PDA

View Full Version : سوال: بدون این کهsql رو نصب کنم

PAIZE 65
دوشنبه 28 دی 1388, 11:15 صبح
میخوام exe نرم افزار رو روی سیستم مشتری نصب کنم اما چطوری میتونم از databaseام در نرم افزار استفاده کنم بدون این کهsql رو نصب کنم

DataMaster
دوشنبه 28 دی 1388, 11:21 صبح
بستگی به نسخه SQL می تونی از MSDE یا نسخه Express و نرم افزارهایی ستاپ میسازن Server رو روی سیستم مشتری نصب کنی

PAIZE 65
دوشنبه 28 دی 1388, 12:10 عصر
:لبخند:من از sqlserver2005 استفاده می کنم میشه دقیقا بگین چه کار باد بکنم

sia_2007
دوشنبه 28 دی 1388, 12:14 عصر
میتونی از نسخه Compact استفاده کنی
و دیگر نیاز به نصب هیچ چیزی نباشی
البته اگه Single User هست این برنامتون
موفق باشی

PAIZE 65
دوشنبه 28 دی 1388, 13:00 عصر
خوب من همینو نمی دونم دیگه :خجالت:
از نسخه Compact چطوری باید استفاده کنم راستش من اصلا نی دونم نسخه compact چی هست:خجالت::خجالت:

sia_2007
سه شنبه 29 دی 1388, 09:18 صبح
ببین نسخه Compact ؛ فقط Table داره؛
از sp و ... خبری نیست.
ولی به نظر من در برنامه های Single User خیلی عالی و با Performance بالا جواب میده.
رم سیستم رو هم بی جهت اشغال نمیکنه.
باعث کند شدن بالا آمدن سیستم نمیشه
این حتی تو گوشی هم نصب میشه
تو پروژه است Add new Item کن و دیتابیسی رو انتخاب کن که پسوند فایلش sdf باشه.
یه کم زحمت داره ولی میارزه
از من میشنوی اول از پروژه ات یه بک آپ بگیر

PAIZE 65
سه شنبه 29 دی 1388, 09:31 صبح
add new itemکه می کنم خطا می ده چطوری tabalها رو بهش بدم . فایل sdfرو از کجا بیارم :افسرده:

DataMaster
سه شنبه 29 دی 1388, 12:03 عصر
نیازی نیست نسخه Compact نصب بشه یا همراه VS نصب میشه؟؟

ASKaffash
چهارشنبه 30 دی 1388, 10:18 صبح
سلام
چرا Express را نصب نمی کنید ؟ مشکلی نیست اصلا Express برای 2005 به بالا است و هیچ محدودیتی نیز ندارد

PAIZE 65
چهارشنبه 30 دی 1388, 11:13 صبح
من فرق experes با server رو نمی دونم . experes یک نرم افزار جداست؟ یعنی بانک ام رو دوباره ایجاد کنم؟:ناراحت::ناراحت:

ASKaffash
چهارشنبه 30 دی 1388, 11:34 صبح
سلام
مگر شما برنامه نصب نمی سازید مثلا با خود دات نت یا InstallSheild یا .... ؟
در خود دات نت میتوان گفت که Express را در زمان نصب برنامه من نصب کن (پس Express یک موتور بانک اطلاعاتی است که قابل نصب است)

PAIZE 65
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:36 عصر
پس Compact چیه؟ اون رو که دوستان گفتن نیاز به نصب چیزی نداره!
یک سوال دیگه فرق experes با server چیه؟

DataMaster
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:47 عصر
اگه حوصله داری اینو بخون
توانایی های نسخه COmpact رو نوشته

ASKaffash
چهارشنبه 30 دی 1388, 13:06 عصر
پس Compact چیه؟ اون رو که دوستان گفتن نیاز به نصب چیزی نداره!
یک سوال دیگه فرق experes با server چیه؟
سلام
خیلی سخت نگیر Express یک برنامه ساده بنام sqlexpr32.exe است که بدون پرسیدن موتور SQL2005 را نصب میکند بقیه به ConnectionString شما بیشتر بستگی دارد

Rejnev
چهارشنبه 30 دی 1388, 13:39 عصر
شما در نهایت یک فایل دیتابیس در پروژه دارید که هنگام توزیع و نصب برنامه باید اون رو به یک دیتابیس هم خانواده خودش attach کنید. مثلا sql Express,sql2005,sql2000,sql2008 و...
دیتاست ها و تیبل هایی رو هم که در برنامه استفاده کردین تا زمانی که دیتابیس به موتور بانک وصل نباشه کار نمیکنه.
در نتیجه اول باید یک موتور دیتابیس نصب کنید و بعد دیتابیس رو به اون موتور attach کنید.ok!
موتور دیتابیس میتونه یکی از نسخه های sqlServer باشه. مثلا SQL standard edition و یا sql enterprise و یا sql express و ...
sql express یک نسخه از sql های مایکروسافته که رایگانه و همراه visual studio میتونید نصب کنید.
خصوصیات اون رو در ستون اول جدول لینک زیر ببینید که با نسخه های دیگه مقایسه شده(ورژن 2005)
http://www.microsoft.com/Sqlserver/2005/en/us/compare-features.aspx

در ضمن وقتی که در visual studio یک پروژه setup میسازید میتونید در تنظیمات پروژه تعیین کنید که این نسخه همراه پروژه نصب بشه و یا اگر مایلید میتونید در پوشه های cd ویژوال استودیو بگردید و setup این نسخه رو پیدا کنید.

sia_2007
چهارشنبه 30 دی 1388, 14:16 عصر
چون دوستان دارن با express میگن ؛ من هم با همین ادامه میدم.
فقط محض اطلاع دوستان باید بگم نسخه Compact ؛ یک سری DLL است به حجم 5 مگابایت.
و درست همانند Express ؛ اگر در پیش نیازهای برنامه تیک بخورد؛ خود به خود در سیستم مشتری نصب میشود.
این فقط یک سری DLL است و چیزی مثل Database Engine و یا Agent رو Run نمیکنه و برای همینه هیچ سرباری به سیستم مشتری وارد نمیشه.
و این حتی قابل نصب بر روی Windows Mobile و Pocket PC هستش.
و البته رایگانه.
و برای کارهای Single User
حال بریم سر express ؛
ببینید بانک شما برای کار کردن نیاز به یک Database engine دارد.
خب مثلا این جا Microsoft SQL Express نسخه 2005 انتخاب شده.
شما میتونید در Visual Studio کاری کنید که موقع نصب برنامه خودتون در سیستم مشتری ؛ SQL Express هم نصب بشه.
با رمزی که خودتون بهش میدید.
سپس باید یک چنین Connection String ای داشته باشید :

connectionString="Data Source=IRAN-PC\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=O:\Final\SalesWinFo rmApp_Final\Database\Sales.mdf;Initial Catalog=Sales;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=A?A?A

که رمزی که تو Setup دادید تو این رشته باید باشه.
حال چه اتفاقی میافته ؟
وقتی برنامه شما اجرا میشه؛ چون SQL Express نصب هست؛ خودکار بانک شما رو به SQL Express متصل میکنه و به سادگی برنامه شما کار میکنه.
البته چند تا نکته :
اول این که به جای IRAN-PC بنویسید . نقطه . !!!
آدرس فایل بانکتون رو هم داینامیک کنین.
و حالشو ببرید.
فقط یه نکته :
میمونه نحوه ساختن اون Setup که دوستان باید راهنمایی کنند؛ چون فیلد کاری من این نیست و سر رشته ندارم.
موفق باشی

PAIZE 65
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:15 عصر
من با visual studio یک setup ساختم و connection ام رو این طوری تغییر دادم
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\bank.mdf;Initial Catalog=bank;Persist Security Info=True

توی setup هم SQLEXPRESS رو انتخاب کردم اما وقتی برنامه رو نصب کردم از بانک چیزی نمی خونه مشکل کجاست؟

DataMaster
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:34 عصر
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\bank.mdf;Initial Catalog=bank;Persist Security Info=True
یه دلیلش میتونه ادرسی که دادین باشه
این ادرس همیشه توی کامپیوتر مقصد که وجود نداره

سيد مجتبي هاشمي
جمعه 02 بهمن 1388, 23:34 عصر
دوست عزیز اگه از SQL server 2000 استفاده میکنی اینو بخون کامل توضیح داده. اما من وقتی خودم میخواستم اسفاده کنم قسمتی رو که در اینجا گفته غیر فعال بود. اگه مشکلش رو فهمیدین به ما هم بگین چی کار کنیم درست بشه.

در ضمن من سوالی رو در مورد نصب MSDE برای SQL server 2000 پرسیدم اگه دوستان لطف کنند بخوننش و بهش جواب بدن ممنون میشم.