PDA

View Full Version : سوال: نظرخواهی در مورد ظاهر برنامه

neda_dela
سه شنبه 20 بهمن 1388, 22:27 عصر
سلام
برای ثبت نام یه تعداد اشخاص توی بانک، خب من اطلاعات رو دسته بندی کردم و برای هر دسته ای یه تیبل در نظر گرفتم . حالا از میون یه سری از این اطلاعات ثبت شده کاربر میخاد یه تعداد پرینت گرفته بشه که خب براش از ابزار های گزارش گیری استفاده می کنم اما یه سری اطلاعات هست که نیاز به پرینت نداره ولی ممکنه گه گداری کاربر بخاد اون اطلاعات رو فقط ببینه. برای این قضیه چکار می تونم بکنم؟

Arash_janusV3
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 08:45 صبح
سلام

یه فرم درست کن که در بالای اون جستجو رو در نظر بگیر مثلا براساس نام یا کد و ... با تکست و باکس و لیبل
و در پایین فرم یه گرید بگذار و اطلاعات رو درش select کن و در فرم لود کاربر همه را ببینه ولی وقتی جستجو می کنه همونی رو بیاره که تایپ کرده و اگر هم وجود نداشت یه پیغام بهش بده

neda_dela
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 22:39 عصر
سلام

یه فرم درست کن که در بالای اون جستجو رو در نظر بگیر مثلا براساس نام یا کد و ... با تکست و باکس و لیبل
و در پایین فرم یه گرید بگذار و اطلاعات رو درش select کن و در فرم لود کاربر همه را ببینه ولی وقتی جستجو می کنه همونی رو بیاره که تایپ کرده و اگر هم وجود نداشت یه پیغام بهش بده
مرسی البته این به ذهن خودم هم رسیده بود ولی مشکل اینجاست که من دقیقا یه همچین طرحی رو برای قسمت ثبت نام هم در نظر گرفتم و چون تعداد فرم هام خیلی زیاد هست در این صورت فرم های مشابه زیاد میشن (منظور فرم هایی هستن که توشون گرید گذاشتم) درضمن من بخش ثبت نام و نمایش رو میخام از هم جدا طراحی کنم.
باز هم منتظر ایده های دوستان هستم مرسی:قلب:

Arash_janusV3
جمعه 23 بهمن 1388, 13:50 عصر
سلام
به نظر من فزمها باید تا حدودی مشابه باشند فقط اطلاعاتی که وارد می شند باید متفاوت باشند اینطوری هم طراحی یک فرم وقت گیر نمی شه هم کاربر راحته هم برنامه نویس هم برای آموزش دادن و کار کردن با نرم افزار راحت تره .

slashslash2009
جمعه 23 بهمن 1388, 16:41 عصر
دوست من میتونی از همون ابزار گزارش گیری استفاده کنی این ابزار فقط برای پرینت گرفتن نیست که اگر کاربر دوست داشت پرینت بگیره