PDA

View Full Version : انتخاب DBMS : اکسس یا اس کیو ال ؟

ehsan21
سه شنبه 24 آذر 1388, 07:58 صبح
با سلام
من در حال نوشتن برنامه ای هستم که کاربران زیادی از اون استفاده خواهند کرد .
هر کاربر به صورت مستقل برنامه را نصب کرده و از بانک اطلاعاتی خود استفاده می کند.
نظر دوستان در باره DBMS برای این برنامه چی هست ؟ اکسس استفاده کنم یا اس کیو ال ؟
تنها مشکلی که وجود داره اینه که نصب برنامه باید ساده باشه با اس کیو ال هنگام نصب کاربران دچار مشکل می شوند . آیا راهی وجود داره که نیازی به نصب اس کیو ال نباشه ؟

kasmaii61
سه شنبه 24 آذر 1388, 08:51 صبح
دوست عزیز با توجه به اینکه بحث شبکه تو سوال شما منتفیه به نظرم از Access استفاده کنی خیلی بهتره. به قول خودت دیگه زحمت نصب SQL رو از کاربرات می گیری
ولی اگه بانکت SQL باشه . حتما باید حداقل SQL Express رو نصب کنی

حامد مصافی
سه شنبه 24 آذر 1388, 10:01 صبح
اينكه چه تعداد كاربر از برنامه استفاده مي كنند ملاك نيست، ملاك اين است كه هر كاربر به چه ميزان از برنامه شما استفاده مي كند.

ميزان اطلاعات ورودي چقدر است؟
آيا ديتا بيس كامپك مي شود؟
فكر مي كنيد بعد از 5 سال ميزان اطلاعات موجود در ديتا بيس شما چقدر باشد؟

Afshin160
سه شنبه 24 آذر 1388, 10:02 صبح
سلام .
اصلا" اكسس را پيشنهاد نمي كنم . چون تقريبا" فقط يه DB ساده است كه از دستورات تدوين شده در سال 1997 (البته اگه اشتباه نكنم ) استفاده مي كنه . واصلا" از خيلي امكانات ديگه مانند SP ,... وحتي بعضي در ستورات TSQL پيروي نمي كنه . و تقريبا" داره منسوخ ميشه (البته به نظر من ) و بهترين جايگزين SQL Express
هست . كه اون هم بنظر نصب آسوني داره .
به هر حال SQL Express بهترين گزينه هست تازه اگه اشتباه نكنم اكسس محدوديت فضاي كمتري هم نسبت به SQL Express داره فكر كنم اكسس تا 2 gb را ساپرت مي كنه .

ehsan21
سه شنبه 24 آذر 1388, 11:41 صبح
دوستان متشکرم
برنامه به صورتی که در حال رشد و در هر وژن جداول بانک اطلاعاتی اون زیاد میشه .با توجه به تمام فاکتور ها ، گزینه مناسب SQL است . اما مشکل اینه کاربران مبتدی هستند و نمی خوام هنگام نصب برنامه با مشکل مواجه شوند . (نصب اس کیو ال و Attach بانک)
مسئله دیگه اینه که فقط از طریق برنامه به اطلاعات بانک دسترسی داشته باشند
اگر ممکنه در مورد SQL Express بیشتر توضیح بدبد منون میشم .

حامد مصافی
سه شنبه 24 آذر 1388, 11:58 صبح
با InstallShield مي توانيد Sql Server را نصب كنيد.
با InstallShield مي توانيد تغيير دلخواه را روي ديتا بيس در كامپيوتر مقصد اعمال كنيد.
نسخه هايي از Sql Server مانند Sql Server Desktop Engine به سادگي فقط با چند Next نصب مي شوند.
...

به صورت كلي: راه هايي وجود دارد تا كاربر با جزئيات درگير نشود، اما اين راه ها شما را با پيچيدگي ها درگير مي كند.

viper2009
سه شنبه 24 آذر 1388, 17:46 عصر
من هم با نظر دوستانی که می گن SQL موافقم

بلاخره باید سختی رو تحمل کرد

armin8651
سه شنبه 24 آذر 1388, 19:36 عصر
100% SQL بهتره ، واسه نصب نکردن جداگانه SQL هم با InstallShield برای برنامه نوشته شده فایل نصب بساز