PDA

View Full Version : سوال: درخواست کد برنامه هنگام وارد شدن رکودی که دارای فیلد تکراریست

elena
سه شنبه 13 بهمن 1388, 00:12 صبح
سلام.تو جدول اسکیوال روی فیلدهای دلخواهم ایندکس ایجادکردم الان وقتی تو برنامه دلفی چندتا فیلد تکراری وارد میکنم وروی دکمه ذخیره کلیک می کنم پیغام ارور میده ولی من میخوام پیغامی بده که فیلدها تکراریه.اگه میشه کدشو برام بزارین.من روی فیلد نام ونام خانوادگی ایندکس زدم .در ضمن چرا تاپیک منو قفل کردین.این سوالا ادامه اون رکورد تکراری که قفلش کردین.

حسین خانی
سه شنبه 13 بهمن 1388, 02:32 صبح
با سلام :لبخندساده:

var
s:boolean;

begin
s:=ADOQuery.Locate('number',Edit1.text,[]);
if s=true then
begin
MessageDlg('شماره تکراری است', mtWarning,[mbOK],0);
exit;
end;

end;

موفق باشید ...

حسین شهریاری
سه شنبه 13 بهمن 1388, 09:30 صبح
سلام
البته شما همزمان نمیتونید عمل جستجو را با همان جدولی انجام بدید که دارید توسط اون رکورد درج میکنید.پس باید یه Table دیگه برای این کار منظور کنید.یعنی اگه توسط Table1 دارید عمل درج رکورد را انجام میدید.باید یه Table2 بری جستجو(به همون سبکی که دوستمون فرمودن) جداگانه در نظر بگیرید.
ابتدا توسط Table2 جستجو کنید اگه رکورد موجود بود پیام مناسب بده و غیر اینصورت اطلاعات توسط Table1 ذخیره بشن.

elena
سه شنبه 13 بهمن 1388, 12:19 عصر
کارهایی که گفتین رو انجام دادم ولی وقتی رو دکمه ذخیره کلیک میکنم این ارور را میده cannot perform this operation on closed dataset

حسین شهریاری
سه شنبه 13 بهمن 1388, 12:29 عصر
احتمالا یکی از دو Table در حالت close هستند(Active آنها False هست).

اگه حل نشد بفرمایید تا یه نمونه قرار بدم.

elena
سه شنبه 13 بهمن 1388, 18:00 عصر
متاسفانه حل نشد.من برای وارد کردن اطلاعات از دی بی ادیت استفاده کردم.اگه میشه یه نمونه قرار بدین.