PDA

View Full Version : فارسی در sql

oggiii
پنج شنبه 17 دی 1388, 18:40 عصر
سلام به همگی
یه سئوال داشتم
من فرمم را که شامل چند تا تکس باکس هست رو به sql متصل کردم وقتی داده های فارسی وارد می کنم داده های من توی sql2000 به صورت ????? درمیاد
البته باید بگم که coalltion گذاشتم روی Arabic_BIN ولی بازم به صورت علامت سئوال ذخیره میشه
چه کار باید بکنم ؟؟؟ :افسرده::افسرده::افسرده::افس ده:

a.ConnectionString = "Data Source=.;Initial Catalog=taxi;Integrated Security=True"
b.CommandType = CommandType.Text
b.CommandText = "use taxi insert into service values( '" & TextBox1.Text & "','" & TextBox2.Text & "','" & MaskedTextBox1.Text & "','" & MaskedTextBox2.Text & "','" & TextBox3.Text & "','" & RichTextBox1.Text & "')"
b.Connection = a
b.Connection.Open()
b.ExecuteNonQuery()
b.Connection.Close()

اینم کدش هست بعضی از دوستان گفتند که باید از N استفاده کرد اما کجای این دستور باید از N استفاده کنم ؟؟

oggiii
پنج شنبه 17 دی 1388, 18:59 عصر
کسی جواب نداد حل شد :لبخند::لبخند:

اینم کد برای بقیه که استفاده کنند.

a.ConnectionString = "Data Source=.;Initial Catalog=taxi;Integrated Security=True"
b.CommandType = CommandType.Text
b.CommandText = "use taxi insert into moshakhasat values(N'" & TextBox1.Text & "',N'" & TextBox2.Text & "',N'" & TextBox3.Text & "',N'" & MaskedTextBox1.Text & "',N'" & TextBox4.Text & "',N'" & RichTextBox1.Text & "')"
b.Connection = a
b.Connection.Open()
b.ExecuteNonQuery()
b.Connection.Close()
MsgBox("اطلاعات با موفقیت ذخیره شد")

bashiry
پنج شنبه 17 دی 1388, 19:10 عصر
توي تنظيمات بانك شما Collation رو روي Arabic_CS_AS_KS_WS بزار

براي اون N كه گفتي ببين مثلا اينطوري ميشه:

"select * from tblMain where Family=N" & txtFamily.text

Navid Asadi
شنبه 19 دی 1388, 12:24 عصر
دوست عزیز من هم این مشکل رو با دیتابیس هایی که خودم ایجاد میکنم دارم ولی وقتی تو یه دیتابیسی که دانلودش کردم انجام میدم کاملا درسته (الان هم تو نرم افزارام اونو تغییر میدم و ازش استفاده میکنم)
تمام این راه ها رو هم امتحان کردم نشد که نشد البته بجز این :

توي تنظيمات بانك شما Collation رو روي Arabic_CS_AS_KS_WS بزار

bashiry
شنبه 19 دی 1388, 23:09 عصر
اگه با اين حتما امتحان كنيد حتما جواب ميگيريد :تشویق:

abi_sarab
یک شنبه 20 دی 1388, 07:57 صبح
شما دیتاتایپت چیه؟

oggiii
یک شنبه 20 دی 1388, 17:19 عصر
بچه ها ممنون از کمکتون این کار رو انجام دادم درست شد یعنی فقط یه N گذاشتم پشتشون

values(N'" & TextBox1.Text & "',N'" & TextBox2.Text & "',N'" & TextBox3.Text & "',N'" & MaskedTextBox1.Text & "',N'" & TextBox4.Text & "',N'" & RichTextBox1.Text & "')

hosseinhaji
جمعه 25 دی 1388, 21:09 عصر
سلام بچه‌ها برنامه من موقع اضافه كردن ديتا به ديتابيس اشكال داره ميتونين يه كد اضافه كردن ركود به ديتابيس برام بذارين؟!!!