشه و یک برنامه دیگر هم که روی تعدادی کلاینت اجرا شوند حال میخواهم از سرور تمام کلاینت هایی که برنامه دوم من در آنها در حال اجرا است را بیابد و نام و Ipشان را در سرور ذخیره کنم چه طوری برنامه هایم را بنویسم.
باتشکر از لطف شما

sayan
یک شنبه 15 آذر 1388, 23:44 عصر
ای کمک کجائی؟

alinaghiha
دوشنبه 16 آذر 1388, 07:27 صبح
اينم تاپيك رو ببين همين الان تمومش كردم

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=862948#post862948

sayan
دوشنبه 16 آذر 1388, 16:35 عصر
ولی برای شناسایی باید یک پیغام broadcast به تمام کلاینت ها بفرستی و اونها به سرور جواب بدن و اینگونه مشخصات آنها را بدست آوریم برای ارسال پیغام سراسری هم باید از کلاس سوکت نوع upd را استفاده کنیم که از اینجا به بعدش را نمی دونم

hamedsabzian
دوشنبه 16 آذر 1388, 16:51 عصر
سلام
می تونی همه ی ip های رنج مورد نظرتو ping کنی. هر کدوم وجود داشت اون وقت بقیه مشخصات شون رو بگیری.
اگه محدودت بزرگ باشه زیاد طول می کشه.

sayan
دوشنبه 16 آذر 1388, 17:17 عصر
دوستان کسی میدونه با استفاده از کلاس سوکت و نوع udp چگونه میتوان تمام کلاینت های یک شبکه را بدست آورد

(هیچکس)
سه شنبه 17 آذر 1388, 06:31 صبح
با سلام !
من هم دنبال همین بودم (هستم) وقتی پیداش نکردم مجبور شدم یه کد خودم بنویسم که دستور net view رو شبیه سازی کنه ، خوب کار میکنه فقط زود Refresh نمیشه یعنی وقتی کلاینت ارتباط رو قطع می کنه زود از لیست حذف نمیشه. اگه می خواهید براتون بفرستم.

پیروز باشید...!

مهران رسا
سه شنبه 17 آذر 1388, 11:42 صبح
با سلام !
من هم دنبال همین بودم (هستم) وقتی پیداش نکردم مجبور شدم یه کد خودم بنویسم که دستور net view رو شبیه سازی کنه ، خوب کار میکنه فقط زود Refresh نمیشه یعنی وقتی کلاینت ارتباط رو قطع می کنه زود از لیست حذف نمیشه. اگه می خواهید براتون بفرستم.

پیروز باشید...!

خوب شما چه نیازی دارین تا اگه کلاینت ارتباطش قطع شد سریعاً سرور متوجه قضیه بشه ؟ احتمالاً دارین یک برنامه مدیریت شبکه می نویسین . که اگه همینطور باشه پس حتماً به فایل دومی هم برای کنترل کلاینت ها نیاز هست . نتیجه می گیریم اگه فایل خودمون رو بر روی کلاینت ها برای مدیریت اونها نصب کنیم ، پس می تونیم یه پکت به صورت Real Time هم شبیه سازی کنیم که مثلاً هر 10 ثانیه یک بار برای مطمئن شدن از برقراری ارتباط بین سرور و کلاینت ، بین این دو رد و بدل بشه !

sayan
سه شنبه 17 آذر 1388, 23:42 عصر
دوستان حالا یک کلاینت چطور خودش رو به سرور معرفی کنه( البته با استفاده از پروتکل udp)?

(هیچکس)
چهارشنبه 18 آذر 1388, 07:02 صبح
دوستان حالا یک کلاینت چطور خودش رو به سرور معرفی کنه( البته با استفاده از پروتکل udp)?
سلام.
این کد رو آماده ندارم :ناراحت: ولی سعی می کنم زودتر براتون بنویسمش. :چشمک:

خدانگهدار...!

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 18 آذر 1388, 07:48 صبح
با سلام !

پیروز باشید...!

امكان داره بزاري؟