PDA

View Full Version : بدست آوردن آدرس عکس دلفی

gheidari
سه شنبه 22 دی 1388, 17:33 عصر
نحوه بدست آوردن آدرس عکسی که در دلفی 7 به چه صورت می باشد

سعید صابری
سه شنبه 22 دی 1388, 18:01 عصر
كدوم عكسش ؟

gheidari
سه شنبه 22 دی 1388, 18:36 عصر
من یک عکس بر روی فرم در دلفی 7 قرار داده ام و حالا می خواهم آدرس آن را گیر بیارم تا بتوانم در بانک اطلاعاتی ذخیره کنم.

سعید صابری
سه شنبه 22 دی 1388, 18:53 عصر
ميتوني مستقيم از همون Image مستقيم در بانكت ذخيره كني. براي اين كار blob در سايت سرچ كن

gheidari
سه شنبه 22 دی 1388, 19:10 عصر
اما من آدرس عکس رو میخوام بریزم تو بانک اطلاعاتی چون ذخیره خود عکس به مرور زمان سرعت بانک اطلاعاتی را پایین می آورد

vcldeveloper
چهارشنبه 23 دی 1388, 01:28 صبح
عکس رو چطور روی فرم قرار دادید؟ اگر در داخل محیط طراحی دلفی عکس را لود کردید و در فرم قرار دادید، اون عکسی بخشی از اون فرم هست، و در داخل فایل EXE برنامه شما نگهداری میشه.
اگر عکس را در زمان اجرای برنامه با دادن نام یک فایل لود می کنید، خب همون نام فایل، نام فایلی هست که دنبالش می گردید.

gheidari
چهارشنبه 23 دی 1388, 09:46 صبح
من یک عکس لود کردم و می خواهم آدرس عکس را در بانک اطلاعاتی sqlسرور بریزم اما نمی تونم این آدرس رادر بانک ذخیره و بازیابی کنم لطفا کمکم کنید اگر می شود کامل توضیح دهید ممنون می شوم

سعید صابری
چهارشنبه 23 دی 1388, 10:13 صبح
مشکلت دقیقا کجاست؟ لطفا یک کم واضح تر توضیح بدین؟

اگه منظورت عکس روی فرمت است می توني با کد زیر در هاردت ذخیره کنی

Image1.Picture.SaveToFile('آدرس برای ذخیره');

دلفــي
چهارشنبه 23 دی 1388, 11:52 صبح
عكسي كه شما در Image در روي فرمتون لود كرديد فقط در روي رايانه شما داراي آدرس فيزيكي هست و در رايانه ديگر نمي تونيد از همون مسير به اون تصوير دسترسي داشته باشيد ، اگر تصوير مورد نظر را ار رايانه كاربر لود مي كنيد در اينصورت براي اينكه مسير فايل لود شده را بتوانيد در ديتابيس ذخيره كرده و هنگام فراخواني تصوير با توجه به مسير ذخيره شده تصوير مورد نظر را لود كنيد مي توانيد هنگام انتخاب تصوير توسط OpenDialog نام و مسير فايل مورد انتخابي را بدست آورده و ذخيره نماييد . // به همين راحتي

البته من منظور شما رو به طور كامل متوجه نشدم !!! اگه بيشتر توضيح بديد بهتر ميشه راهنمايي كرد .

gheidari
پنج شنبه 24 دی 1388, 09:34 صبح
من یک عکس بر روی فرم قرار دادم و در حال حاضر بر روی فرم دلفی وجود دارد حالا من می خواهم با زدن دکمه ثبت، آدرس این عکس را در بانک اطلاعاتی sql بریزم و وقتی که از بانک اطلاعاتی فراخوانی کردم برود و از روی آدرس آن عکس را نشان دهد.اما نمی دانم چطور این آدرس را در بانک بریزم ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید.

Felony
پنج شنبه 24 دی 1388, 10:02 صبح
:متفکر:دوست عزیز این عکس رو در زمان طراحی روی فرمت قرار دادی یا در زمان اجرا بارگزاریش میکنی ؟
اگر در زمان اجرا روی فرم قرار دادی که دیگه عکس آدرسی نداره و جرئی از برنامه هستش ، اگر هم در زمان اجرا بارگزاریش میکنه که آدرس معلومه دیگه :گریه:

دلفــي
پنج شنبه 24 دی 1388, 15:49 عصر
من یک عکس بر روی فرم قرار دادم و در حال حاضر بر روی فرم دلفی وجود دارد حالا من می خواهم با زدن دکمه ثبت، آدرس این عکس را در بانک اطلاعاتی sql بریزم و وقتی که از بانک اطلاعاتی فراخوانی کردم برود و از روی آدرس آن عکس را نشان دهد.اما نمی دانم چطور این آدرس را در بانک بریزم ممنون می شوم اگر من را راهنمایی کنید.

1 - عکس رو قبل از اجرای برنامه لود کردید یا بعد از اجرا ؟! (در هر صورت این عکس رو از یه جایی لود می کنید پس مسیر عکس رو در اختیار دارید )
2 - اگر قبل از اجرا بوده پس دیگه چه لزومی داره آدرس اون رو تو دیتابیس ذخیره کنید و دوباره از روی آدرس اون رو لود کنید !!!!!!؟ خوب تصویر همونجا قبلا لود شده دیگه !!
3 - اگر هم بعد از اجرا لود می کنید خوب مسیر رو می دونید که لود می کنید وگرنه تصویر که از هوا تو Image نمیاد که !! :عصبانی++:

بهتره شما فرم خودتون رو همینجا قرار بدید تا ببینیم مشکلتون چیـــــــــــــــــــــــ ـــــه! من که دیگه ...

reza_66
دوشنبه 17 تیر 1392, 17:36 عصر
سلام دوستان
مشكل منم تقريبا شبيه اين دوستمونه برا همين اينجا مطرح كردم
البته من آدرس عكسو از open dialer در ميارم و داخل بانكمم ذخيره ميكنم.مشكلم اينجاست كه من وقتي آدرسو در ميارم براي مطمين شدن از عكس مورد نظر اونو با image نمايش ميدم و بعد داخل بانكم ذخيرش ميكنم.بعد از ذخيره در يك فرم جديد بايگاني كليه پرونده ها با قابليت نمايش عكس وجود داره كه باكليك روي هر پرونده آدرس عكس هر پرونده از داخل بانك خونده ميشه ونمايش داده ميشه .مشكل من اينجاس كه وقتي آدرس رو ميخونه پيغام مياد كه آدرس مورد نظر پيدانشد .واتفاقي كه مي افته آدرس open dialer از حافظه پاك نميشه و در داخل پيغام آدرس اون عكسي كه از open dialer خونده ميشه و آدرس اين عكسي كه از بانك خونده ميشه تركيب ميشه و همچين آدرس عكسي هم طبيعتا پيدانميشه.؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد چگونه بعد از خوندن آدرس توسط open dialer اونو از حافظه پاكش كنم؟؟؟؟باچه دستوري؟؟

ممنون