PDA

View Full Version : مشکل SQL Server 2005 در ویندوز 7

ferankyy
شنبه 21 آذر 1388, 17:40 عصر
سلام دوستان من ویندوز 7 را نصب کردم و بعد SQL Server 2005 نسخه Dev را نصب کردم
وقتی SQL Server Management را باز میکنم در قسمت Server Name اسم سیستم من وجود نداره و وقتی خودم اسم سیستم را وارد میکنم و Connect میکنم وصل نمیشه و ارور میده ولی وقتی با آیپی به سرور روی سایتم Connect میکنم وصل میشه و مشکلی هم نداره . :گیج: :گیج: :متفکر: :متفکر:

مهدی کرامتی
شنبه 21 آذر 1388, 23:10 عصر
در Administrator Tools بخش Services چک کنید آیا سرویس SQL Server در حال اجرا است یا نه.

در ضمن، اگر می خواهید پاسخ بگیرید میبایست صبر داشته باشید.

ehsan2007
یک شنبه 22 آذر 1388, 11:33 صبح
سلام برای اتصال options از پایین بزن به سربرگ connection propertis برو قسمت connect to database و قسمت browse server رو انتخاب کن ببین سروری وجود داره یا نه
موفق باشی

ferankyy
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:23 عصر
سلام برای اتصال options از پایین بزن به سربرگ connection propertis برو قسمت connect to database و قسمت browse server رو انتخاب کن ببین سروری وجود داره یا نه
موفق باشی

دوست عزیز به قسمتی که گفتید رفتم ولی سروری وجود نداشت . :متفکر:

hdv212
یک شنبه 22 آذر 1388, 17:18 عصر
همانطور که آقای کرامتی گفتن این مسیر رو دنبال کنید :
Start > All Programs > Microsoft Sql Server 2005 > Configuration Tools > Sql Server Configuration Manager
از سمت چپ، گزینه ی Sql Server Services رو انتخاب کنید و در سمت راست مطمئن بشید سرویس مورد نظرتون استارت شده باشه.

سرویس Sql Browser رو هم چک کنید که استارت شده باشه.

farshadvl
یک شنبه 29 آذر 1388, 09:31 صبح
با سلام
من هم این مشکل را دارم
من sql server 2005 express رو توی ویندوز xp نصب کردم و مشکلی هم نداشتم حالا که ویندوز 7 نصب کردم هیچ سرویسیش توی sql configuration manager وجود نداره
قسمت Server name هم خالی هست
توی سرویس های ویندوز هم سرویسی برای Sql ندیدم
برای اجرای آن توی ویندوز 7 باید چکار کنم؟

reza5522
یک شنبه 29 آذر 1388, 11:58 صبح
اسم سرور رو به صورت زیر بنویس
computer_name/sqlexpress

farshadvl
یک شنبه 29 آذر 1388, 17:17 عصر
اسم سرور رو به صورت زیر بنویس
computer_name/sqlexpress

با تشکر
اما سرویسی اجرا نمیشه که اینجوری بتونه به سرور متصل بشه
مشکل من فکر میکنم روی سرویس های sql server باشه که توی ویندوز 7 اجرا نمیشن
کسی راه حلی نداره؟

mahdiehsojody
دوشنبه 28 دی 1388, 12:19 عصر
سلام .منم همین مشکل رو داشتم .اول visual studio نصب کردم و بعد sql server. اینجوری همه سرویسهارو نمایش می ده.امیدوارم براتون مفید باشه:لبخندساده:

hasan62
دوشنبه 24 خرداد 1389, 18:15 عصر
منم دقیقا همین مشکل دوستان رو دارم . sql server 2005 رو توی ویندوز 7 ریختم ولی توی sql server configuration manager توی سرویس ها هیچ سرویسی وجود نداره و در نتیجه به هیچ سروری نمیتونم کانکت بشم

samsoft123
سه شنبه 25 خرداد 1389, 19:50 عصر
سلام دوستان برای حل این مشکل توصیه بنده و البته توصیه خود ماکروسافت اینه که حتما سرویس پک 3 رو برای sql server 2005 نصب کنید این فایل حدودا 326 مگابایت هستش که ارزش دانلود کردن رو داره بعد از اینکه Sql Server 2005 رو روی ویندوز 7 نصب کردید این فایل رو هم نصب کنید تا اصلاحات لازم رو روی Sql Server نصب شده انجام بده و بعد از اون مثل قبل از Sql Server 2005 لذت ببرید .(من از این کار کاملا جواب گرفتم پس همین الان دست به کار بشید و فایل رو دانلود کنید!)
البته یادتون باشه که این فایل در چند نسخه متفاوت برای ویندوز های 32 بیتی(X86) و 64 بیتی (X64) هستش پس مواظب باشید فایلی رو که با سیستم شما سازگار هست دانلود کنید .
موفق باشید .:چشمک:

لینک دانلود: Microsoft SQL Server 2005 Service Pack 3 (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=135960)

(http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=135960)

ججت اله
یک شنبه 15 اسفند 1389, 12:57 عصر
من هم این مشکل را دارم
من دو تا ویندوز دارم xp ,7 در xp نصب شده و کار می کنه و در ویندوز 7 هم نصب می شه ولی از طریق databace engin وارد نمی شه .لطفا راهنمایی کنید.

karimi.ali2005
دوشنبه 16 اسفند 1389, 11:49 صبح
هیچ مشکلی با seven ندارد کافی شما قبل از نصب sqlserver 2005 به قسمت user accouns رفته(control panel) و گزینه change user acount control settings را انتخاب کرده و گزینه always notify را پایین بیارید البته قبل از این من هم با seven مشکل داشتم حالا بیشتر برنامه هایی که روی seven نصب نمیشد نصب میشه

mehdisalehi59
دوشنبه 22 خرداد 1391, 11:43 صبح
(http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=135960)ماکه سرویس پک سه رو هم گرفتیم و نصب کردیم بازم هم توی ویندوز سون تحت هیچ شرایطی اسم سرور نمیده. sql server agent (sqlexpress) استارت نمیشه ولی sql server (sqlexpress) استارت میشه. فیلمی داریم بغرعان