PDA

View Full Version : نظر خواهب درباره يك پرو‍ژه

arsalansalar
دوشنبه 28 دی 1388, 09:18 صبح
با سلام
من در مورد یک برنامه به مشکلی خوردم که می خواستم با دوستان عزیز مطرح کنم که اگر تا حالا کسی این کارو کرده کمک کند.
من یک نرم افزار مالی برای یک شرکت نوشتم که در 7 شهر مختلف نصب شده و کار می کنه.(vb.net + access)حدودا یک سال هم هست کار میکنه.الان مدیر شرکت می خواهد کاری کند که به صورت آنلاین از وضعیت مالی شهر ها با خبر باشد.
برای پیاده سازی این روش چه راه کاری را پیشنهاد می کنید.

mohammadi4net
دوشنبه 28 دی 1388, 11:20 صبح
یکم پیچیده شده ولی بهترین و سخت ترین کار اینه که برنامه رو باز نویسی کنی و دیتا بیس رو به SQL Server تغییر بدی و ...
یه راه دیگه اینه که شبکه vpn تشکیل بدی و فایل دیتابیس هر شهرو رو سیستم مدیر با map network drive مپ کنی و به برنامت آدرس فایل دیتابیس رو بدی

z:\City1\database.mdb
البته این کار خیلی توصیه نمی شه

arsalansalar
دوشنبه 28 دی 1388, 11:23 صبح
حالا اگر تبديل به sql server كنم چه جوري اطلاعات رو به هم بچسبونم؟

mohammadi4net
دوشنبه 28 دی 1388, 16:57 عصر
برای تبدیل به sql server چندین روش وجود داره که شرایط شما تعیین می کنه از کدوم استفاده کنی.
روش اول سرور مرکزی:
دیتا بیس روی سرور مرکزیه و کلاینت ها از شهرهای مختلف به سرور مرکزی مثلا به سرور تهران وصل می شوند
مزیت :
یکپارچگی اطلاعات همه شهرها و ...
معایب :
نیاز به زیر ساخت قوی برای اتصال دایم کلاینت ها به سرور ، در صورتی که ارتباط قطع بشه ....

روش دوم
تمام شهرها با ip ثابت به اینترنت وصل باشند. تا شما از هرجا که خواستید به دیتابیس اونا دسترسی داشته باشین مزیت این روش اینه که اگه ارتباط با تهران هم قطع بشه شهرهای دیگه اختلالی در روند کارهاشون پیش نمی یاد.
فکر کنم روش دوم براتون بهتر باشه.