PDA

View Full Version : کمک در مورد ماتریس

tomboy
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 12:14 عصر
خواهشن ممکنه کمک کنید تو پاسکال ماتریس طراحی کنم.ممنون میشم.:گریه:

tomboy
پنج شنبه 08 بهمن 1388, 12:17 عصر
بلدم تو c++طراحی کنم اما تو پاسکال مشکل دارم.

tomboy
جمعه 09 بهمن 1388, 08:35 صبح
ماتریسو طراحی کردم.اما برای مقایسه اینکه کاشی ها تو جای خودشون قرار گرفتن باید از ifاستفاده کنم این طوری تعداد خط ها بیشتره کسی پیشنهادی نداره؟

vahid64
جمعه 09 بهمن 1388, 14:18 عصر
برای ماتریس که از آرایه دو بعدی می تونی استفاده کنی!
حالا داستان کاشی چیه ؟
یه کم واضح تر صحبت کنید

tomboy
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 21:05 عصر
اين پروژه پايان ترممه ازتون خواهش ميكنم هركسي ميتونه كمك كنه تا جمعه.البته اگوريتمش باشه ممنون ميشم اشكالي نداره از هيچ چي كه بهتره:
فرض كنيديك آرايه3*3 وجود دارد عناصر اين آرايه را كه مقادير متمايز 1 تا 8 را به طور تصادفي وارد نماييد و خانه 19ام را با صفر مقدار دهي كنيد هدف اين است كه كاشي ها تا حد امكان جابجا شوندتا بتوانندخود را تا جايي شبيه حالت نهايي(ممكن است خود حالت نهايي ايجاد نگردد)برساند براي انجام اين كار در هر مرحله مي توانيم 4 ماتريس جديدبنام down ،up ، right ، left ايجاد كنيم اين ماتريس با جابجا كردن مهره خالي با عنصر بالاي خود و پايين و راست و چپ خود ايجاد ميگردد پس از ايجاد اين ماتريس ها دنبال ماتريس ميگرديم كه نسبت به تعداد كاشي فعلي نادرست كمتري باشد اگر بتوانيم ان را پيدا كنيم الگوريتم ادامه ميابد در غير اين صورت الگوريتم متوقف ميشود در صورت ادامه الگوريتم همين كارها را براي ماتريسي كه داراي كاشي هايي كه داراي تعداد كاشي هاي نادرستي درست خواهد بود.

tomboy
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 21:06 عصر
این پروژه شبیه یه بازیه مثل پازل

tomboy
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 21:15 عصر
اگه کمکم کنید ازتون ممنون میشم.شنبه ساعت 10 تحویل پروژمه.هنوز نتونستم کاری بکنم.دارم دیونه میشم