PDA

View Full Version : سوال: مشکل با SQL SERVER 2005

siavash_n
جمعه 20 آذر 1388, 02:18 صبح
دوستان بعد از نصب Sql Server 2005 با استفاده از Sql Management Studio نمی تونم DataBase Engine رو لود کنم.Server Name رو نام کامپیوتر ویندوزم قرار می دم.خطا رو یRemote connection میده.می خوام مثل Sql Server 2000 از windows Athen متصل شم و بانکهام رو ببینم و ویرایش کنم.کمک کنین لطفا بگین کجای کارم خطا داره.

mostafa_hamzeh
جمعه 20 آذر 1388, 13:07 عصر
اگه از ویندوز XP استقاده می کنی باید iis6 نصب کنی بعد sql نصب کنی و اگه هم از ویندوز ویستا استفاده میکنی باید هم iis6 و 7 با هم نصب کنی تازه باید update مایکروسافت رو واسه ویندوز ویستا نصب کنی

bloverman
جمعه 20 آذر 1388, 13:23 عصر
سلام
اول اینکه چک کن حتما یوزری که باهاش log in می کنی حتما admin باشه در ضمن ویندوزت home edtion نباشه بعد هم چک کن service mssql run باشد

noroozifar
جمعه 20 آذر 1388, 13:34 عصر
من هم sql 2005 همراه با ویژوال نصب شده که قسمتهای مختلفی مثل Analysis یا managemment را نداره چه کار باید بکنم تا از اینها استفاده کنم

siavash_n
شنبه 21 آذر 1388, 00:30 صبح
اگه از ویندوز XP استقاده می کنی باید iis6 نصب کنی بعد sql نصب کنی و اگه هم از ویندوز ویستا استفاده میکنی باید هم iis6 و 7 با هم نصب کنی تازه باید update مایکروسافت رو واسه ویندوز ویستا نصب کنی

ممنون از راهنماییت دوست عزیز.موقع نصب هم ویزارد نصب به iis یه گیر هایی داده بود.فکر کنم به توصیت عمل کنم مشکلم حل بشه.

siavash_n
شنبه 21 آذر 1388, 00:32 صبح
من هم sql 2005 همراه با ویژوال نصب شده که قسمتهای مختلفی مثل Analysis یا managemment را نداره چه کار باید بکنم تا از اینها استفاده کنم

اون نسخه ای از sql که با ویژوال اتودیو نصب میشه SQL SERVER 2005 Express Edition هستش که این قابلیت ها رو نداره.شما جهت استفاده از این امکانات باید خود SQL Server 2005 رو نصب کنی.

noroozifar
شنبه 21 آذر 1388, 14:57 عصر
من خود sql را نصب می کنم هیچ سروری را نمیشناسه که بتونه متصل بشه اما ویژوال خودش به صورت پیشفرض اسم کامپیوتر را در نظر گرفته و به صورت sqlexpress وصل میشه

حالا باید چه کار کنم اول ویژوال را پاک کنم نصب کنم یا فقط sql را پاک کنم
البته اول ویژوال نداشتم و sql نصب کردم همین سرور مشکلش بود بعد تصمیم گرفتم همان sqlای که همراه ویژوال را نصب کنم

برای نصب باید چه کار کرد؟