PDA

View Full Version : سوال: غير فعال كردن منو

zohreh jun
پنج شنبه 19 آذر 1388, 23:48 عصر
سلام من يه فرم log on دارم ميخوام اگه كاربر مدير نبود(يه نوع كاربري)فرم دوم كه باز ميشه چند تا از گزينه هاي منوهاي موجود غير فعال شن يا اينكه ديده نشن.
ممنون ميشم كمكم كنيد.:لبخندساده:

sara.f
جمعه 20 آذر 1388, 00:40 صبح
سلام من يه فرم log on دارم ميخوام اگه كاربر مدير نبود(يه نوع كاربري)فرم دوم كه باز ميشه چند تا از گزينه هاي منوهاي موجود غير فعال شن يا اينكه ديده نشن.
سلام
مثلا اگر از menu strip استفاده کرده باشی با این کد می تونی گزینه اول اون را غیر فعال کنی

ToolStripMenuItem1.Enabled = false;

یا نامرئی کنی

ToolStripMenuItem1.Visible = false;

sara.f
دوشنبه 30 فروردین 1389, 00:17 صبح
سلام
خاصیت modifir منو را publicکن و بعد ازکدی که قبلا دوستمون گفتن اینجوری استفاده کن

form2.ToolStripMenuItem1.Enabled = false;

سلام
بارها در این سایت در رابطه با اشتباه بودن این روش صحبت شده، public کردن خاصیت Modifier برای object کار اشتباهی هست.

s.khoshfekran
دوشنبه 30 فروردین 1389, 00:23 صبح
دوست عزیز شما می تونی Modifier toolstrip خود را تغییر ندی بلکه یک ToolStrip جدید را Public تعریف کن و ارجاع بده به Toolstrip اصلی

mojtaba_e
دوشنبه 30 فروردین 1389, 01:20 صبح
شما می تونید یک متغیر عمومی از نوع boolean تعریف کنید اگر کسی غیر از مدیر توسط فرم log on وارد شد این متغیر مقدار False بگیره و در فرم اصلی که loud میشه این متغیر چک بشه اگر false بود کامپونت هایی که می خوای غیر فعال با شند رو با دستور
componentname.visible=false
غیر فعال می کنی.

Yasersadegh
دوشنبه 30 فروردین 1389, 09:32 صبح
سلام به همه دوستان عزیز

سلام من يه فرم log on دارم ميخوام اگه كاربر مدير نبود(يه نوع
كاربري)فرم دوم كه باز ميشه چند تا از گزينه هاي منوهاي موجود غير فعال شن يا اينكه ديده نشن.
دوست عزیز شما می تونی از برنامه ای که در این پست (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=782567#post782567) گذاشتم کمک بگیری!:لبخند:
امیدوارم مشکلت حل بشه!
موفق باشید:چشمک:

zhashemi
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:51 صبح
سلام
بارها در این سایت در رابطه با اشتباه بودن این روش صحبت شده، public کردن خاصیت Modifier برای object کار اشتباهی هست.

عذرخواهی این حقیره تازه وارد رو بپذیرید واگه ممکنه لطف کنید به منه تازه کارهم بگید چرا این کاراشتباهه میخوام آگاه بشم:اشتباه:
بازم معذرت:خجالت:

zmmehrdad
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:34 صبح
عذرخواهی این حقیره تازه وارد رو بپذیرید واگه ممکنه لطف کنید به منه تازه کارهم بگید چرا این کاراشتباهه میخوام آگاه بشم:اشتباه:
بازم معذرت:خجالت:
چون اصول OOP رو نقض می کنه البته به نظر من