PDA

View Full Version : چگونه ميتوان مسير ذخيره جدول را در sql2005تغيير داد

mobina.amiry
چهارشنبه 18 آذر 1388, 21:22 عصر
با سلام
من در برنامه sql2005 سه جدول طراحي كردم وآنها را ذخيره كرده ام ولي مشكل من اين است كه نميدانم اين جداول در كجا ذخيره ميشوند .
من ميخواهم اين جداولي را كه طراحي كرده ام را روي يك سسيتم ديگر نيزبتوانم تغيير بدهم چگونه ميتوان اين كار را انجام دهم

ehsan2007
چهارشنبه 18 آذر 1388, 22:09 عصر
سلام
روی دیتابیس خودت راست کلیک کن گزینه آخر رو انتخاب کن به قسمت fileبرو و در کادر سمت راست مسیر دیتابیس خودتو ببین هم mdb و هم فایل log کپی بگیر البته قبل کپی باید سرور sql server رو off کنید بعد ببر روی هر کامپیوتری که خواستی attach بکنش
راه دومم که آسونتره یک بکاپ بگیر و ببر روی هر کامپیوتری که خواستی ریستورش کن

DataMaster
چهارشنبه 18 آذر 1388, 23:05 عصر
با سلام
من در برنامه sql2005 سه جدول طراحي كردم وآنها را ذخيره كرده ام ولي مشكل من اين است كه نميدانم اين جداول در كجا ذخيره ميشوند .
من ميخواهم اين جداولي را كه طراحي كرده ام را روي يك سسيتم ديگر نيزبتوانم تغيير بدهم چگونه ميتوان اين كار را انجام دهم
در ضمن جداول توی فایلهای جداگانه ذخیره نمیشن ، بلکه ساختار و اطلاعات داخل معمولا دو تا فایل با پسوند mdf , ldf ذخیه میشن شمااین فایلها رو بردار و کپی کن

mobina.amiry
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:15 عصر
سلام
روی دیتابیس خودت راست کلیک کن گزینه آخر رو انتخاب کن به قسمت fileبرو و در کادر سمت راست مسیر دیتابیس خودتو ببین هم mdb و هم فایل log کپی بگیر البته قبل کپی باید سرور sql server رو off کنید بعد ببر روی هر کامپیوتری که خواستی attach بکنش
راه دومم که آسونتره یک بکاپ بگیر و ببر روی هر کامپیوتری که خواستی ریستورش کن

سلام
ممنون از راهنمايتون
1-من در اون قسمتي كه گفتيد دو تا فايل ديدم يكي mdfو ديگري.ldf log منظور شما همين دو فايل است؟
2-چگونه باید سرور sql server رو off كرد؟
3-چه طوري اينهايي را كه كپي كردم در كامپيوتر هاي ديگرattach كنم.

Hamid.Kad
پنج شنبه 19 آذر 1388, 16:34 عصر
1-بله
2- میتونید از برنامه خارج و سرویس Sql Server(instance name) رو غیر stop کنید
3- توی Managemant Studio روی DataBase راست کلیک کنید و گزینه Attach رو انتخاب کنید و الخ

mobina.amiry
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:25 عصر
با سلام
مممنون از پاسختون
من ميخوام براي اين جداولي كه طراحي كردم بينشون ارتباط برقرار كنم توي كتاب خوندم كه براي اين كار بايد روي database diagramsكليك راست كنم تا از منويي كه ظاهر ميشه گزينه new database diagram را انتخاب كنم .ولي وقتي كه من روي database diagramsكليك ميكنم اين گزينه نمي آيد به جاي آن Working with SQL Server 2000 diagrams</SPAN> مي آيد ووقتي كه روي آن كليك ميكنم وارد صفحه Managing Help Topics and Windows</SPAN> ميشوم.
من چگونه ميتوان اين مشكل را برطرف كنم.

majidmt
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:40 عصر
این database شما با sql server 2000 ایجاد شده؟

Hamid.Kad
جمعه 20 آذر 1388, 00:41 صبح
شما میتونید زمانی که جدول رو طراحی می کنید هم این کار رو انجام بدهید. اگه قبلاً جداول رو ساختید، روی جدول راست کلیک کنید، گزینه modify، بعد یه جای خالی راست کلیک کنید و RelationShip رو انتخاب کنید. از اینجا هم میتونید ارتباط بین جداول رو برقرار کنید...