PDA

View Full Version : سوال: تاریخهای میان دو تاریخ

rasoul2023
چهارشنبه 02 دی 1388, 18:58 عصر
سلام دوستان دو تاریخ دارم که داخل دو تکست باکس هستند میخوام تاریخهای میان این دو را بدست آورم .

برای SELECT کردن از دیتا بیس میخوام اگه را حلی هم به نظرتون میرسه دریغ نکنید .

Textbox1.text = "1388/4/2"
Textbox2.text = "1388/5/2"
با تشکر فراوان .

Mani_rf
پنج شنبه 03 دی 1388, 00:19 صبح
دوست عزیز شما باید این سوال را در بخش SQL مطرح می کردید.
برای انجام این کار در صورتی که تاریخ ای ثبت شما شما در بانک اطلاعاتیتان به صورت میلادی می باشد باید از چنین کدی استفاده نمایید :

Command = New OleDb.OleDbCommand("Select Fild1 From Table1 Where FldDate Between #" & FromDate & "# AND #" & ToDate & "#", Connection)

در غیر این صورت باید به دنبال الگوریتمی دیگر باشید که یافتن آن کمی دشوارتر از تبدیل تاریخ های دروین بانک به میلادی است.
موفق باشید...

rasoul2023
پنج شنبه 03 دی 1388, 11:53 صبح
سلام دوست عزیز من هم اشاره کردم .تارخها از نوع شمسی هستند و نوع فیلد هم text بخاطر تاریخ شمسی از اینکه سوالم هم توی اینجا مطرح کردم این منظور را داشتم که فکر میکردم میشه با حلقه تاریخهای میان این دو را ساخت ولی نمیدونم چطور یعنی باید الگوریتمی داشته باشم که بیاد و تعداد روزها را با هم مقایسه کنه و تعداد تکرار را بر اساس اون در نظر بگیره . و تاریخهای میان این دو را تشکیل بده . شدنی هست اما نمیدونم چطوری ولی آخرش مینویسمش . :لبخند:

[/quote]

bastakboys
پنج شنبه 03 دی 1388, 14:08 عصر
سلام دوست عزیز من هم اشاره کردم .تارخها از نوع شمسی هستند و نوع فیلد هم text بخاطر تاریخ شمسی از اینکه سوالم هم توی اینجا مطرح کردم این منظور را داشتم که فکر میکردم میشه با حلقه تاریخهای میان این دو را ساخت ولی نمیدونم چطور یعنی باید الگوریتمی داشته باشم که بیاد و تعداد روزها را با هم مقایسه کنه و تعداد تکرار را بر اساس اون در نظر بگیره . و تاریخهای میان این دو را تشکیل بده . شدنی هست اما نمیدونم چطوری ولی آخرش مینویسمش . :لبخند:

[/QUOTE]
به همون صورتی که دوستمون گفت عمل کن فقط تاریخ را با این فرمت ذخیره کن
0000/00/00
1388/09/01

rasoul2023
پنج شنبه 03 دی 1388, 14:14 عصر
با سلام متشکر از راهنمایتون :

من از کامپوننت ShDateTimePicker.dll که کاره بچه های همین جاست استفاده میکنم و مقادیر اونو ذخیره میکنم که متاسفانه فرمتش همونیه که گفتم . اگه کامپوننتی هست که فرمت را به این صورت که شما گفتید بده هست لطفا معرفی کنید .

bastakboys
پنج شنبه 03 دی 1388, 17:08 عصر
من هم از این کومپوننت استفاده می کنم و مشکلی نداره