PDA

View Full Version : سوال: attach کردن دیتابیس در windows 7

redribbon
یک شنبه 20 دی 1388, 19:22 عصر
با سلام
مشکل من اینه که وقتی می خوام در ویندوز 7 در sql 2005 دیتابیسی رو attach کنم خطا می ده فقط در صورتی دیتابیس رو attach می کنه که در فولدر پیش فرض خود sql (C:\Program Files(x86)\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data)دیتابیس رو کپی کرده باشم.
با تشکر

AminSobati
یک شنبه 20 دی 1388, 23:44 عصر
سلام دوست عزیزم،
لطفا عینا پیغام خطا رو پست کنید

redribbon
دوشنبه 21 دی 1388, 12:33 عصر
اینم پیغام خطا:

http://www.picestoon.com/out.php/i86592_sql2005errormsg.jpg

با تشکر

sara.f
جمعه 18 تیر 1389, 13:41 عصر
سلام
من تا همین چند روز پیش می تونستم به راحتی دیتا بیس به نام "metre" را attach کنم، ولی نمی دونم الان چه اتفاقی افتاده که این پیغام را میده

52573

البته گاهی وقتها هم میگه sql نمی تونه فایلهای 2005 و یا نسخه های پیشین را retrieve کنه، و جالب اینکه یه بار موفق شدم attach را انجام بدم ولی دیگه بعد از اون بهم اجازه نداد.

Mostafa_Dindar
جمعه 18 تیر 1389, 17:50 عصر
سلام
من تا همین چند روز پیش می تونستم به راحتی دیتا بیس به نام "metre" را attach کنم، ولی نمی دونم الان چه اتفاقی افتاده که این پیغام را میده

52573

البته گاهی وقتها هم میگه sql نمی تونه فایلهای 2005 و یا نسخه های پیشین را retrieve کنه، و جالب اینکه یه بار موفق شدم attach را انجام بدم ولی دیگه بعد از اون بهم اجازه نداد.

نحوه Backup و Restore کردن دیتابیس Master متفاوت با دیگر دیتابیس ها است .

sara.f
جمعه 18 تیر 1389, 18:02 عصر
نحوه Backup و Restore کردن دیتابیس Master متفاوت با دیگر دیتابیس ها است .

من که نمیخوام دیتابیس Master را Backup یا Restore کنم!
اسم دیتا بیس من " metre" هست.

sara.f
جمعه 18 تیر 1389, 18:30 عصر
یه مورد جدید را فهمیدم، تا یکبار می تونم دیتا بیس ها را Attach کنم، ولی برای با دوم به من اجازه داده نمیشه، چرا؟

homayoun_sa
شنبه 19 تیر 1389, 00:39 صبح
من هم این مشکل را بارها داشتم
و این موضوع فقط بر می گرده به edition اون sql
و البته یک نرم افزار هست به نام SQLServer2008SP1-KB968369-x86-ENU که اگر نصب کنید می تونید تقریبا اکثر نسخه های SQL را در win7 نصب کنید / ببخشید که نمی تونم این را upload کنم چون حجم اون تقریبا 270mb است.
در واقع شما اگر همون نسخه از sql را بتوانید نصب کنید در win7 می تونید database مورد نظر را Restor کنید.
البته یک روش دیگه هم هست که در سیستمی که اون را می تونید بارگزاری کنید از روی آن گزینه generate Scripts را انتخاب و script دیتابیس مورد نطر (که البته برخی اوقات مجبور هستید چند جدول و یاview را مجدد script بسازید - به خطا ها دقت کنید) را ساخته و سپس از روش قدیمی import - export دیتا از اون سرور به سرور خودتون کپی کنید -

1- ساختن Script دیتا بیس
2- ایجاد دیتابیس از روی script مربوطه بر روی سیستمی که restore نمی شه
3- ارتباط برقرار کردن دو سیستم
4- انتقال دیتا

امیدوارم منظور سوال شما را درست متوجه شده باشم و جواب به دردتون بخوره

البته اگه اون نرم افزار رو هم دانلود کنی و رو سیستم جواب بده کلا کاری به مراحل بالا نیست