PDA

View Full Version : query و ثبت نشدن اطلاعات

V60
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 20:49 عصر
اقا من یک query دارم که در اون از دو تا جدول استفاده کردم ( در قسمت from) حالا وقتی می خواهم در dbgrid که متصل به این query می باشد تغییراتی ایجاد کنم ایراد می گیرد و پیغام می دهد که
Insufficient key column information for updating or refreshing
از راهنمای های مفید متشکرم :oops:

علیرضا جاوید
یک شنبه 04 اردیبهشت 1384, 09:59 صبح
این مشگل از دو جا سرچشمه میگیره
اول از دیتابیس:
یعنی حتی ممکنه توی اسکوال سرور هم این مشگل پیش بیاد و اون وقتی هستش که کلید یونیکی برای تشخیص سطور مشخص نشده است و شما به زورررررررر دو سطر یکسان به جدول تحمیل کرده اید در اینصورت راه حل اضافه کردن یک ستون (فیلد) کلید اتونامبر به جدول می باشد.
دوم از برنامه:
وقتی که شما در ویویی که تعریف کرده اید از 2 جدول استفاده نمودید
و میخواهید فیلدی را تغییر دهید که مشخص نیست که متعلق به کدلم جدول است

V60
یک شنبه 04 اردیبهشت 1384, 13:04 عصر
مرسی مهندس
چک می کنم :موفق:

V60
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 11:28 صبح
سلام
دو سال پیش مشکل من حل شد ، فکر کنم اون موقعه به خاطره فیلد کلیدی بود ولی حالا دوباره با همون مشکل برخورد کرده ام !!!!
نمی دونم چرا؟ باز یک کوری دارم که از دو تا جدول در ان به وسیله inner join به هم وصل شده است حالا وقتی در دیبیگریدی که به این کوری وصل است یک تغییر انجام می دهم این ارورر را می دهد ، البته مشکل را فهمیدم از کجاست ولی راه حل را نمی دانم من در before post کد نوشتم که در همین کوری یک مقداری را در یک فیلدی می ریزد ، که اگر این خط را بردارم درست می شود ولی نمی دانم چرا گیر می دهد در صورتی که همین فیلد در دیبیگرید من هم هست و وقتی این خط را حذف می کنم و از طریق دیبیگرید مقدارش را تغییر می دهم هیچ مشکلی پیش نمی اید؟
لطفا من را راهنمایی کنید

یک چیز دیگه هم فهمیدم این error وقتی رخ می دهد که من مقدار فیلد یکی از جداولم را تغییر می دهم!!! یعنی از دو جدولی که درون کوری هستن وقتی مقدار فیلدهای یکی را تغییر می دهم هیچ خطایی رخ نمی دهد ولی وقتی مقدار هر فیلدی از جدول دومی را تغییر می دهم ای خطا رخ می دهد حتی جای جداول را در درون کوری با هم جابه جا کردم ( دو طرف inner join ) و دو طرف تساوی ولی باز هم به همان جدولی که از اول گیر می داد گیر می ده و تغییری حاصل نشده!!!! دارم گیج می شم مشکل چیه؟

V60
یک شنبه 02 اردیبهشت 1386, 12:25 عصر
خودم حلش کردم !!!!!!
من فقط یکی از دو فیلد id را از جداول انتخاب کرده بودم ، و وقتی فیلد id از جدول دوم را انتخاب کردم مشکل حل شد!!!!