PDA

View Full Version : چگونگي اتصال به اس كيو ال 2008

DlphIran
دوشنبه 05 بهمن 1388, 11:11 صبح
سلام
من 2008 رو كه نصب كردم در ليست porvider مربوط به connection string دو عنوان اضافه شده نمي دنم كدومش رو بايد انتخاب كنم ؟براي هر دو محيط رو مي پرسم ،‌شبكه و تك كاربر ؟تنظيماتش چه جوريه ، اون دو عنوان رو طبق عكس آوردمش .در ضمن من از دلفي 6 استفاده مي كنم.
در محيط شبكه يوزر و پس ورد رو چي بايد تعريف كرد ؟همون sa? منتظر راهنمايي دوستان هستم:لبخندساده:

DlphIran
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 14:23 عصر
من نسخه personal‌ رو دارم ،‌ براي محيط شبكه مناسبه ؟ نحوه اتصال از كلاينت ها به سرور رو كسي نمي دونه ؟

DlphIran
سه شنبه 13 بهمن 1388, 10:01 صبح
جواب ندادين خودم به جواب رسيدم ،‌اما يه مشكل اينجاست كه ايراد از user مي گيره و مي گه نمي تونه لاگين بشه . كسي مي تونه سريع راهنماييم كنه ؟

alinikaein
سه شنبه 13 بهمن 1388, 10:46 صبح
سلام دوست عزيز؛

در مورد 2005 من با مشكل مشابهي مواجه بودم؛ اين دو تا لينك شايد به دردت بخوره (كه به احتمال زياد مي‌خوره):

http://support.microsoft.com/kb/889615

http://support.microsoft.com/kb/914277

يا علي... موفق باشيد...

DlphIran
شنبه 17 بهمن 1388, 10:47 صبح
ممنون ولي موقع اتصال پيغام

login faild for user 'borland'
l
هر يوزري رو كه امتحان مي كنم وصل نميشه حتي Sa رو هم توي خود اس كيو ال enable‌ كردم اما با اون هم وصل نميشه .
firewall هر دو طرف هم سرور هم كلاينت رو بطور كل off كردم
مجوز Access remote هم فعاله

واقعا موندم مشكل از كجاست ولي هرچي هست مربوط به امنيت خيلي بالاي اس كيو ال 2008 ميشه كه به اين راحتي ها نميشه بهش متصل شد.:عصبانی++:

hyl_piano
شنبه 17 بهمن 1388, 10:57 صبح
از توی سرور ، admin ، خودت یدونه user تعریف کن و سطح دسترسیشو مثل admin کن، بعدش کانکت کن.
مشکل خواصی نباید داشته باشه.
امتحان کن. 1 راه دیگه هم اینه که اول برنامه را روی سرور نصب کنی و امتحان کنی. بعدش شبکه کن.

DlphIran
دوشنبه 19 بهمن 1388, 11:29 صبح
برنامه روي سرور براحتي وصل ميشه به بانك 2008 البته بدون استفاده از يوزر پسورد بلكه با spn

جالبه زمان ورود به اس كيو ال هم با ورود login و پسورد تعريف شده درزمان نصب هم پيغام login faild for user... رو ميده .
يه دفعه هم توي اس كيو ال سرور اتفاقي با sa و پسوردي كه براش گذاشته بودم وارد شد اما از طريق كلاينتها با همون sa و همون پسورد پيغام ميده login faild for user sa.

عجب امنيتي داره اين 2008 :شیطان::عصبانی++: