PDA

View Full Version : کامنت کردن بقیه عبارت

houtanal
شنبه 03 اردیبهشت 1384, 23:04 عصر
سلام می خواهم کاری مانند -- را در اکسس انجام دهم یعنی بقیه عبارت هر چه که بود نادیده گرفته شود

hrh
یک شنبه 04 اردیبهشت 1384, 09:30 صبح
:گیج:

houtanal
یک شنبه 04 اردیبهشت 1384, 14:01 عصر
مثلا

SELECT * FROM db -- blah blah blah
هر چیزی که بعد از -- بود اصلا جزو پرس و جو حساب نشه

hrh
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1384, 10:13 صبح
در اکسس همچون محیط VB از علامت نقل قول تکی یعنی ' برای توضیح و کامنت استفاده می کنند.

Nightbat
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 14:55 عصر
می خوای SQL INJECTION کنی ؟؟؟؟ !!! :sunglass:

Nightbat
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 15:07 عصر
من خیلی گشتم ، هم تو اینترنت هم تو MSDN ، برای Access قسمت SQL نتونستم Comment پیده کنم. اگه کسی میدونه بگه :sunglass:

Bamshad123
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 11:45 صبح
دوست عزیز نمی‌دونم منظورت چیه ولی اگه می‌خوای برنامه بخشی از نوشته ها رو برای توضیحات نخونه می‌تونی از " ' " استفاده کنی:
SELECT * FROM db ' blah blah blah
به عنوان مثال:

'************************************************* ******************

'================= Zipping the backup ==============================

'************************************************* ******************
Zipname = Trim(DBackup + "\" + ......

قسمتی از یک برنامه است که در آن عنوان عملکرد نوشته شده است در این حالت جملاتی که بعد از " ' " قرار می‌گیرند سبز رنگ می‌باشند.
البته چون من فارسی تایپ نموده‌ام احتمالا از راست به چپ نوشته شده که شما خودتون درست ببینید.

Nightbat
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 13:41 عصر
دوست من ، ' برای Comment کردن در VB(یا VBA) استفاده میشه ، نه در SQL . برای اینکه متوجه شی من چی میگم برو یه Query تو Access بساز بعد برو تو حالت SQL View بعد اگه تونستی بنویس 'blah blah blah و برنامه هم ایراد نگیره ! :wink: :sunglass:

Bamshad123
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1384, 14:03 عصر
سلام دوست عزیزم!
من هم خیلی تو اینترنت گشتم ولی جوابی برای این مسئله پیدا نکردم. یه جایی هم پیدا کردم که گفته بود نمی‌شه همچی کاری انجام داد که البته نمی‌شه خیلی اطمینان کرد چون سایتش خیلی معتبر نبود:

http://forums.belution.com/en/access/000/012/14.shtml

اما منظورتو از اصرار به این کار نمی‌دونم هر چند خوشحال می‌شم اگه راهی پیدا کردی به من هم بگی ولی به راحتی می‌شه توی ایونت کلیک یک Command Button هزاران Query رو اجرا نمود و هزاران کامنت براش نوشت، با این روش نیازی نیست حتی یک Query بسازی و محیط کارتو شلوغ کنی.

البته خدای نکرده قصد اینو ندارم که بگم من چیزی رو می‌دونم و شما نمی‌دونید ولی احتمالا من منظورتو خیلی خوب متوجه نشدم و اگه بیشتر توضیح بدی می‌تونیم بهتر و بیشتر به هم کمک کنیم.
:flower: :flower: :flower:

Nightbat
دوشنبه 02 خرداد 1384, 10:23 صبح
بامشاد جان، یه کم مطلب در مورد SQL INJECTION بخون، می فهمی می خواد چیکار کنه !!! :sunglass: