PDA

View Full Version : تشخیص متن فارسی از انگلیسی

micro24
سه شنبه 29 دی 1388, 16:20 عصر
با سلام

من می خواستم یک متن را بگیرم وتشخیص دهم فارسی یا انگلیسی هست اگر می توانید من را راهنمایی نمایید.با تشکر

Computer.Programmer
سه شنبه 29 دی 1388, 17:09 عصر
می تونی از کدهای اسکی اون بفهمی مثلاً کدهای اسکی مربوط به حروف انگلیسی از عدد 65 تا عدد 90 برای حروف بزرگ و از عدد 97 تا 122 برای حروف کوچیک درنظر گرفته شده.

البته برای پیدا کردن حروف فارسی باید از کدهای unicode استفاده کنی که اگه بلد نبودی بگو تا بگم.

Hossis
سه شنبه 29 دی 1388, 20:33 عصر
ممکنه قسمتی فارسی و قسمتی انگلیسی باشه ،‌در این صورت چکار می کنید؟

micro24
چهارشنبه 30 دی 1388, 08:30 صبح
می تونی از کدهای اسکی اون بفهمی مثلاً کدهای اسکی مربوط به حروف انگلیسی از عدد 65 تا عدد 90 برای حروف بزرگ و از عدد 97 تا 122 برای حروف کوچیک درنظر گرفته شده.

البته برای پیدا کردن حروف فارسی باید از کدهای unicode استفاده کنی که اگه بلد نبودی بگو تا بگم.

سلام خیلی متشکرم اگر امکان داره بیشتر راهنمایی نمایید

micro24
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 08:44 صبح
سلام خیلی متشکرم اگر امکان داره بیشتر راهنمایی نمایید

سلام اگر امکان دارد بیشتر راهنمایی نمایید
با تشکر

Computer.Programmer
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 10:27 صبح
سلام اگر امکان دارد بیشتر راهنمایی نمایید
با تشکر

دوست من شما می تونی با دستور CharW کد کاراکترها رو به صورت Unicode بگیری و بعد اونها رو بررسی کنی.

موفق باشی

micro24
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:05 عصر
دوست من شما می تونی با دستور CharW کد کاراکترها رو به صورت Unicode بگیری و بعد اونها رو بررسی کنی.

موفق باشی

سلام منظور شما این است که از دستورSelect وCaseاستفاده نمایم

Computer.Programmer
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:13 عصر
ببین دوست عزیز اساس کار به این صورته که شا باید رشته رو بگیری و آرایه ای از کاراکتر های اون درست کنی حالا داخل یک حلقه تک تک خونه های این آرایه رو چک می کنی (کدهای unicode شون) اگر این کدها در محدودۀ حروف فارسی بودن به این معنیه که رشته شما فارسیه در غیر این صورت می تونه حالت های مختلف داشته باشه که به نظر من بیا تعداد کاراکترهایی رو که فارسی نیستند رو بشمار مثلاً اگه از نصف رشته بیشتر بودن به این معنیه که فارسی نیست.

micro24
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 12:27 عصر
ببین دوست عزیز اساس کار به این صورته که شا باید رشته رو بگیری و آرایه ای از کاراکتر های اون درست کنی حالا داخل یک حلقه تک تک خونه های این آرایه رو چک می کنی (کدهای unicode شون) اگر این کدها در محدودۀ حروف فارسی بودن به این معنیه که رشته شما فارسیه در غیر این صورت می تونه حالت های مختلف داشته باشه که به نظر من بیا تعداد کاراکترهایی رو که فارسی نیستند رو بشمار مثلاً اگه از نصف رشته بیشتر بودن به این معنیه که فارسی نیست.

سلام مرسی اگر امکان دارد آن تیکه Unicodeآن را یک مثال بگذارید متشکرم

Computer.Programmer
پنج شنبه 01 بهمن 1388, 13:37 عصر
سلام مرسی اگر امکان دارد آن تیکه Unicodeآن را یک مثال بگذارید متشکرم

دوست من توی نمونه برنامه ای که برات گذاشتم فقط کدهای unicode کاراکترها رو میده دیگه درآوردن کدهای حروف فارسی با خودته (البته خیلی سادس فقط کمی وقت گیره)

موفق باشی

micro24
شنبه 03 بهمن 1388, 11:23 صبح
دوست من توی نمونه برنامه ای که برات گذاشتم فقط کدهای unicode کاراکترها رو میده دیگه درآوردن کدهای حروف فارسی با خودته (البته خیلی سادس فقط کمی وقت گیره)

موفق باشی

با سلام متشکرم از شما