PDA

View Full Version : سوال: SQL in VB.NET

mehrnoush
چهارشنبه 30 دی 1388, 15:22 عصر
سلام
من از بانک اطلاعاتی تو VB.NET اصلا اطلاع ندارم. تو VB6 کاملا بلدم ولی اینجا نه.
می خواستم سوال کنم که آیا کتاب، کتاب الکترونیکی، مقاله، مجله، تاپیک، سایت یا هرچزه دیگه ای که وجود داره که یه مبتدی مثل من بتونه با مطالع اون از بانک SQL تو برنامش استفاده کنه ؟
من کار با خود SQL رو کم و بیش بلدم و خودم می تونم اونو یادبگیرم فقط مشکل من استفاده از بانک SQL در VB.NET هست. یعنی اینکه چجوری متصلش کنم. بیارمش تو Datagrid چجوری یهش Item اضافه کنم پاک کنم و ویرایش کنم. چجوری توش Search کنم.
دقیقا تمم کارهایی رو که میشه تو VB با SQL انجام داد.
خیلی بهش نیاز دارم.
ممون از همه دوستان حرفه ای

morika
یک شنبه 04 بهمن 1388, 19:48 عصر
اگه همچین چیزی وجود داشته باشه که عالی میشه

ACorvinus
یک شنبه 04 بهمن 1388, 20:10 عصر
سلام.

در مورد اتصال، درج رکورد، حذف رکورد، اجرای Query و ... مطالب زیاد داریم تو همین سایت.
یه بار جستجو کنین پیداشون می کنین فقط اینکه همشون یه جا نیستن.

موفق باشین.

Alghoochi
یک شنبه 04 بهمن 1388, 20:34 عصر
یاد یه خاطره افتادم. چند وقت پیش که رفته بودم کتاب فروشی یه کتاب به اسم "خود آموز SQL Server در 24 ساعت" دیدم. ولی کتابش اندازه یه فرهنگ لغت صفحه داشت. قیمتش هم 24000 تومان بود. از قیمتش که بگذریم تو 24 ساعت اصلا می شه کتاب خوند که شما بخوای هم بخونی هم بفهمی.:لبخند:

morika
یک شنبه 04 بهمن 1388, 22:25 عصر
البته من فکر می کنم اون کتابی که شما دیدی 24 روز بوده نه 24 ساعت. چون من دارمش. این کتاب برای هر روز یک برنامه داره که دروز 24 شما تمام SQL رو یاد خواهید گرفت. البته کاملا موافقم که برای یاد گرفتن SQL باید حتی سالها زمان گذاشت

RAMIN.CS
یک شنبه 04 بهمن 1388, 23:49 عصر
سلام
من از بانک اطلاعاتی تو VB.NET اصلا اطلاع ندارم. تو VB6 کاملا بلدم ولی اینجا نه.
می خواستم سوال کنم که آیا کتاب، کتاب الکترونیکی، مقاله، مجله، تاپیک، سایت یا هرچزه دیگه ای که وجود داره که یه مبتدی مثل من بتونه با مطالع اون از بانک SQL تو برنامش استفاده کنه ؟
من کار با خود SQL رو کم و بیش بلدم و خودم می تونم اونو یادبگیرم فقط مشکل من استفاده از بانک SQL در VB.NET هست. یعنی اینکه چجوری متصلش کنم. بیارمش تو Datagrid چجوری یهش Item اضافه کنم پاک کنم و ویرایش کنم. چجوری توش Search کنم.
دقیقا تمم کارهایی رو که میشه تو VB با SQL انجام داد.
خیلی بهش نیاز دارم.
ممون از همه دوستان حرفه ای
با سلام من هم دقیقا همین مشکل رو دارم :افسرده:

Alghoochi
دوشنبه 05 بهمن 1388, 00:32 صبح
البته من فکر می کنم اون کتابی که شما دیدی 24 روز بوده نه 24 ساعت. چون من دارمش. این کتاب برای هر روز یک برنامه داره که دروز 24 شما تمام SQL رو یاد خواهید گرفت. البته کاملا موافقم که برای یاد گرفتن SQL باید حتی سالها زمان گذاشت
شاید. چون مال مدت ها پیشه.

alimanam
دوشنبه 05 بهمن 1388, 11:23 صبح
با سلام

دوست عزیز برای لود کردن رکوردها ازپایگاه داده - حذف - ویرایش - اضافه کردن از این نمونه کدی در اینجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=182655&highlight=%D8%AD%D8%B0%D9%81)قرار دادم استفاده کنین .

برای جستجو کردن - فیلتر کردن مثلاً دریک بازه زمانی از این نمونه کد (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=176087&highlight=%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1) میتونین استفاده کنین .

فقط من از پایگاه داده اکسس استفاده کردم ( به دلیل استفاده همه ) شما فقط کافیه کانکشن اون رو ازنوع sql تغییر بدین .

یا علی

حامد مصافی
دوشنبه 05 بهمن 1388, 11:46 صبح
برنامه نویسی بانک اطلاعاتی با VB.NET (windows application)
کورش مقدسی، ندا محقق کیاء

انتشارات زانیس
قيمت: 24000 ريال