PDA

View Full Version : خطا در هنگام استفاده از پایگاه Access

AliReza Vafakhah
دوشنبه 28 دی 1388, 01:37 صبح
با سلام خدمت دوستان

مشکلی در پروژه دارم که به من اجازه نمیده که فایل پایگاه Access رو از یه مسیر دیگه ای به غیر از مسیر جاری فایل Exe باز کنم و این پیغام خطا رو میده.

'The Microsoft Jet database engine
cannot open the file 'C:\Program Files\MsAccess DataBase.mdb'. It is already opened exclusively by another user,
or you need permission to view its data'

راستی در مسیر مربوطه هیچ permissionقرار نداره و توسط نرم افزار دیگه ای هم باز نیست
با تشکر

p_ooya
دوشنبه 28 دی 1388, 16:04 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم (و اصلاً هم بعید نیست که اشتباه کرده باشم!) یه فایل همیشه کنار فایل اکسس هست. آیکونش مثل خود فایل اکسس هست اما یه قفل هم روشه. این فایل باید به همراه فایل اکسس در دایرکتوری جدید هم حضور داشته باشه. سالهاست اکسس رو بوسیدم کنار گذاشتم پس اگه جواب اشتباه بود دوستان به بزرگی خودشون ببخشند.

سعید صابری
دوشنبه 28 دی 1388, 16:13 عصر
اگر اشتباه نکرده باشم (و اصلاً هم بعید نیست که اشتباه کرده باشم!) یه فایل همیشه کنار فایل اکسس هست. آیکونش مثل خود فایل اکسس هست اما یه قفل هم روشه. این فایل باید به همراه فایل اکسس در دایرکتوری جدید هم حضور داشته باشه. سالهاست اکسس رو بوسیدم کنار گذاشتم پس اگه جواب اشتباه بود دوستان به بزرگی خودشون ببخشند.

فایل که فرمودین موقعي سر و کلش پیدا میشه که فایل اکسس توسط یه برنامه (یا خود اکسس) باز شده باشه تقریبا کار یه temp انجام میده.

alinikaein
چهارشنبه 30 دی 1388, 11:19 صبح
سلام دوست عزيز؛

احتمالاً روش آدرس‌دهي شما براي دسترسي به فايل مشكل داره. توسط ShowMessage و يا Watch ببينيد آدرس فايل صحيح هست يا نه.

يا علي... موفق باشيد...

AliReza Vafakhah
چهارشنبه 30 دی 1388, 13:33 عصر
از دوستان تشکر می کنم

مشکلم را با Rem Objects AnyDac حل کردم ولی خوب باز هم یه مشکل دارم !

masood samadi
چهارشنبه 30 دی 1388, 14:15 عصر
سلام

دوست عزیز درقسمتی که کانکشن برنامه را ایجاد می کنی ومسیر دیتابیس را مشخص می کنی
مثلا مسیر D:\database.mdbالان برنامه شما در همین مسیر جواب می دهد برای اینکه Databaseشما
درهرمسیری جواب دهد در قسمتی که database nameراوارد می کنید مسیر دایرکتوری راحذف کنید یعنی
فقط database.mdbباشد البته شما بایستی Databaseراکه در اکسس ایجاد می کنید در درون برنامه کپی
کنید اینک در هر مسیری که برنامه را کپی کنید برنامه اجرا می شود

موفق باشید