PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نصب SQL Server 2005 Developer

arminkamangir
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 17:55 عصر
وقتی SQL Server 2005 Developer رو نصب میکنم SQL Server Management Studio همراهش نصب نمیشه...
مشخص نیست مشکل از کجاست! :اشتباه:
با همین DVD این برنامه رو روی یک کامپیوتر دیگه نصب کردم اما قعلآً روی 3تا کامپیوتر امتحان کردم و جوابی نگرفتم... :عصبانی++::عصبانی++:
لازم به ذکره که مشخصات سیستمی که میخوام این برنامه رو روش نصب کنم اینه:
ram 766(512+256) cpu 2.4 و ویندوزم هم SP2 Home Edition
لطفاً کمکم کنید.. :لبخندساده:

arminkamangir
چهارشنبه 21 بهمن 1388, 18:05 عصر
در راستای حل این سوال پرسشی دیگر هم داشتم، اگه این برنامه روی کامپیوتر نصب نباشه، نمیشه از فایل مربوط بهش داخل برنامه نویسی استفاده کرد؟؟ :متفکر:

mostafa272
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 17:17 عصر
احتمالا رو سیستم شما قبل از نصب sql server ویژوال استودیو نصب بوده که این مشکل پیش آمده.حالا از داخل dvd به پوشه developer و بعد به tools و سپس به setup بروید. فایلی به نام sqlrun_tool.msi رو باز کنید و بعد روی change... کلیک کنید و بعد همه گزینه ها رو انتخاب کنید و اجازه دهید تا مراحل نصب تمام شود.آنگاه برنامه management studio را نیز خواهید داشت

arminkamangir
پنج شنبه 22 بهمن 1388, 21:45 عصر
احتمالا رو سیستم شما قبل از نصب sql server ویژوال استودیو نصب بوده که این مشکل پیش آمده.حالا از داخل dvd به پوشه developer و بعد به tools و سپس به setup بروید. فایلی به نام sqlrun_tool.msi رو باز کنید و بعد روی change... کلیک کنید و بعد همه گزینه ها رو انتخاب کنید و اجازه دهید تا مراحل نصب تمام شود.آنگاه برنامه management studio را نیز خواهید داشت

ممنون از پاسخ شما، اما مسیری که شما فرمودید رو دنبال کردم ولی این خطا رو داد:
http://up.iranblog.com/37261/1265968014.jpg

چه کار باید بکنم؟! :متفکر:

arminkamangir
شنبه 24 بهمن 1388, 19:23 عصر
دیگه کسی نیست جواب بده؟
من مشکلم خیلی حیاتیه!!
:افسرده:

majidsoft
شنبه 24 بهمن 1388, 21:11 عصر
ببین دوست عزیز شما همیشه اگه می خواین به مشکل بر نخورید حتما قبل از نصب ویژوال sql را نصب کنید حالا باید ویژوال و تمامی net framework ها را unistal کنی و sql express را هم unistal کن احتمالا حل می شه اگه نشد باید ویندوز را عوض کنی

arminkamangir
یک شنبه 25 بهمن 1388, 10:21 صبح
دوست عزیز من اول sql رو نصب کردم بعد ویژوال رو... ولی این مشکل رو داشتم!
بعدش هم sql رو روی 3تا سیستم با ویندوزهای متفاوت که ویژوال هم روشون نصب نیست نصبش رو امتحان کردم اا هر 3جا به همین مشکلی برخورد کردم که خودم هم دارم!!
ضمن اینکه با همین دی وی دی یه بار دیگه sql رو نصب کردم که موفق بودم...

majidsoft
یک شنبه 25 بهمن 1388, 11:26 صبح
اگه ويندوزت تازه نصب شده باشه و هيچ net frame work ي روي سيستمت نصب نباشده ورژن developer به راحتي نصب مي شه من اينكار رو چندين بار انجام دادم اين ايرادي كه شما ازش عكس گرفتين فقط در صورتي مي ياد كه شما قبلا يك نسخه از sql را نصب كرده باشين مثلا با نصب ويژوال استوديو