PDA

View Full Version : سوال در مورد تنظیم روزمه

soniarose
یک شنبه 27 دی 1388, 11:04 صبح
سلام دوستان من میخوام روزمه خودم رو برای یک شرکت بفرستم ( من در زمینه ایجاد نرم افزار توسط vb.net و بانک sql کار میکنم ) میخواستم ببینم چطوری باید اون رو تنظیم کنم چون تجربه ای در این مورد ندارم ممنون

vcldeveloper
یک شنبه 27 دی 1388, 17:38 عصر
سوال ربطی به تالار "مدیریت پروژه های نرم افزاری" نداره.

برای چگونگی نوشتن رزومه سایت های مختلفی وجود دارند که درباره قالب رزومه به شما توضیح میدند، یا اطلاعات شما را دریافت می کنند، و بر اساس قواعد رایج مربوط به فرمت بندی رزومه، از روی اطلاعات شما یک رزومه تولید می کنند.

بطور کلی، یک رزومه تشکیل شده از یک نامه درخواست، به اضافه یک CV که به آن نامه پیوست شده.

توی نامه به درخواست شغل مربوطه، دلیل اینکه فکر می کنید این شغل برای شما مناسب هست، شرایط کلی خودتان برای کار، و برخی قابلیت های مهم خودتان که تصور می کنید برای آن کار لازم هستند، می پردازید.

توی CV مشخصات شخصی خودتان (مثل نام، سن، جنسیت، آدرس، شماره تماس، و غیره) را ابتدا ذکر می کنید.
سپس تحصیلات دانشگاهی خودتان را از جدید به قدیم ذکر می کنید؛ یعنی اگر اول در یک دانشگاه کاردانی گرفتید، و بعدا در دانشگاه دیگه ایی مدرک کارشناسی گرفتید، اول کارشناسی را می نویسید، و بعد کاردانی را. اولین سطر در این بخش مربوط به آخرین مدرک تحصیلی شما هست.

سپس سوابق شغلی خودتان را به همان ترتیبی که در بخش تحصیلات رعایت کردید (جدید به قدیم) درج می کنید.

اینها حداقل چیزهایی هستند که در یک CV ذکر میشند. بعد از این بخش ها، اگر مهارت های خاصی دارید، تالیفاتی دارید، یا هر چیز دیگه که فکر می کنید برای استخدام شدن شما یک امتیاز مثبت محسوب می شود، می توانید آنها را لیست کنید؛ مثلا لیست پروژه هایی که انجام دادید، لیست محیط های برنامه نویسی که با آنها آشنایی دارید، لیست مقالات منتشر شده، و غیره.

این توضیحات کلی اش بود، درباره جزئیاتش یا فرمت بندی ظاهری مطالب، می تونید به همون سایت های راهنمای نوشتن رزومه مراجعه کنید.

soniarose
یک شنبه 27 دی 1388, 18:23 عصر
از توضیحاتتون ممنونم میتونید چند سایت رو به من معرفی کنید