PDA

View Full Version : دیتا گرید و باز هم سوال

صادق صدقی
جمعه 27 آذر 1388, 02:49 صبح
سلام
من می خوام تمامی سطر ها یا اصطلاحا تمامی رکورد هایی که از دیتا بیسم گرفتم رو پاک کنم
یعنی Clear کنمش
اما نمی شه
DG1.Rows.Clear();
این کد ارور می ده
پلیز هلپ می!!!!!!!

com_eng_abasszadeh
جمعه 27 آذر 1388, 13:30 عصر
سلام
من می خوام تمامی سطر ها یا اصطلاحا تمامی رکورد هایی که از دیتا بیسم گرفتم رو پاک کنم
یعنی Clear کنمش
اما نمی شه
DG1.Rows.Clear();
این کد ارور می ده
پلیز هلپ می!!!!!!!
سلام دوست عزیز.
اول بهم بگو بینم با دستورات اصولی سی شارپ کار میکنی یا با ویزارد سی شارپ؟
اگر با ویزار هستی که میتونی برای همون جدولت یه TableAdapter بسازی و یه متد برای حذف اطلاعاتش بسازی...مثل فاکتور فروش یه فروشگاه....دوتا جدول داره...یکی که میشه جدول اصلیت..و یکی هم میشه جدول فرعیت...جدول فرعیت توش اطلاعات کالا هات ذخیره میشه و بعد از زدن ثبت نهایی اطلاعات مربوط به فاکتورتدر جدول اصلیت ذخیره میشه و جدول فرعیت با یه کلک، کاربر فکر میکنه که پاک شده

مثلا به به این شکل که :

;(bankTableAdapter1.DeleteQuery(name_bank
;(bankTableAdapter1.Fill(meshkotDataSet1.bank
; dataGridViewX1.DataSource = meshkotDataSet1.bank

من اومدم اول شرطمو دادم به متد حذف و بعد جدول رو دوباره لود کردم و در آخر اطلاعات جدولمو دادم به گرید ویو...همین اگر هم که اصولی مینویسی بهم بگو تا راهنماییت کنم....چون یه خط دو خط کد نیست.

صادق صدقی
جمعه 27 آذر 1388, 13:51 عصر
سلام دوست عزیز.
اول بهم بگو بینم با دستورات اصولی سی شارپ کار میکنی یا با ویزارد سی شارپ؟
اگر با ویزار هستی که میتونی برای همون جدولت یه TableAdapter بسازی و یه متد برای حذف اطلاعاتش بسازی...مثل فاکتور فروش یه فروشگاه....دوتا جدول داره...یکی که میشه جدول اصلیت..و یکی هم میشه جدول فرعیت...جدول فرعیت توش اطلاعات کالا هات ذخیره میشه و بعد از زدن ثبت نهایی اطلاعات مربوط به فاکتورتدر جدول اصلیت ذخیره میشه و جدول فرعیت با یه کلک، کاربر فکر میکنه که پاک شده

مثلا به به این شکل که :

;(bankTableAdapter1.DeleteQuery(name_bank
;(bankTableAdapter1.Fill(meshkotDataSet1.bank
; dataGridViewX1.DataSource = meshkotDataSet1.bank

من اومدم اول شرطمو دادم به متد حذف و بعد جدول رو دوباره لود کردم و در آخر اطلاعات جدولمو دادم به گرید ویو...همین اگر هم که اصولی مینویسی بهم بگو تا راهنماییت کنم....چون یه خط دو خط کد نیست.

سلام
من از یک جدول مشخصات دانش آموزان اول لیست کل دانش آموزان رو می گیرم
بعد کاربر می خواد مثلا دانش آموزای که فامیل هاشون مثل تکت باکس هست رو ویه گرید وی یو بیبنه
من هر بار که با دیتا آداپتر سلکت می کنم داده های به آخر گرید وی یو اضافه می شه
اما من نمی خوام اینطوری شه
فقط آیتم های سرچ شده رو نمایش بده
لطفا راهنماییم کنید
Tanx Alot

slashslash2009
جمعه 27 آذر 1388, 18:34 عصر
خوب باید یه جوری رکوردهای قبلی هارو از بین ببری مثلا datatable=null کنی یا یه چیزی تو این مایه ها ولی موقعی که میخوای فقط چیزای شبیه به تکست باکستو نشون بده با یه دستور select میشه این کارو راحت انجام داد
کدی رو که نوشتی بزار تا بهتر بشه کمکت کرد

صادق صدقی
شنبه 28 آذر 1388, 10:24 صبح
خوب باید یه جوری رکوردهای قبلی هارو از بین ببری مثلا datatable=null کنی یا یه چیزی تو این مایه ها ولی موقعی که میخوای فقط چیزای شبیه به تکست باکستو نشون بده با یه دستور select میشه این کارو راحت انجام داد
کدی رو که نوشتی بزار تا بهتر بشه کمکت کرد

سلام

SqlCommand cmd=new sqlCommand("select *From TblName Where family like '%'"+txtfamily.text+"'%'")
dataAdapter dt=new dataAdapter();
DataSet ds=new DataSet();
dt.fill(ds,"tblName")
DataGRid.dataSource=ds
DataGRid.DataMember="Feild Name";
Tanx For You

slashslash2009
شنبه 28 آذر 1388, 10:56 صبح
دوست من کد شما فکر کنم مشکلی نداره ولی اینو هم امتحان کن

private void textBoxX4_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{

//
dataGridView1.Visible = true;
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select name,fam from table1 where name like +'%'+@nm+'%'", con);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);
da.SelectCommand.Parameters.Add("@nm", SqlDbType.NChar).Value = textBoxX4.Text;
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
dataGridView1.DataSource = dt;
if (dt.Rows.Count == 0)
dataGridView1.Visible = false;

}