PDA

View Full Version : سوال: عمل Distinct (عدم تکرار) بروی چند فیلد

meysamkarimi
سه شنبه 06 بهمن 1388, 21:19 عصر
نطق کلام بگم که من در دستور Select خود چهار فیلد را Select کردم که در این دستور از کلمه Distinct برای عدم تکرار استفاده کردم.
ولی من میخام عدم تکرار بر روی 3 فیلد اجرا شود و فیلد چهارم براساس آن سه فیلد برگشت داده شود. دقیقتر بگم که فیلد چهارم من از نوع AutoNumber هست و تمام رکوردهای آن منحصربفرد است. خوب من به این فیلد احتیاج دارم اما نمیخوام در دستور Select عدم تکرار بر روی این فیلد انجام شود چون اگر اجرا شود بی معناست.
از دوستان اگر راه حل درستی مد نظر شماست نسبت به بنده لطف داشته باشن

AliRezaPro
سه شنبه 06 بهمن 1388, 21:47 عصر
شما این تابع رو بر روی هر چهر فیلد انجام دهید ، فیلد آتو نامبر که اصلا تکراری نداره

Sirwan Afifi
سه شنبه 06 بهمن 1388, 21:51 عصر
سلام دوست عزیز

از دو دستور Select استفاده کن یکیش برای Select اون فیلدهایی که می خوای(عدم نمایش رکوردهای تکراری) و دیگری برایAotuNumber

meysamkarimi
سه شنبه 06 بهمن 1388, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز

از دو دستور Select استفاده کن یکیش برای Select اون فیلدهایی که می خوای(عدم نمایش رکوردهای تکراری) و دیگری برایAotuNumber

ممنونم دوست عزیز
ببنین اوتونامبر کلید جدول منه من میخام اون سه فیلدی که انتخاب میشن شماره شناسایی اون سه کلید که در فیلد اوتونامبر هست هم بازیابی بشه خوب چطور از دو دستور سلکت استفاده کنم یه مثالی بزن

AliRezaPro
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 06:56 صبح
فکر کنم یه همچین چیزی بشه

select * (select distinct(tab2,tab3,tab4))

sarbazi
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 07:22 صبح
سلام دوستان چطوري ميشه كاري بكنيم كه دو فيلد تكراري را INSERT ما ذخيره نكند اگر فيلد تكاري داديم پيغام بده اين فيلد قبلا ذخيره شده

AliRezaPro
چهارشنبه 07 بهمن 1388, 10:42 صبح
خوب قبل اینسرت سلکت بزنید
یا

IF NOT EXIST( SELECT * FROM Table1 WHERE field1=valu1 and field2= valu2 and field3=value3)
BEGIN
INSERT INTO Table1(file1 , file1, field3) VALUES (value1, value2 ,valu3)
END