PDA

View Full Version : حرفه ای: پورت 1434/1433

ali004
یک شنبه 29 آذر 1388, 12:04 عصر
با سلام به دوستان عزیز
من زمانی که یه host میخرم و یه database می خوام توش درست کنم همون اول از من می پرسه که database از نوع ms sql باشه یا sql server ؟ حالا سوال من این هست که آیا پورت 1433/1434 فقط مربوط به ms sql هست یا sql server هم از این دو پورت استفاده می کنه؟ و اگر من بخوام برای امنیت بیشتر این دو پورت رو ببندم آیا مشکلی در انتقال اطلاعات بین سایتم و database پیش می یاد؟

AminSobati
یک شنبه 29 آذر 1388, 14:21 عصر
سلام دوست عزیزم،
من احتمال میدم شاید mySQL بوده به جای ms sql! چون SQL Server محصول مایکروسافت هست که گاها ms sql هم بهش اطلاق میشه. ضمنا بستن یا باز کردن این پورتها دست شما نیست، مگر اینکه Dedicated Server داشته باشین

iman_22a
یک شنبه 29 آذر 1388, 15:51 عصر
اگر من بخوام برای امنیت بیشتر این دو پورت رو ببندم آیا مشکلی در انتقال اطلاعات بین سایتم و database پیش می یاد؟

اگر هاست و دیتابیس شما روی یک سیستم باشن مشکلی پیش نمیاد . اما اگه جدا باشن قطعا نمی تونین به دیتابیستون وصل بشین (البته بعید میدونم دسترسی به این 2 پورت برای شما مقدور باشه)

ali004
دوشنبه 30 آذر 1388, 11:18 صبح
اگر هاست و دیتابیس شما روی یک سیستم باشن مشکلی پیش نمیاد . اما اگه جدا باشن قطعا نمی تونین به دیتابیستون وصل بشین (البته بعید میدونم دسترسی به این 2 پورت برای شما مقدور باشه)
دوست عزیز منظور شما رو از اینکه هاست و دیتابیس روی یک سیستم باشه رو متوجه نشدم. لطفا کمی توضیح بدین

ali004
دوشنبه 30 آذر 1388, 11:27 صبح
سلام دوست عزیزم،
من احتمال میدم شاید mySQL بوده به جای ms sql! چون SQL Server محصول مایکروسافت هست که گاها ms sql هم بهش اطلاق میشه. ضمنا بستن یا باز کردن این پورتها دست شما نیست، مگر اینکه Dedicated Server داشته باشین
دوست من شما درست می گین دو گزینه mySql و sqlserver هست.
می شه لطفا درباه dedicated server کمی توضیح بدین تا ذهنیت درستی راجع به این قضیه پیدا کنم؟

AminSobati
دوشنبه 30 آذر 1388, 13:28 عصر
dedicated server یعنی سروری که متعلق به شماست، ولی مکان فیزیکیه اون از شما دوره (شرکت هاست ازش نگهداری میکنه). لذا اجازه دارین هر تنظیمی روی اون انجام بدین