PDA

View Full Version : سوال: مشکل با dblookup

drstrike
چهارشنبه 30 دی 1388, 12:40 عصر
سلام...
یه رکورد که 3 تا فیلد (کد،نام و شغل) داخلش داریم. یه dblookup هم داریم که کدها رو نمایش میده.
1-با dblookup هر کدی رو که انتخاب می کنم توی dbgrid هم همون سطر Select میشه!چطور ارتباط بین dblookup و dbgrid رو قطع کنم؟
مثلا تو dblookup داشته باشیم:

10
11
12
12
13

2-وقتی با جهت پایین (کیبورد) مثلا از 11 به 13 بیام رو 12 گیر می کنه(چون تکراری داره)!راه حل؟؟؟
3-کدهای بالا رو فرض کنید.ایا کدی هست که مثلا با زدن 13(از کیبورد)،کد 13 تو dblookup انتخاب شه؟(مثل combobox)
ممنون

daffy_duck376
یک شنبه 04 بهمن 1388, 22:53 عصر
چون منبع اونها یکی است نمی تونی قطع کنی. باید منابع انوها رو جدا کنی. مثلا دوتا quary یکی مال dblockup یکی مال dbgrib

drstrike
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 23:00 عصر
فک نکنم سوالا زیاد سخت باشن!
می گفتید نمی گیم،سرچ کن یه فکری به حال خودم می کردم.:افسرده:
لااقل جواب این یکی رو بدید:

-وقتی با جهت پایین (کیبورد) مثلا از 11 به 13 بیام رو 12 گیر می کنه(چون تکراری داره)!راه حل؟؟؟

DataMaster
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 09:35 صبح
فک نکنم سوالا زیاد سخت باشن!
می گفتید نمی گیم،سرچ کن یه فکری به حال خودم می کردم.:افسرده:
لااقل جواب این یکی رو بدید:

اون جوابی که داده شده کامل و صحبح است حالا اگر شما متوجه نشدید عنوان میکردید تا بیشتر توضیح داده بشه

-وقتی با جهت پایین (کیبورد) مثلا از 11 به 13 بیام رو 12 گیر می کنه(چون تکراری داره)!راه حل؟؟؟
الان این سوال شما در مورد چی هست؟؟:متفکر: انتظار ندارین که ما علم غیب داشته باشیم

drstrike
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 22:52 عصر
الان این سوال شما در مورد چی هست؟؟ انتظار ندارین که ما علم غیب داشته باشیم

دوست عزیز کسی چنین انتظار از شما نداره ولی انتظار میرفت که سوال 2 پست اول رو یک بار بخونید:لبخندساده:

DataMaster
جمعه 09 بهمن 1388, 13:29 عصر
خب فکر کنم خودتون هم به مشکل اشاره کردین "تکرار داره"
شما خاصیت KeyField رو باید فیلد کلیدی جدلتون مشخص کنید( فیلد کلیدی تکرار نداره)

drstrike
جمعه 09 بهمن 1388, 19:27 عصر
فرمایش شما درست ولی نمی خوام چنین کاری رو بکنم.
من واسه ویرایش اطلاعاتی که قبلا ثبت شده یه فرم ساختم که یه DBLoookup ی توش هست (هر رکورد یک فیلد به نام "کد" داره که مقدار تکراری هم قبول میکنه). DBLoookup کد را نشون میده ولی مثالا اگه 3 تا کد "12" داشته باشه (با کیبورد) فقط تا دومی انتخاب میشه(تنها راه انتخاب دومی به بعد با موس ه).
اگه کدی یا کامپوننتی هست که چنین مشکلی رو نداره بنویسید/معرفی کنید ممنون میشم.

DataMaster
یک شنبه 11 بهمن 1388, 21:24 عصر
تنظیم کردن خاصیتKeyField چه منافاتی با خواسته شما داره؟؟؟

drstrike
یک شنبه 11 بهمن 1388, 23:41 عصر
دوست عزیز یا من نمی تونم مشکلمو برسونم یا شما...!
عزیزم فیلد کد رو به خاصیت keyField دادم.تو این فیلد کدهای تکراری هم باید ثبت شه.
حالا سوالم اینه؟
مثلا از عدد"12" سه تا تو dblookup هست.
ایا میشه با کیبورد این سه تا عدد رو پشت سر گذاشت(تست کردم تو دومین عدد تکراری گیر میکنه!)؟
واسه این کار دستور خاصی هست؟کامپوننتی هست که این رو مشکل رو نداشته باشه؟(در صورت وجود، معرفی کنید)
اگه بازم متوجه صورت سوال نشدید،بگید تا یه مثال اتچ کنم.

DataMaster
سه شنبه 13 بهمن 1388, 20:06 عصر
دوست عزیز یا من نمی تونم مشکلمو برسونم یا شما...!
عزیزم فیلد کد رو به خاصیت keyField دادم.تو این فیلد کدهای تکراری هم باید ثبت شه.
حالا سوالم اینه؟
مثلا از عدد"12" سه تا تو dblookup هست.
ایا میشه با کیبورد این سه تا عدد رو پشت سر گذاشت(تست کردم تو دومین عدد تکراری گیر میکنه!)؟
واسه این کار دستور خاصی هست؟کامپوننتی هست که این رو مشکل رو نداشته باشه؟(در صورت وجود، معرفی کنید)
اگه بازم متوجه صورت سوال نشدید،بگید تا یه مثال اتچ کنم.
نمی دونم شما معنی فیلد کلید رو میدونی یا نه؟؟
یعنی فیلدی که تکرار نداره
حالا اگه جدول شما همچین فیلدی نداره میتونید یه فیلد Autoinceremnt بسازید و استفاده کنید
بهر حال تا جایی که من می دونم جدولی که دارای فیلد کلیدی نیست، نرمال نیست

drstrike
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 01:25 صبح
نمی دونم شما معنی فیلد کلید رو میدونی یا نه؟؟
یعنی فیلدی که تکرار نداره

ممنون که یاد اوری کردید! اره میدونم.

حالا اگه جدول شما همچین فیلدی نداره میتونید یه فیلد Autoinceremnt بسازید و استفاده کنید

تو این فیلد کدهای تکراری هم باید ثبت شه.

بهر حال تا جایی که من می دونم جدولی که دارای فیلد کلیدی نیست، نرمال نیست

منم اینو می دونم ولی مجبورم.:لبخندساده: