PDA

View Full Version : سوال: متدها و کلاس های دات نت

skflower
جمعه 02 بهمن 1388, 13:19 عصر
سلام.
کسی میدونه چطوری میتونم تمامی کلاسها و متدها و غیره رو تو دات نت بصورت یکجا ببینم تا بر حسب نیاز ازشون انتخاب کنم؟
خودم MSDN رو گشتم. دوحالت داره. یا اینکه من بلد نیستم باید چی سرچ کنم. یا اینکه واقعاً همه رو بصورت یکجا و فهرست وار نداره.

mohammadi4net
جمعه 02 بهمن 1388, 14:41 عصر
داخل خود ویژوال استدیو کلید F2 رو بزنید.
View -> Object Brower

skflower
جمعه 02 بهمن 1388, 23:21 عصر
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
کسی میدونه برای تبدیل مقدارها (مثلاً hex به string و غیره) باید از چه شیئی استفاده کنم؟

MOHAMMADONE
شنبه 17 بهمن 1388, 03:23 صبح
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
کسی میدونه برای تبدیل مقدارها (مثلاً hex به string و غیره) باید از چه شیئی استفاده کنم؟

در vBulletin.net برای تبدیل انواع داده توابع زیادی تهیه شده است. در کل کار این توابع تبدیل نوع داده یک متغیر به نوع داده دیگر است.
توابع فوق عبارتند از :

CBool : برای تبدیل مقادیر صحیح (Integer) به نوع داده Boolean بکار میرود. هنگامیکه یک مقدار عددی به بولین تبدیل میشود تمام مقادیر غیر صفر به True و مقدار صفر به False تبدیل میشوند.

CByte : برای تبدیل مقادیر عددی بین 0 تا 255 به بایت بکار میرود.(قسمتهای اعشاری را گرد میکند)

Cchar : یک آرگومان رشته ای میگیرد و اولین کاراکتر رشته را بعنوان نوع داده Char برگشت میدهد.

CDate : مقادیر زمانی یا تاریخ (در صورت اعتبار) را به تاریخ تبدیل میکند

CDbl : برای تبدیل هر مقداری که در محدوده نوع داده Double بگنجد بکار میرود و انرا به Double تبدیل میکند.

CDec : برای تبدیل هر مقداری که در محدوده نوع داده Decimal بگنجد بکار میرود و انرا به Decimal تبدیل میکند.

CInt : هر مقدار عددی که در محدوده نوع داده صحیح باشد به Integer تبدیل میشود. اعشار گرد میشود.

CLng : برای تبدیل هر مقداری که در محدوده نوع داده Long بگنجد بکار میرود و انرا به Long تبدیل میکند. قسمتهای اعشاری گرد میشوند.

Cobj : برای تبدیل هر نوع داده ای که قابل ترجمه به Object باشد بکار میرود.

CShort : مقادیر عددی که در محدوده نوع داده Short باشند به Short تبدیل میشوند, قسمتهای اعشار گرد میشوند

Csng : مقادیر عددی که در محدوده نوع داده Single باشند به نوع داده Single تبدیل میشوند(در صورتی که از محدوده مجاز بیشتر یا کمتر شود error میدهد)

Cstr : در صورتی که مقدار ورودی مقادیر Boolean باشند تابع یکی از رشته های True یا False را برگشت میدهد. در صورتیکه مقدار ورودی زمان باشد تابع زمان را بصورت رشته ای برگشت میدهد. در صورتیکه مقدار ورودی عدد باشد تابع رشته ای که نشان دهنده عدد فوق است را برگشت میدهد.

CType : تابعی برای انواع تبدیلات, CType(value,Typename) که value میتواند متغیر یا مقدار باشد و Typename نوع داده نهایی است که باید تبدیل به ان صورت گیرد.

Val : برای تبدیل رشته به عدد
Format و Str برای تبدیل عدد به رشته
Chr : برای تبدیل کد عددی کاراکتر به کاراکتر
Asc : برای تبدیل کاراکتر به کد عددی کاراکتر
DateSerial و DateValue برای تبدیل تاریخ به عدد
TimeSerial و TimeValue برای تبدیل زمان به عدد
Hex و Oct برای عدد دهی به مبناهای دیگر

skflower
دوشنبه 19 بهمن 1388, 20:59 عصر
[B][B][B][COLOR=#d3ad6d][B][COLOR=#d3ad6d][B][FONT=Tahoma][COLOR=red]

[COLOR=Black]در vBulletin.net برای تبدیل انواع داده توابع زیادی تهیه شده است. در کل کار این توابع تبدیل نوع داده یک متغیر به نوع داده دیگر است.
توابع فوق عبارتند از :[COLOR=Black]

دوست عزیز واقعاً ممنون از پاسختون. این vBulletin.net چی هستش؟ من اطلاعی ندارم. میشه راهنمایی بفرمایید؟