PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن داده به دیتا گرید

fatemehmoon
سه شنبه 01 دی 1388, 20:54 عصر
با سلام
من در حال نوشتن یک برنامه با سی شارپ هستم ولی اصلا با این زبان کارنکردم مشکلم این هست که من در یکی از فرم های برنامه داده به پایگاه داده insert می کنم می خوام داده ای که اضافه کردم در دیتا گرید نمایش داده شود ولی نمی دونم چه کدی باید بنویسم یا دیتا گرید م به چی متصل کنم.
خواهشا یکی جواب بده:ناراحت:

sunn789
سه شنبه 01 دی 1388, 21:01 عصر
سلام
نمیدونم دقیقاً دنبال چی میگردین اما امیدورم کمکتون کنه

string qDateSring = "SELECT Code As Code,Name AS Name , Lname As lname ,InputDate As Date, ScarNumber AS ScarNumber FROM tblLishman1 order by code , inputDate";
DataTable dtDateSring = con._sqlDTMain(qDateSring);
dataGridView1.DataSource = dtDateSring;

البنه Con یه نمونه از کلاسی هست که من برا اتصال به بانک اطلاعاتی ساختم تا اگه یک quary بهش پاس میکنی برای شما یک DataTable برمیگردونه

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 01 دی 1388, 21:15 عصر
خوب بعد از ثبت داده های بانک رو بخونید و نمایش بدین .
مشکلی نداره که، نمونه برنامه های زیادی برای کار با بانک اطلاعاتی توی سایت هست که می تونید ازشون استفاده کنید .
موفق باشید

fatemehmoon
چهارشنبه 02 دی 1388, 14:48 عصر
مشکل من اين است که مي خوام تنها رکوردي که الان ثبت کردم در ديتا گريد نمايش دهد نه تمام جدول پايگاه داده را.

M.YasPro
چهارشنبه 02 دی 1388, 14:56 عصر
سلام یه datagridviewrow تعریف و مقداردهی کن
بعد اونو تو datagridview.rows.add اضافه کن به datagridview قبلی

fatemehmoon
چهارشنبه 02 دی 1388, 15:16 عصر
در مورد مقدار دهي datagrid view row مي شه از بانک داده اين کار را کرد يا خير (اگه مي شه چه جوري)چون من يک فيلد id دارم که autonumber است ومشکل اساسي من هم اين فيلد مي باشد.

slashslash2009
چهارشنبه 02 دی 1388, 16:22 عصر
شما میتونید اول اون رکوردو insert کنید و بعدش مقدارهایی که مثلا از تکستباکساتون و کنترهای دیگه گرفته اید به دیتا گرید ویو وارد کنید :

dataGridView1.Rows.Add(textbox1.Text.Trim(),textbo x2.Text.Trim(),

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 02 دی 1388, 17:54 عصر
مشکل من اين است که مي خوام تنها رکوردي که الان ثبت کردم در ديتا گريد نمايش دهد نه تمام جدول پايگاه داده را.
خ0وب کاری آخرین آیدیی رو که ثبت کردی بخون. اکه از AutoNum استفاده کردی ، با استفاده از تابع MAX بزرگترین کد رو بخون و اون رو نشون بده . من خودم همیشه از این روش استفاده می کنم .
موفق باشید

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 06 بهمن 1389, 07:26 صبح
سلام شايد بگيد جرا تاپيك جديد اجاد نكردم براي سوالم
دليش اينكه سوالم با موضوع اين تابيك يك هست وفقد كمي پشرفت تر

اما سول من اين كه يك ديتا گيريد دارم كه از جدول پر ميشه و اطلاعات نمايش ميده كه مشكلي باهش ندارم
حال يك DataSet دارم كه توسط وب و كدهاي ديگه پر ميشه و حتي نام فيلدهاش با جدول فرق داره
چطوري متونم اين دوتار تركيب كنم و در يك گريد نشون بدم
و بگم سطرهاي كه از ديتا بيس خونده شد به يك رنگ و اونهاي كه تحت وب يك رنگ ديگه