PDA

View Full Version : بانکهای اطلاعاتی

dan
یک شنبه 28 فروردین 1384, 16:34 عصر
سلام به همگی ، مدتی است که می خواهم به فایلهایی با پسوند dta دسترسی پیدا کنم (فایلهای upload شده را ببینید ). طبق جستجوهایی که در اینترنت انجام داده ام dta می تواند اختصار
disk transfer area
turbo pascal data files
stata files ( یک نرم افزار آماری )
PC-Files
باشد . فایلهایی که من می خواهم به آنها دسترسی داشته باشم ، مربوط به stata نیست . چیزی راجع به PC-Files و Disk transfer area نشنیده ام . گمان می کنم این فایلها از نوع فایلهایی باشند که در سورس کد پاسکال ( همراه با اسمبلی ) وجود دارد (فایل Upload شده را ببینید )
ممنون از هر نوع کمک و راهنمایی شما ( راهنمایی در حد اشاره ، سورس کد ، نرم افزار خریدنی )

ali_reza_nazari
سه شنبه 30 فروردین 1384, 00:41 صبح
سلام
توضیحات شما خیلی نامفهومه
اغلب برنامه نویسان از فایلهای دی تی آ برای دیتا های غیر ساختار عمومی (اونهایی که ساختارشون توسط برنامه نویس تعیی نمیشه) استفاده می کنند

شما می خواهید چکار کنید

dan
سه شنبه 30 فروردین 1384, 08:00 صبح
از اینکه وقت گذاشتید تشکر می کنم . کاری که من می خواهم بکنم این است که
1- بدانم در این فایلها دقیقا چه فیلدها و رکوردهایی وجود دارد
2- بتوانم اطلاعاتی را از آن بخوانم
3- بتوانم اطلاعاتی را در آن ذخیره کنم
و مهم نیست که این کارها توسط یک دسترسی مستقیم باشد یا بواسطه یک Convertor ( اگر چه دسترسی مستقیم ارجح است )
در ضمن این فایلها مربوط به یک نرم افزار تحت داس است که آن نرم افزار یک دستگاه را کنترل می کند.

ali_reza_nazari
سه شنبه 30 فروردین 1384, 15:20 عصر
سلام
بله دقیقا منهم منظورم همین بود
چون دیگه الان خیلی به ندرت از این روش استفاده می شه و بیشتر از بانکهای اطلاعاتی استفادهمی کنند تا فایلهای اطلاعاتی.
در مورد اون هم که گفتید ساختار رو بفهمید می شه گفت فقط 10 تا 20 درصد ممکنه
مگر اینکه شما از بعضی اطلاعات داخل اون خبر داشته باشد
مثلا بدونید که مثلا توی یکی از فیلدهای نامش نوشته علی
بعد هم از روش سعی و خطا طول اون فیلد رو مشخص کرد و همینطور تا کل رکورد رو پیدا کنید . اونوقت می تونید اطلاعات رو بازیابی و به روز رسانی و ... کنید

dan
چهارشنبه 31 فروردین 1384, 08:39 صبح
مشکل اینجاست که اطلاعات باینری هستند . یعنی حتی اگر فیلدها و رکوردها شناخته شده باشند من هیچ کامپوننت ، اکتیوایکس ، Dll یا سورس کدی را پیدا نکردم که با dta کار کند ( من با دلفی کار می کنم ).