PDA

View Full Version : میشه تحت شبکه با Access کار کرد ؟

شاپرک
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1384, 14:32 عصر
چند نفر همزمان می توانند با یک برنامه کار کنند ؟ :گیج:

Delphi Skyline
شنبه 10 اردیبهشت 1384, 15:30 عصر
چرا . میشه . فقط کافیست براش USER تعیین کنی .

شاپرک
شنبه 10 اردیبهشت 1384, 15:47 عصر
من برنامه ای می خوام بنویسم که چند نفر با هم می خواهند با اون کار کنند یعنی ورود اطلاعات یا ویرایش و ......

لطفا اگر میشه بیشتر توضیح بدین ؟؟؟؟

فقط کافیست براش USER تعیین کنی .

منظورتون از طریق Security ؟ :گیج:

Delphi Skyline
شنبه 10 اردیبهشت 1384, 21:45 عصر
بله می شه . حالا باید بگید که می خواهید تحت SERVER لن (LAN) باشه یا نه ؟
اگر منظورتون تحت شبکه است :
1 - اول باید در سرور user های مورد نظر را تعریف کرد .
2 - باید در کامپیوتر های Client یک Shortcut از Database درون سرور گرفت و از اون استفاده کرد .
3 - باید دیگه user بهش وصل شه .
4 - ....
* -> البته با راه های دیگه هم میشه . این آسانتر و بهتره !!!!
موفق باشید .
بای

saya
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 11:45 صبح
میشه فایل access رو در شبکه محلی share کرد و توسط آدرس دهی شبکه ای (computername\file's address\\)در برنامه به دیتا بیس اکسس دسترسی داشت ولی قائدتا نباید امکان دسترسی همزمان جهت تغییر یک table را به دو نفر بدهد چون چنین قابلیتی برای اکسس تعریف نشده .

Nightbat
یک شنبه 11 اردیبهشت 1384, 14:55 عصر
بعد از اینکه یه نفر یهAccess DB رو باز کنه ، اون فایل Lock می شه و شخص بعدی اون فایل رو Read-Only می بینه ! :sunglass:

شاپرک
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 08:33 صبح
پس در اینصورت نمیشه :(

چون امکان ویرایش توسط چند نفر وجود نداره :sad2:

ممنونم از راهنماییتون :cry:

Nightbat
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 10:54 صبح
:sunglass:

jafakar78
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 16:28 عصر
سلام
من این کار رو امتحان کردم امکان نداره
بعد از اینکه یه نفر یهAccess DB رو باز کنه ، اون فایل Lock می شه و شخص بعدی اون فایل رو Read-Only می بینه !

hrh
دوشنبه 12 اردیبهشت 1384, 18:58 عصر
snmnightbat عزیز

اومدی و نسازیا :mad:

شاپرک
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 07:25 صبح
بالاخره چی امکان داره چی امکان نداره !!!!!!!

من که گیج شدم :گیج:

Nightbat
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 16:06 عصر
چرا نسازم ؟ :confy2:

شاپرک
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 07:29 صبح
چرا وسط دعوا نرخ تعیین می کنید ؟ :گیج:

Nightbat
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 10:32 صبح
این رو از Help برنامه Access برداشتم:

In a multiuser environment, more than one person might be working with the same records at the same time. Since other people can change or even delete the same data you're trying to edit, you might occasionally conflict with others as they work.

Microsoft Access helps you keep track of the status of records as you edit them, and makes sure you're using the latest data. When two or more people try to edit the same record, Microsoft Access displays messages that help you resolve conflicts. For example, if you try to save a record that another user has locked, Microsoft Access displays the name of the person who locked that record.

To help you keep track of the status of records, Microsoft Access displays symbols in the current record selector.

شاپرک
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 11:09 صبح
:تشویق: ممنونم خیلی جالب بود :) :thnx:

Nightbat
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 18:01 عصر
:sunglass:

hrh
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 15:24 عصر
اینم در جواب دوست عزیزمان

Share a database (MDB)
Note The information in this topic applies only to a Microsoft Access database (.mdb).

To access the shared Microsoft Access database from another computer, you must have one of following on the other computer: a local installation of Access, a network installation of Access (licensed on a per-user basis), or a run-time application.

Set up a shared folder.
For information about sharing folders, use the Microsoft Windows Help Index. If the shared folder is on a network server, you might need assistance from your network administrator.

Copy the Microsoft Access database to the shared folder.
Make sure the Access database is set to open in shared mode, which is the default setting.
How?

On the Tools menu, click Options.
On the Advanced tab, under Default open mode, click Shared.
Note Before you share the database, you should remove any personal information that may be stored in the file. See Remove personal information from an Access file or page for more information.

:wink:

NOROOZY
شنبه 17 اردیبهشت 1384, 16:27 عصر
نه آقا نا امید نشو
در اکسس اگر یوزر رو تعریف کنی و هر کدوم با یوزر خودشنون کار کنن مشکلی ÷یش نمیاد وللی اگه یکی با ادمین وارد بشه قفل میشه

شاپرک
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 07:35 صبح
بالاخره حرف کی درسته ؟ :sad2: :sorry:

سنبله کار
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 11:04 صبح
سلام به همه
من قبلا با اکسس تحت شبکه کار می کردم و بعضی از برنامه ها تا 15 کاربر نیز داشته اند که همگی روی یک Table کار می کردند و تنها مشکلم سرعت پایین بود و هیچ مشکل دیگری نداشتم .
برای رفع مشکل سرعت به فایلهای ADP اکسس که پایگاه داده را به SQLserver منتقل می کند روی آوردم و الان دیگر با سرعت بسیار خوبی کار می کند با آنکه تعداد کاربران از 40 نفر روی بعضی از برنامه ها فراتر رفته .

hrh
یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 13:29 عصر
دیدی آقای snmnightbat عزیز

اینم از جواب رفقیمون سنبله کار عزیز

:) :wink:

اینقدر شاپرک رو اینبر و اونبر فرستادی که فکر می کنم تابحال به عقاب تبدیل شده باشه :oops: :wink:

NOROOZY
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 07:41 صبح
با اکسس در شبکه میشه کار کرد ولی امکانات امنیتی که برای یک سیستم که باید در شبکه کار کند برای اکسس وجود ندارد مشکل بزرک در کار کردن اکسس در شبکه وجود دارد این است که شما بعد از sharing فایلتان در سرور جهت استفاده باید فایل را در حالت فول کنترل در اختیار کاربرانتان قرار دهید در غیر این صورت امکان کار کردن وجود نخواهد داشت ولی بقیه امکانات معمولی در استفاده همزمان وجود داره با این شرط که کاربرها در اکسس در قسمت تولز اکانت یوزر اند گروپ تعریف شوند و امکانات ادمین رو نداشته باشند.
توجه کنید که اگر کسی با یوزر ادمین برای دفعه اول وارد شود دیگر کاربران امکان ورود به اکسس را نخواهند یافت

سنبله کار
دوشنبه 19 اردیبهشت 1384, 09:18 صبح
از لطف hrh عزیز ممنون :flower:
در مورد مسائل امنیتی مورد اشاره نوروزی عزیز باید عرض کنم که نیازی به فول کنترل نیست و کاربران با سه دسترسی زیر می توانند کار کنند :
1 - Read & Execute
2- Read
3- Write
در این حالت خطر پاک شدن فایل توسط کاربر مرتفع می شود .
و با تعریف یوزر داخل اکسس مسائل امنیتی دیگر از قبیل حذف و اضافه کردن رکوردها و دسترسی به فرمها و گزارشها حل می شود .
اما با تمام این اوصاف مطمئن ترین راه استفاده از فایلهای ADP اکسس و بهره گیری از خدمات امنیتی SQLserver می باشد .

maleki
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1384, 11:40 صبح
Access یکی از قدرتمندترین سطوح امنیت رو در اختیار کاربرانش قرار میده که از اون به عنوان user level security اسم برده میشه این حالت کاملا متفاوت با set Database password در Access هستش اما تفاوت های این دو در چیست؟
در Set DataBase Password فقط یک User بنام Adminوجود داره که تمام قدرت بانک اطلاعاتی در دست اوست.پس هرکسی که Password این User رو پیدا کنه اختیار کامل بانک اطلاعاتی رو داره.
درUser Level Security هشت سطح دسترسی وجود داره که عبارتند از:
1-Backup Operators
2-Full Data Users
3-Full Permissions
4-New Data Users
5-Project Designers
6-Read Only Users
7-Update Data Users
8-Admins
شاید بهتر بود این هشت سطح دسترسی رو تعبیر میکردیم به هشت گروه با سطح دسترسی تعریف شده مختص اون گروه اما ویژگی این گروه ها چیست؟
گروه اول- این کاربران فقط مجاز هستند از بانک اطلاعاتی فایل پشتیبان تهیه کنند یا بانک اطلاعاتی رو فشردهCompactکنند اما هیچ دسترسی به هیچ Object توی Access ندارند یعنی نه میتوانند اطلاعات را ببیند و نه میتوانند در طراحی جداول - فرمها
گزارشات والی آخر تغییری ایجاد نمایند
گروه2-این گروه میتوانند هرگونه تغییری در اطلاعات اعم از ورود اطلاعات-حذف اطلاعات و تغییر دادن اون انجام بدن اما مجوزی برای تغییر در طراحی اشیاء بانک اطلاعاتی ندارند
گروه سوم-این گروه اختیار کامل بانک اطلاعاتی رو چه به جهت تغییر-اضافه-حذف اطلاعات رو داره به اضافه اینکه میتونه در طراحی اشیا در بانک اطلاعاتی دست ببره و یا اشیا جدید ایجاد کنه ولی فقط فاقد یه چیزه و اونم اینه که نمیتونه مجوز سایر کاربران بانک رو تغییر بده یا کاربر جدید ایجاد کنه یا یه کاربرو حذف کنه
گروه چهار- این گروه فقط اجازه داره به بانک رکورد های جدید اضافه کنه و بمحض اینکه یه رکورد اضافه کرده دیگه اجازه نداره اونه ویرایش یه حذف کنه یعنی کارش فقط Data Entry هستش
گروه پنجم-این گروه میتونه در طراحی اشیا درون بانک تغییرات ایجاد کنه یا اینکه اشیا جدید بسازه اما اجازه ویرایش-حذف و ورود رکورد رو نداره
گروه ششم-این گروه فقط میتونه اطلاعات رو ببینه یعنی نه قدرت ویرایش-حذف و اضافه رکورد ها رو نداره بلکه حتی نمیتونه در طراحی اشیا و یا یا ایجاد اشیائ جدید توانا باشه
گروه هفتم- این گروه فقط میتونه رکوردهای از قبل وارد شده رو تغییر بده اما توانایی حذف یا اضافه کردن رکورد ها رو نداره و همچنین نمیتونه در ایجاد و یا تغییر اشیا بانک اطلاعاتی شرکت کنه
و اما گروه هشتم که بالاترین سطح قدرت رو توی این هشت گروه داره اما ویژگی این گروه چیه ؟ برای درک آسونش تصور کنید که این همون گروه سه هست به اضافه اینکه میتونه کاربران سیستم رو مدیریت کنه یعنی کاربر جدید حذف کنه -اضافه کنه و یا حتی در حقوق دسترسی کاربران تغییر ایجاد کنه یعنی یه کاربرو از یه گروه به گروه دیگه منتقل کنه باید توجه داشت توی این سیستم امنیتی یه کاربر میتونه عضو یک یا چند گروه باشه مثلا یه کاربر هم عضو گروه 2 باشه و هم گروه 5(حالا خودتون فکر کنید این کاربر دارای چه توانایی های میتونه باشه)

شاپرک
شنبه 24 اردیبهشت 1384, 07:41 صبح
با تشکر از همه دوستانی که اظهار نظر کردند . :) خیلی خوب و مفید بود . :wink: :flower:

شاپرک
شنبه 25 تیر 1384, 11:37 صبح
من برنامه ام رو روی سرور share کردم اما از روی کامپیوتر خودم نمی تونم بازش کنم این error رو میده :

sarami
چهارشنبه 29 تیر 1384, 23:25 عصر
راه داره عزیز یه سر به این وبلاگ بزن تا بدونی چطوری
www.sarami.blogfa.com

once4ever
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 23:40 عصر
(ببخشید که من اینو آوردم بالا)
پس با توضیحاتی که داده شد:
1. میتونیم برای یک بانک اکسس تو سرور یوزرهارو تعریف کرد ( 8 لول) و کلاینتها با کانکشنهای مخصوص خودشون وصل بشوند.
2. بانک اکسس این قدرتو داره که اگه همزمان یک کاربر مشغول ویرایش بشه و یک کاربر رکورد حذف کنه - جلوی اینکارو بگیره و کنترل (با تشخیص خودش یا برنامه نویسی) به یکی از این دو بده و مانع کرش سیستم بشه.
3. بانک اکسس هیچ جدولی رو قفل نمیکنه مگه اینکه یوزر ادمین وارد شده باشه.
(آیا با کدنویسی نمیشه یک جدول رو قفل کرد که خارج از سیستم حتی نمایش داده نشه؟! )
4. استفاده از اکسس پروجکت به دلیل اینکه واسطی بین سیستم و sql server هست مشکلات موارد 2و 3 رو نخواهد داشت و کنترل به sql داده میشه.
5. اکسس پروجکت به دلیل کار با sql server سرعت خیلی خوبی نسبت به mdb در سیستمهای شبکه (چند کاربره) داره
6. در اکسس پروجکت sql server فقط در سرور نصب میشه و کلاینتها با کانکشن oledb به بانک متصل میشوند. (فکر کنم این تنها مزیت استفاده از access project بجای sql server باشه!)

اگه میشه اساتید نتیجه گیریهای منو تایید و یا رد کنند (و توضیح بیشتری اگه بود ممنون میشم)

once4ever
جمعه 26 اسفند 1384, 12:21 عصر
حداقل بیایید یه فحش بدید!
منتظر اساتید گرامی هستم

Ali_Fallah
شنبه 27 اسفند 1384, 15:47 عصر
حداقل بیایید یه فحش بدید!
منتظر اساتید گرامی هستم
به نظر من کسانیکه به در جه استادی رسیدند با فحش دادن به این در جه نرسیدند !!!

once4ever
شنبه 27 اسفند 1384, 17:23 عصر
به نظر من کسانیکه به در جه استادی رسیدند با فحش دادن به این در جه نرسیدند !!!
اگه نمینوشتی هم هیچی نمیشد!

بچه ها کسی نظری نداره؟!

ykm145
یک شنبه 28 اسفند 1384, 04:06 صبح
دوست عزیز اظهارات شما نشانه کنجاوی و نیاز به مطالب که عنوان کرده اید می باشد
ولی متاسفانه چون اکسس پروجکت ناشناخته است کمتر کسی میتونه دربار ان اظهار نظر کنه فکر میکنم شما باید با اقای صارمی که وبلاگ مخصوص ان را دارد در تماس باشید

once4ever
یک شنبه 28 اسفند 1384, 11:27 صبح
موارد 1و 2 چی؟ مربوط به access project نیست.
البته خیلی ممنون که اگه اطلاعات قطعی ندارید چیزی نمیگید.
متشکرم

سنبله کار
یک شنبه 28 اسفند 1384, 12:25 عصر
من چند سالی هست که با اکسس پروجکت کار می کنم
و همیشه به دوستانم توصیه کردم حتی برای یک سیستم تک کاربره هم ADP بهتر است
البته ناگفته نماند برای توسعه هر نرم افزار باید به مسائل بسیاری توجه داشت که ADP بخشی از آنها را به بهترین روش حل کرده.

سنبله کار
یک شنبه 28 اسفند 1384, 12:27 عصر
شما از بابت Backup , Restore , Replicate , ... راحتید اما اگر بخواهید کاربران برنامه را داخل ADPمدیریت کنید و پس از فروش سیستم امکانات آن را به خریدار بسپارید کمی ابتکار لازم دارد .
همچنین برای قفل نرم افزار نیز باید فکری بکنید .

سنبله کار
یک شنبه 28 اسفند 1384, 12:34 عصر
علاوه بر موارد 1 و 2 مورد 3 هم مربوط به اکسس پروجکت نیست .
ضمنا اکسس پروجکت را بجای SQLSERVER بکار نمی گیریم بلکه در کنار آن قرار میدهیم .

once4ever
یک شنبه 28 اسفند 1384, 12:43 عصر
شاید من منظورمو خوب نگفتم. میخوام ببینم نتیجه گیریهام درست هستند یا نه!
خوب فکر کنم درست باشند بعد ازاینهمه وقت .
(مورد 3 ندیده بودم ;) )
یعنی موارد 1و2و3 کاملا درست هستند؟
میدونم بجای sqlserver بکا نمیبرند و درواقع واسطی بین برنامه و sqlserver هست.
شما که با پروجکت کار کردید - شماره 6 درست هست؟ یعنی دیگه نیاز نیست همه client ها sqlserver داشته باشند. ( منظورم سیستمهای شبکه هست که روی هرکلاینت application نصب میشه)
من با c#.net کارمیکنم
وقتی یک بانک access صدازده میشه خودبهخود lock میشه یا اینکه باید با برنامه نویسی اینکارو کرد؟

ممنون

سنبله کار
یک شنبه 28 اسفند 1384, 14:32 عصر
بله من اشکالی در نتیجه گیریهای شما نمی بینم
شماره 6 هم کاملا درست است شما نیازی به نصب sqlserver روی کلاینتها ندارید و فقط server باید آنرا داشته باشد .
اینجا مسئله تغییر کرد در اکسس پروجکت دیگر بانک اکسس در کار نیست و باید به عنوان یک Application client/server به آن نگاه کنیم .
اگر در c#.net به اطلاعات نیاز دارید مستقیما سراغ SQLserver بروید فکر نمی کنم در این حالت اکسس پروجکت به شما کمکی کند ( البته من آزمایش نکردم )

و اگر به فرمها و ریپورتها و ... نیاز دارید که دیگر فرقی بین اکسس و اکسس پروجکت نیست .

sarami
چهارشنبه 02 فروردین 1385, 02:45 صبح
با سلام خدمت دوستان از اینکه بعد از مدتی میبینم که واژه access project دیگه مثل اوایل مطرح شدنش تو این فروم واژه بیگانه ای نیست بسیار خوشحالم .در مورد access project باید این نکته رو عنوان کنم که access project تو لایه دیتا بیس کار نمیکنه و برنامه هایی که بوسیله اون نوشته میشه سرور ساید هستش بدین معنی که access project تنها واسط بین کاربر و بانک هستش و وظیفه نگهداری و گسترش database رو به sql server محول کرده و باعث شده شما با همون سرعت access فزمها و گزارشاتتون رو تو محیط اکسس بسازین و قدرت سرعت و امنیت به همراه امکانات sql server رو هم در کنارتون داشته باشین توصیه من به دوستان اینه که اگه میخوان به این سمت برن بهتره کمی هم با مفاهیم شبکه و برنامه نویسی سرور ساید آشنا بشن

سنبله کار
جمعه 04 فروردین 1385, 09:22 صبح
آقای صارمی سلام با تشکر از ارائه نظر لطفا در مورد c#.net که در سوال ایشان مطرح شده هم نظر بدهید

sarami
دوشنبه 07 فروردین 1385, 06:29 صبح
منظورشون رو متوجه نمی شم متاسفانه

once4ever
دوشنبه 07 فروردین 1385, 11:30 صبح
مهمترین قسمت سوالم همین شماره 2 بود که آیا access امکانات یک بانک تحت شبکه رو داره؟ درمورد access project این کارو sqlserver میکنه.

2. بانک اکسس این قدرتو داره که اگه همزمان یک کاربر مشغول ویرایش بشه و یک کاربر رکورد حذف کنه - جلوی اینکارو بگیره و کنترل (با تشخیص خودش یا برنامه نویسی) به یکی از این دو بده و مانع کرش سیستم بشه.
سوال بعدی درمورد قفل شدن بانک بود.
من یک بانک access رو با c#.net بازمیکنم و یک جدول میخونم. همین لحظه میتونم بانک با خود اکسس بازکنم و رکوردهارو تغییر بدم! خوب این اصلا درست نیست. درواقع به محظی که یک جدول توسط برنامه باز شد(ایجاد کانکشن و ریدر) باید قفل بشه تا برنامه دیگری نتونه اینو باز کنه.
چجوری این کارو انجام بدیم؟
ممنون

forexwork
دوشنبه 07 فروردین 1385, 13:16 عصر
با سلام

اول اینکه به خودم تبریک میگم همچین سایت خوب و پر باری تو زمینه برنامه نویسی با زبان فارسی پیدا کردم

دوم یه سول فنی:
من یه مجموعه برنامه(سیستم فروشگاه) که شامل انبار حسابداری و فروش و .. هست رو یه جا نصب کردم الان 2 ساله داره کار میکنه که برای هر سال من دادهای اضافی رو مثل فاکتور هایی که تسویه شده و... رو پاک میکنم ولی احساس میکنم برنامه یکم کنده و بعضی اوقات و بندرت خطای عدم دسترسی میده (تحت شبکه هست) ولی مشکلی نداره از جهت کارکرد و کارشو داره میکنه میخواستم بدونم آیا برنامه رو تو SQLببرم بهتره یا اگه راهنمایی خاصی دارین بفرمایین
ضمنا از جهت انتقال از اکسس به sql مشکلی تو برنامه ندارم کافی conection string رو در ستینگ برنامه تغییر بدم
میخواستم بدونم آیا برنامه که با اکسس داره کار میکنه با sqlسرور هم باید کار کنه دیگه و نباید مشکلی داشته باشه اگه تجربه ای در این ضمینه دارین ممنون میشم بگین

متشکرم

سنبله کار
دوشنبه 07 فروردین 1385, 13:32 عصر
سلام و خوش آمد
فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد .
سرعت و امنیت کار هم خیلی بالاتر می ره .
بعلاوه اینکه چون مشکل حجم نخواهید داشت می تونید دیگه سالی یک بار هم برای پاک کردن داده های اضافی به اونجا سر نزنید .
(البته اگه تاپیک جدید می زدید بهتر بود )

sarami
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 19:08 عصر
دوست عزیز شما باید بانکتون رو به sql انتقال بدین و یه سری مشکلات رو حل کنین به همین سادگی ها هم نیست

h_baqery
چهارشنبه 16 فروردین 1385, 12:57 عصر
ما یه برنامه داریم که بیش از 20 کاربر همزمان از طریق share یک فایل اکسس و map کردن اون روی همه کامپیوترها دارن کار می کنن و مشکلی هم نیست.

rasoolhna
پنج شنبه 17 فروردین 1385, 09:57 صبح
باید admin برای کام÷یوتر ها تعریف کرد و انها رو یعنی برنامه را روی ان ریخت فکر کنم حدود 80000 تومان خرج داره

karmand
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 11:17 صبح
چند نفر همزمان می توانند با یک برنامه کار کنند ؟ :گیج:
روی سرور یک دیتا بیس درست کن با (sql server) و از روی کامپیوتر خودت یک پروژه از نوع exiting dataدرست کن ان را به سرور و دیتابیس وصل کن از این به بعد مانند پروژه معمولی با کمی تفاوت برنامه ای بنویس حال جداول شما روی سرور است همین کار را روی کامپیوتر دیگری انجام بده با همان دیتابیس و جدول و همان برنامه

شاپرک
دوشنبه 04 اردیبهشت 1385, 12:55 عصر
خسته نباشید

mohammadgij
سه شنبه 05 اردیبهشت 1385, 13:55 عصر
عزیزان. میشه این کار رو کرد
اول یوزر تعریف کنید در قسمت Security و سپس یه WorkGroup بسازید از این می تونید استفاده کنید. در ضمن شما میتونید جداول رو روی server بذارید و هر نسخه از InterFace رو رو »مهثدف ها نصب کنید و جداول رو از محل سرور که Share شدن Link کنید
,ولی بهتر اینه که ببریش روی Sql

mohkhosh
سه شنبه 02 خرداد 1385, 06:20 صبح
سلام
به نظر من بهتره که یک table اصلی داششته باشند که همه به اون اضافه add کنن ( appended query) یا اصلاح edit کنن ( update query ) به این ترتیب همه تو شبکه می تونن add - edit کنن و وقتی table اصلی له روز شد با فرمان copy object جدول(table ) رو انتقال بدن به بانک server تا همه از اطلاعات کامل ( آخرین اطلاعات ) استفاده کنن
الان این روش رو داریم استفاده می کنیم security بالایی هم داره نسبت به link table و امنیت خوبی هم داره

frb_forouzesh
شنبه 23 تیر 1386, 12:02 عصر
منم امتحان کردم نشد .

mostafa-sohrablou
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 06:58 صبح
بهترین راه اینکه شما یک فایل اکسس که حاوی داده های شما است در سرور قرار دهید و سپس فایل دیگر اکسس که حاوی برنامه و فرمهای شما است در ایستگاههای کاری قرار دهید و جداول بانک سرور را به فایل اکسس در ایستگاه لینک کنید . من این کار را انجام داده ام و هیچ مشکلی نداشته.

moustafa
چهارشنبه 03 مرداد 1386, 11:28 صبح
فارغ از این بحث که اس کیو ال سرور نسبت به اکسس خیلی بالاتر و سرتر ء،اما توانائی خود اکسس تو شبکه چقدره ؟ برمن این سوال پیش اومده که اکسس از فاکس پرو تحت داس کمتر ءکه تو بانک ملی با چندین کاربر وحجم زیاد اطلاعات کار می کنه ؟
اینکه گفته میشه با سیصد هزار رکورد قاط میزنه ، کند میشه و........ ناشی از عدم اطلاعات مکفی و فنی ما نسبت به تنظیم اونه یا واقعا همینطوره و خود ماکروسافت هم بر اون اذعان داره ؟

hooshmand.n
سه شنبه 04 دی 1386, 13:16 عصر
بهترین راه در شبکه lan استفاده از شورت کات فایل اکسس است سپس فایل رو در پوشه شر بگذار فایل اصلی را باید یکی باز کند و فایل شر را دیگری کمی ور بری میشه انجام دادم الان درست تو ذهنم نیست .

javad490
چهارشنبه 05 دی 1386, 17:25 عصر
با سلام . به نظر من بهتره که برنامه را split کرد و دیتا را داخل سرور گذاشت و فرمها و برنامه های اجرائی را در دسترس کاربران قرار داد. اینطوری سرعت بیشتر میشه و امکان بروز مشکل کمتر میشه . مانند این توضیح: بهترین راه اینکه شما یک فایل اکسس که حاوی داده های شما است در سرور قرار دهید و سپس فایل دیگر اکسس که حاوی برنامه و فرمهای شما است در ایستگاههای کاری قرار دهید و جداول بانک سرور را به فایل اکسس در ایستگاه لینک کنید
www.geocities.com/karajjavad (http://www.geocities.com/karajjavad)

fazl11
پنج شنبه 06 دی 1386, 18:34 عصر
دوست عزیز میشه همزمان روی یک فرم کار کرد ولی روی یک رکورد نه (البته میشه گفت اولین کسی که دکمه ذخیره را بزنه اون اطلاعات ذخیره میشه یعنی اگه دو نفر روی یک رکورد در حال ویرایش باشند کسی که زودتر ذخیره کنه به نفر بعدی پیغام می فرسته )
در قسمت propertiesفرم زبانه Data بخش record locks سه حالت وجود داره حالت خوش بینانه (no locks) بد بینانه (All Records) و محتاطانه (Edited Record)

karmand
یک شنبه 09 دی 1386, 08:28 صبح
اکسس پروجکت این کار را براحتی انجام میدهد
1 باید مدیر it مجوز ایجاد db بروی سایت را به شما بدهد
2 از روی کامپیوتر خودتان که روی شبکه است یک adp روی شبکه درست کنید اگر مدیر برای ورود شما را به عنوان مدیر معرفیکند با همان یوزر و پسورد که بالا آمدید دسترسی به دیتا بیس دارید
که باید زمان ایجاد db کلید رادیویی use windows....را انتخاب کنی در غیر این صورت مدیر باید برای شما یوزر و پسورد بدهد

متاسفانه نمونه نمیشو فرستاد چون جداول و کواریها را باید از طریق sql سرور بک آپ گرفت و همراه برنامه فرستاد تازه بعد شما باید ان را restore کنید

sabaie
دوشنبه 17 دی 1386, 17:43 عصر
شما می بایست :
1-دو عدد فایل تهیه کنید که در یکی از فایلها کلیه tabale ها را قرار دهید و در دیگری کلیه فرمها ریپورت ها و کوئری و ...

2- هر دو فایل را به mde تبدیل کنید
3- هر دو فایل را در سرور قرار دهید
4- حالا با استفاده از linke table‌میتوانی فایل دوم را به اولی لینک نمایید فقط آدرس لینک را می بایست از سمت سرور بدهی نه داخل کامپیوتر

5-حالا چندین کاربر به طور همزمان می توانند روی جداول و حتی یک فرم کارکنند

fazl11
سه شنبه 18 دی 1386, 15:51 عصر
دوست عزیز اگه چند نفر بخوان روی یک فرم کار کنند میشه ولی اگه بخوان روی یک رکورد کارکنند نمیشه . البته بستگی به این داره که در قسمت properties زبانه data ردیف record locks کدامیک از آنها را استفاده کنیم. قفل کردن فرم با بدبینی All records خوش بینی no locks و میانه Edited Record می باشد.
در حالت اول نمیشه بیش از یه نفر روی فرم کارکرد در حالت دوم میشه چند نفری کارکرد ولی پیغامی مبنی بر کارکردن دیگر کاربران را نشون نمی دهد و خطرناکه ولی حالت سوم از همه بهتره چون میشه چند نفری کار کرد و پیغام میده
دوست عزیز امتحان کن

karmand
چهارشنبه 19 دی 1386, 07:53 صبح
اکسس پروجکت برای این کار است
زمانی که ان را میسازید مسیر sql را می خواهد که سرور 1 یا 2 یا .... را معرفی می کنی
البته مسئول it با ید برای ورود شما مجوز داده باشد
دوستانی که در ادارات کار می کنند در قسمت it حتما چندین سرور دارند
از مسئول it بخواهید با همان یوزر و پسوردی که با شبکه وصل میشوید مجوز استفاده از اس کیو ال موجود روی سرور نیز استفاده کنید
دیگر تعداد افراد اصلا مهم نیست در آن واحد 100نفر با هم رکورد وارد کنند

saeed razaee
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:27 صبح
بله دوستان امکان دارد در شرکت ما برنامه هایی می باشند که دیتابیس آنها اکسس می باشد و تحت شبکه کار می کنند اما تیبلها را به sql تبدیل کرده اند و روی سرور قرار داده اند که راه آن را من نمی دانم و دوستان اهل فن باید توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه نمایند .

aghaghi
چهارشنبه 19 دی 1386, 12:01 عصر
سلام
فرض کنید من یک table بیشتر نداشته باشم و قصد داشته باشم کاربران شبکه بر روی Query که من از آن ساخته ام اطلاعات را Update کنند(مستقیما با database کار کنند)؛ و هیچ Sql Server هم در شبکه نداشته باشم. و بخواهم Share را بر روی یک Client انجام دهم. آیا راهی برای آن وجود دارد؟ (هیچ فرمی وجود ندارد یک database خام است که قرار است 1 یا چند بار Update بشود)

saeed razaee
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 12:49 عصر
سلام دوستان عزیز کار کردن با اکسس تحت شبکه بسیار آسان است فقط باید تیبلها به بانک sql انتقال دهید و بانک sql را روی سرور قرار دهید.بعدا داخل اکسس تیبلهای خود را به بانک sql لینک نمایئد و به راحتی کارهای خود را انجام دهید . به همین سادگی.هر چند تا کاربر هم همزمان می توانند کار کنند. موفق باشید

asamadpoor
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 13:29 عصر
سلام
من تازه به سایت شما اومدم
خیلی فنی نیستم اما شاید بیش از 15 بار تحت شبکه با حدود 8 نفر از همکارام روی یک فایل اکسس کارکردیم. اشکالی که گفتید کاملاً صحیح است چون بعد از اینکه نفر اول فایل رو باز می کنه اکسس اون رو قفل می کنه ولی من برای حل این مشکل یک راه حل ساده استفاده کردم. از منوی فایل در برنامه باز شده اکسس آدرس فایل رو توی شبکه پیدا کردم و اون رو اوپن کردم. اینطوری دیگه قفل رو نمی بینه، خیلی هم راحت تا زیر 10 نفر می تونن کار کنن.

با تشکر
از سایت خوب شما خیلی چیزا یاد گرفتم.

nader200912
چهارشنبه 01 مهر 1388, 18:04 عصر
لطفا راهنمايي كنيد كه براي افزايش سرعت در اكسس تحت شبكه بايد چي كار كرد
بعد از انتقال به sql server كار خاصي بايد كرد؟

mosaArabi
پنج شنبه 02 مهر 1388, 08:43 صبح
سلام دوستان عزیز کار کردن با اکسس تحت شبکه بسیار آسان است فقط باید تیبلها به بانک sql انتقال دهید و بانک sql را روی سرور قرار دهید.بعدا داخل اکسس تیبلهای خود را به بانک sql لینک نمایئد و به راحتی کارهای خود را انجام دهید . به همین سادگی.هر چند تا کاربر هم همزمان می توانند کار کنند. موفق باشید

با سلام
دوست گرامي امكان دارد در خصوص انتقال تيبلها به sqlلينك بااكسس بيشتر توضيح دهيد و بحث را بازتر نماييد (عدم آشنايي بنده با sql)

با تشكر

amirzazadeh
پنج شنبه 02 مهر 1388, 10:44 صبح
با سلام
دوست گرامي امكان دارد در خصوص انتقال تيبلها به sqlلينك بااكسس بيشتر توضيح دهيد و بحث را بازتر نماييد (عدم آشنايي بنده با sql)

با تشكر
از اين لينك كمك بگيريد:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=148910
.......................
موفق باشيد

michkadol
شنبه 21 خرداد 1390, 09:46 صبح
این تاپیک رو هم ببینید
http://barnamenevis.org/showthread.php?282493-مشكل-در-اجراي-بانك-از-طريق-شبكه-LAN

boyloti
چهارشنبه 28 آذر 1397, 22:18 عصر
بانک اکسس دارم. کسی میتونی رمز شو برا بشکنه ؟

http://uupload.ir/view/432b_aklc.rar/

mohammadsaleh
دوشنبه 03 دی 1397, 13:33 عصر
در اکسس 2016 خبری از
access project نیست
یکی از برنامه های من در یک سازمان با 180 کاربر هم زمان بدون مشکل کار می کنه
فقط لازمه که افزودن و ویرایش اطلاعات و سایر عملیات با sql انجام بشه
مطمئنم با 500 کاربر هم به مشکل بر نخواهد خورد

peyman1055
شنبه 01 شهریور 1399, 14:02 عصر
من ساده ترین راهی که پیدا کردم این بود:
1. جداول رو لینک کردم
2.فایل جدول ها رو توی سرور گذاشتم
3. فایل شامل فرم ها و گزارش ها رو توی سرور گذاشتم و برای هر کلاینت یه shortcut گذاشتم.
4. خصوصیت ادیت شبکه هم روی فقط رکورد گذاشتم.
5. چون شبکه من محلی بود و هر یوزر با یوزر ویندوز خودش باید از سیستم ها استفاده میکرد برای سطح دسترسی این کارو کردم : یوزر هر کس رو از ویندوز گرفتم و بدون یوزر پسورد جدا برای هر کدوم سطح دسترسی تعیین کردم یه این ترتیب بدون نیاز به پسورد اضافی هر کسی که با کامپیوتر خودش به سرور متصل میشد فقط یوزر و دسترسی های خاص خودشو داشت.